Giełda w dół

Newsy
Opinie: 1

Opublikowane dziś wyniki Ericssona sprawiły, że w początkowej fazie notowań giełd europejskich ceny akcji spółek technologicznych zniżkowały. Negatywne nastroje wynikają też z ostatniego spadku na Nadaq, który grubo przekroczył trzy procent.
Na otwarciu kurs Ericssona spadł o 14 %. Inwestorzy zaczęli kupować akcje spółek z tradycyjnych sektorów, między innymi firm ubezpieczeniowych i spożywczych. Analitycy oceniają, że wydzielenie produkcji telefonów ze struktur spółki może nie wystarczyć do uzdrowienia sytuacji. Spadek kursu Ericssona wpłynął negatywnie na kursy jego konkurentów - Nokii, Siemensa i Alcatela.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-05 21:03
    wyniki Ericssona sprawiły, że w początkowej fazie notowań giełd europejskich ceny akcji spółek technologicznych zniżkowały. Negatywne nastroje wynikają też z ostatniego spadku na Nadaq, który grubo przekroczył trzy procent. Na otwarciu kurs Ericssona spadł o 14 %. Inwestorzy zaczęli kupować akcje spółek z tradycyjnych sektorów, między innymi firm ubezpieczeniowych i spożywczych. Analitycy oceniają, że wydzielenie produkcji telefonów ze struktur spółki może nie wystarczyć do uzdrowienia sytuacji. Spadek kursu Ericssona wpłynął negatywnie na kursy
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: