Na stacjach bazowych operatorów zawisną profesjonalne gniazda dla bocianów

Newsy
Opinie: 0
Na stacjach bazowych operatorów zawisną profesjonalne gniazda dla bocianów

Hiszpański Cellnex, który będzie zarządzał stacjami bazowymi PLAY i Plusa, w swojej prezentacji wynikowej za I kw. pochwalił się nowym projektem z kategorii ESG (Environment, Social and Governance). Będą to profesjonalne metalowe szkielety dla bocianów, które mają ułatwić tym ptakom budowę gniazd na stacjach BTS.

Jedno gniazdo bocianie waży około 100 kg i ich większa liczba może zagrażać konstrukcji stacji. Teraz Cellnex chce przygotować dla bocianów profesjonalne lokalizacje na szczycie nadajników. Nie wiadomo tylko jak hiszpańska firma chce skłonić ptaki do rezygnacji z wykorzystywania innych „pięter” masztu (taki bociani apartamentowiec widać na zdjęciu poniżej).

Ptasie gniazda zwiększają zagrożenie podczas prac konserwacyjnych, a także mają zauważalny wpływ na sygnał generowany przez anteny.

Cellnex pochwalił się także, że jego najnowsze maszty będą wykorzystywały najnowsze rozwiązania wielozakresowe do starszych technologii, co pozwoli ograniczyć miejsce wykorzystywane przez nadajniki operatorów na dachach i masztach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: