Google będzie kasował dane z kont Gmail, Google Drive i Photos

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Google będzie kasował dane z kont Gmail, Google Drive i Photos

Google informuje, że będzie kasował treści z nieużywanych kont GMAIL.

Nowe zasady będą wprowadzone na dyskach, z których korzystają usługi Gmail, Google Drive (w tym pliki Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji, Rysunków i Formularzy Google oraz pliki Jamboard) oraz usługa Google Photos.

 

Według Google zasady te to dostosowanie się do „standardów branżowych”.

 

Google wprowadzi te zmiany od 1 czerwca 2021 r.

 

Podsumowanie informacji o nowych zasadach (obowiązujących od 1 czerwca 2021 r.):

 

Jeśli użytkownik przez 2 lata (24 miesiące) nie wykaż żadnej aktywności w usłudze Gmail, Drive lub Zdjęcia Google to Google usunie z niej treści. Nowe zasady dotyczące nieaktywności nie wpłyną na tych subskrybentów Google One, którzy nie przekraczają limitu miejsca na dane i „cieszą się dobrą opinią”.

 

Jeśli użytkownik przez 2 lata będzie przekraczać swój limit miejsca na dane to Google również usunie jego treści z usług Gmail, Drive i Zdjęcia Google.

 

Dodatkowe informacje:

 

Przed usunięciem danych:

 

  • Otrzymasz odpowiednią informację przy pomocy e-maila i powiadomień w usługach Google. Skontaktujemy się z Tobą co najmniej 3 miesiące przed planowanym usunięciem treści.
  • Możesz zapobiec usunięciu treści (wykazując aktywność w usłudze).
  • Będziesz mieć możliwość pobrania swoich treści z naszych usług. Dowiedz się więcej o pobieraniu swoich danych Google.
  • Jeśli jesteś subskrybentem Google One, ale nie masz zaległych płatności ani przekroczonych limitów, Twoje konto jest uznawane za aktywne.

 

Ważne: jeśli na przykład od 2 lat nie wykazujesz aktywności w Zdjęciach, ale za to korzystasz z Dysku i Gmaila, usuniemy wyłącznie zawartość Zdjęć Google. Treści przechowywane w Gmailu i na Dysku Google (w tym w plikach Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji, Rysunków, Formularzy i Jamboard) nie zostaną usunięte, jeśli wykazujesz aktywność w tych usługach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: