Wszystko o GPU Turbo

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Zaawansowane graficznie gry multiplayer są prawdziwym hitem platform mobilnych. Smartfony Huawei są gotowe na najbardziej wymagający mobilny gaming. Telefony z GPU Turbo dostarczają najlepszą grafikę w wymagających zastosowaniach, redukując przy tym zużycie energii.

Huawei dostosowuje do nowych wymagań nie tylko najnowsze urządzenia, ale także już znajdujące się na rynku smartfony. Odpowiedzią na wysokie wymagania gier mobilnych, takich jak na przykład PUBG Mobile, jest daleko idąca optymalizacja działania urządzeń Huawei pod ich kątem. To jedna z cech najnowszej aktualizacji Huawei GPU Turbo. 

Nowe wyzwania dla smartfonów

Wraz ze stałym wzrostem mocy obliczeniowej smartfony wkraczają stopniowo na zupełnie nowy obszar. Gry uruchamiane na urządzeniach mobilnych są coraz bardziej zaawansowane. Oprócz bardzo wymagającej grafiki coraz popularniejszy jest tryb multiplayer. W jednej chwili gramy z kilkudziesięcioma osobami z całego świata. Nasz smartfon oprócz obsługi „wypasionej grafiki” 3D musi także cały czas transmitować dane i to z bardzo małymi opóźnieniami. 

Jednym z najważniejszych trendów jest przenoszenie gier z komputerów osobistych na smartfony. Dobrym przykładem jest Player Unknown Battlegrounds (PUBG). Gra szturmuje rynek PC i jeszcze w swojej fazie testowej zdobyła rzesze wiernych fanów. Gra, w której na jednym dużym terenie ląduje 100 graczy i wygrać może tylko jeden, stawia przed urządzeniem ogromne wymagania techniczne. PUBG potrafi wycisnąć niemal wszystko z szybkiego komputera dla graczy. Dlatego nikt nie spodziewał się, że powstanie wersja mobilna PUBG, a jednak tak się właśnie stało. A co najważniejsze –  gra zachowała zarówno wielkość mapy, jak i mechanikę rozgrywki, przy dostosowaniu interfejsu do urządzeń mobilnych i obsługi na ekranie dotykowym.

Takich gier na smartfonach będzie coraz więcej. Gracze chcą cieszyć się swoimi ulubionymi tytułami nie tylko przy swoich potężnych maszynach PC. Chcą grać w swoje ulubione i wymagające gry także poza domem, w podróży i na wakacjach. A pamiętajmy, że smartfon ma niezbyt dużą wielkość i powinien długo działać na baterii. Wszystkie te cechy stoją w sprzeczności z tradycyjnie pojmowaną mocą obliczeniową, która wymaga wydajnego chłodzenia i odprowadzania dużych ilości energii. To demonstruje skalę wyzwania jakie niesie przeniesienie gry z komputerów osobistych na smartfony, które nie mają aktywnego chłodzenia i nie mogą przecież rozładować swojej baterii zbyt szybko w czasie gry, bo smartfon musi nam też służyć przez cały dzień do innych zadań.

GPU Turbo to właśnie optymalne wykorzystanie zasobów

Między procesorem i układem graficznym, a samą aplikacją (w tym przypadku grą) jest uniwersalny interfejs. Pozwala on projektantom gier i innych intensywnych graficznie aplikacji w prosty sposób tworzyć programy, które będą później działały na każdym urządzeniu w przewidywalny i powtarzalny sposób – nawet jeśli te urządzenia mają zupełnie inne układy, zaprojektowane przez różnych producentów. Ceną poniesioną za tą łatwość pisania programów i uniwersalność ich działania jest pewien margines dodatkowej mocy obliczeniowej, który jest po prostu tracony.

Huawei wykorzystuje to pole do optymalizacji wprowadzając aktualizację oprogramowania pod nazwą GPU Turbo. Podobnie jak turbina w silniku zwiększa jego moc, tak GPU Turbo przyspiesza smartfony Huawei optymalizując ich działanie na styku z wybranymi programami. Producent jest w o tyle korzystnej sytuacji, że w procesie produkcji używa własnych podzespołów. Stąd optymalizacja oprogramowania pod kątem sprzętowym przynosi aż tak niesamowite efekty.

Korzyści z aktualizacji GPU Turbo

GPU Turbo jest w stanie aż o 60% poprawić wydajność układu graficznego, jednocześnie redukując zużycie energii przez procesor o 30%. Jest to doskonała odpowiedź na zapotrzebowanie użytkowników, którzy oczekują wyższej wydajności w najbardziej wymagających zastosowaniach, takich jak w PUBG Mobile. Dodatkowym bonusem jest to, że nasz smartfon przyspieszy bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Pobieramy aktualizację systemu i od razu możemy grać w PUBG Mobile jeszcze płynniej, a dodatkowo nasz smartfon będzie zużywał mniej energii.

Na początku wsparcie GPU Turbo trafi na Huawei P20, P20 Pro oraz Mate 10 Pro. Aktualizacja trafi do użytkowników w sierpniu i będzie wspierać dwa popularne tytuły – PUBG Mobile i Mobile Legends: Bang Bang. We wrześniu i październiku aktualizowane będą kolejne popularne smartfony Huawei. Z czasem pojawi się także wsparcie dla kolejnych tytułów. Technologia GPU Turbo będzie także wykorzystywana do zwiększenia płynności interfejsu EMUI, na czym skorzystają wszyscy użytkownicy smartfonów Huawei, a nie tylko gracze. Już niebawem GPU Turbo poprawi także działanie usług opartych na wirtualnej rzeczywistości i rzeczywistości rozszerzonej.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: