Grupa eTel przejmuje ETI

Newsy
Żródło: eTel Polska
Opinie: 7

Irlandzka Grupa eTel ogłosiła dziś decyzję o przejęciu European Telecommunications International od firmy Telefonica Data. Dzięki tej transakcji eTel zajmie pozycję lidera na rynku usług telekomunikacyjnych w Austrii.

Oczekiwane przychody ETI w 2002 roku mają wynieść 30 mln EUR. Transakcja wzbogaci techniczne zaplecze eTel o 65 km światłowodowej sieci MAN w Wiedniu, obsługującej 80% klientów korporacyjnych z tego miasta, oraz o krajową sieć szerokopasmową, obejmującą Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Innsbruck, Salzburg oraz Linz.

Przejęcie ETI to kolejny ważny etap działalności Grupy eTel w Austrii, która rozpoczęła się w czerwcu 2001 r. wraz z przejęciem RSL COM Austria AG, po którym nastąpiło przejęcie MCN w październiku 2001 r. oraz Teracom w marcu 2002 r. eTel dzięki tej transakcji znacznie powiększy zasięg działania, uzyskując wzrost łącznej liczby klientów biznesowych na rynku austriackim do 40 tys. Pozwoli to Grupie eTel umocnić się na pozycji głównego konkurenta narodowego operatora Telekom Austria. Z chwilą przejęcia ETI zacznie funkcjonować w ramach marki eTel.

Komentując transakcję Sean Melly, dyrektor zarządzający eTel, stwierdził: "Grupa eTel wykonuje znaczący ruch, przeprowadzając czwarte już przejęcie na rynku austriackim w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Transakcja wzbogaci nasze zaplecze techniczne w Austrii o miejską i krajową infrastrukturę. Zyskujemy również rzeszę nowych klientów. eTel umocni tym samym swoją pozycję lidera na austriackim rynku telekomunikacyjnym. Transakcja sprawi, że nasze tegoroczne przychody przekroczą określony na początku roku pułap 100 mln EUR. Można zatem powiedzieć, że przejęcie ETI to kolejny kamień milowy na drodze naszego rozwoju w Europie Środkowej".

eTel Polska jest operatorem telekomunikacyjnym oraz dostawcą usług internetowych i transmisji danych. Należy do międzynarodowej grupy eTel Group świadczącej usługi dla firm z obszaru Europy Środkowej. eTel Group powstała w lipcu 1999 roku. Oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne, obejmujące wysokiej klasy transmisję głosu wraz z usługami dodanymi, transmisję danych oraz usługi internetowe w Austrii, Republice Czeskiej, Polsce, Słowacji i na Węgrzech. Kraje te, zamieszkane przez 73 miliony ludzi dążą do integracji z Unią Europejską i liberalizacji rynków. 

eTel rozwija najbardziej zaawansowaną infrastrukturę telekomunikacyjną na terenie Europy Środkowej, budując nowoczesne sieci światłowodowe (MAN). Tego rodzaju sieć istnieje już w Pradze, a w kolejnych miastach regionu środkowoeuropejskiego eTel zamierza rozwijać swoją działalność. Sieci te będą połączone z węzłem komunikacyjnym we Frankfurcie nad Menem.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: