Ukraińcy rozbili część grupy Phoenix

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Ukraińcy rozbili część grupy Phoenix

Ukraińska służba SSU odkryła międzynarodową grupę, która hakowała telefony, kradła hasła i sprzedawała poufne informacje.

 

Departament Bezpieczeństwa Cybernetycznego SSU rozbił grupę hakerów, członków międzynarodowej grupy Phoenix, którzy specjalizowali się w zdalnym hakowaniu urządzeń mobilnych i kradzieży danych osobowych.

 

Według śledztwa w grupie było 5 obywateli Ukrainy. Aby uzyskać dostęp do kont hakerzy stworzyli kopie witryn internetowych producentów smartfonów: Apple, Samsung i innych.

 

Pobierając aplikację z takich fałszywych stron użytkownicy podawali przestępcom hasła do swoich kont. Następnie hakerzy kopiowali informacje przechowywane w telefonie.

 

Uzyskane w ten sposób dane umożliwiły złodziejom wypłatę środków z kont oraz sprzedaż informacji o życiu prywatnym ofiar osobom trzecim.

 

Średni koszt nieautoryzowanego dostępu do konta telefonu komórkowego wynosił 200 USD.

 

SSU udokumentowało również, że grupa była zaangażowana w odblokowywanie skradzionych i zgubionych urządzeń Apple. Te produkty były później sprzedawane przez sieć kontrolowanych przez nich sklepów w Kijowie i Charkowie.

 

Grupa działała już ponad 2 lata. Ich ofiarami było kilkaset osób.

 

Śledczy przeszukali biura, sklepy sprzedające telefony i domy hakerów w Kijowie i Charkowie.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: