Grupa TP o kontroli Komisji Europejskiej

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 1
Opinie: 1

Stanowisko Grupy TP w sprawie kontroli Komisji Europejskiej w Telekomunikacji Polskiej, opisanej przez dziennik „Rzeczpospolita" 30 października 2008:

W związku z utrzymanymi w sensacyjnym tonie doniesieniami medialnymi Telekomunikacja Polska informuje, że w spółce została przeprowadzona kontrola Komisji Europejskiej. Nie odbyła się ona jednak przed kilkoma dniami, jak podała „Rzeczpospolita", ale już ponad miesiąc temu, w dniach 23-26 września br.

W kontroli - wbrew doniesieniom - nie uczestniczyli przedstawiciele prokuratury, ani UKE, a jej przedmiotem nie były relacje i rozliczenia między TP a PTK Centertel, lecz sprawdzenie - najprowdopodobniej na wniosek naszej konkurencji - czy Grupa TP nie stosuje praktyk antykonkurencyjnych.

TP przekazała kontrolerom KE wszystkie materiały, o które poprosili i zapewniła pełną współpracę.

Kontrola była jedną z wielu, jakie są prowadzone w TP, głównie przez UKE. Od poczatku 2007 r. było ich 81 . Właściwie nie ma dnia, żeby w firmie nie było jakichś kontrolerów. Jesteśmy chyba najczęściej kontrolowaną firmą w kraju.

Komentarz do zarzutów dotyczących usługi Orange Freedom, zawartych w dzienniku „Rzeczpospolita" 30 października 2008

Oferta Orange Freedom oparta jest na ofercie ramowej BSA ustalonej przez UKE. PTK Centertel korzysta z sieci TP na identycznych warunkach, jak wszyscy inni operatorzy i nie świadczy usługi Orange Freedom po cenach dumpingowych.

Nieprawdą jest, że TP utrzymuje wysokie ceny dostępu do swojej sieci dla innych operatorów. Ceny usług hurtowych - zarówno BSA, jaki WLR i LLU wyznacza regulator czyli UKE. W przypadku BSA stawka wynosi 25,02 zł.

Dziwimy się, że promocyjna cena Orange Freedom - 35 zł za miesiąc korzystania z szerokopasmowego Internetu - budzi aż takie emocje, skoro inni operatorzy oferowali dostęp za 1 zł przez dwa lata. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada naszą ofertę, podobnie jak propozycje naszej konkurencji. Liczymy, że wyjaśni wkrótce wszelkie wątpliwości.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mirekb pisze: 2008-11-01 16:30
    kazdy kto zna polityke FT w UE nie dziwi sie takim wypowiedziom..Język prawnikow i rzecznikow prasowych jest przepiękny.aj am lowin it
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: