GTS CE unifikuje swoją sieć Ethernet w Polsce, Czechach, na Węgrzech, Rumunii i Słowacji

Newsy
Żródło: GTS CE
Opinie: 0

Odpowiadając na rosnące zainteresowanie usługami sieci Ethernet, GTS Central Europe podjął decyzję o unifikacji posiadanej infrastruktury. Proces ten będzie możliwy poprzez zbudowanie nowej sieci carrier Ethernet bazującej na rozległej, szkieletowej sieci światłowodowej, obejmującej swym zasięgiem pięć krajów europejskich: Polskę, Czechy, Węgry, Rumunię i Słowację. Rozwój zintegrowanej platformy pozwoli na wprowadzenie nowej grupy rozwiązań, dzięki którym klienci osiągną liczne korzyści wynikające z niespotykanego dotąd potencjału sieci, jej elastyczności oraz wyższej wydajności.

Realizacja planu rozwoju sieci Ethernet rozpoczęła się w listopadzie bieżącego roku. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, w ciągu najbliższych 3 miesięcy, w największych miastach europejskich, uruchomionych ma zostać 15 głównych węzłów Ethernet. Do końca 2011 roku, w miastach, w których firma posiada własną sieć światłowodową, uruchomionych zostanie ponad 450 węzłów dostępowych. W celu zacieśnienia współpracy z międzynarodowymi operatorami, GTS CE planuje wdrożyć międzyoperatorskie węzły Ethernetowe w Europie Zachodniej, to jest we Frankfurckie i w Wiedniu. Plan rozwoju zakłada, że usługi realizowane w oparciu o sieć Ethernet zostaną wprowadzone na rynek w połowie 2010 r.

W oparciu o technologię nowej generacji, GTS CE będzie systematycznie rozwijał portfolio produktowe gwarantujące szybkość przesyłu danych, lepszą wydajność, łatwość w użytkowaniu, a przede wszystkim efektywne kosztowo. Usługi GTS Ethernet będą realizowane w oparciu o różne przepustowości, maksymalnie aż do 10 Gigabit (GbE). Klienci będą mieć pełną swobodę wyboru prędkości przesyłu danych, stosownie do swoich aktualnych potrzeb. Dodatkowo, w celu zapewnienia niezawodności sieci, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, prowadzony będzie monitoring sieci i jej diagnostyka, z wykorzystaniem centralnego systemu zarządzania.

W pierwszej fazie rozwoju oferty produktowej, GTS CE będzie oferował dwa wysokiej jakości produkty:
1) GTS Ethernet Line – usługa oferująca połączenia typu punkt-punkt z gwarancją przepustowości do 10GbE,
2) GTS Ethernet NNI – usługa oferująca punkt styku z innymi operatorami, umożliwiająca poszerzenie ich zasięgu dzięki sieci GTS Carrier Ethernet na teranie całego regionu Europy Centralnej.

W przyszłości firma planuje stworzenie usługi GTS Ethernet LAN oferującej połączenia typu multipoint L2 VPN.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: