GTS Central Europe przjął rumuńskiego operatora

Newsy
Żródło: GTS CE
Opinie: 0

Grupa GTS Central Europe ogłosiła sfinalizowanie kontraktu dotyczącego przejęcia spółki Datek, znaczącego gracza na rumuńskim rynku telekomunikacyjnym.

Z usług firmy Datek korzystają zarówno klienci korporacyjni, jak również krajowi i zagraniczni operatorzy telekomunikacyjni. Znacząca obecność firmy w sektorze finansowym i administracji publicznej, z naciskiem na usługi transmisji danych i Internetu, będzie doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej działalności GTS w Rumunii. GTS włączy Datek do swoich struktur na terenie Rumunii tworząc tym samym firmę, której roczne przychody ogółem przekroczą 25 mln Euro. Przejęcie to umocni pozycję GTS nie tylko w tym kraju, ale także w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Datek oferuje swoim klientom nie tylko standardowe usługi telekomunikacyjne, ale także transmisję danych, rozwój infrastruktury i integrację systemów. Spółka jest również głównym partnerem w regionie zarówno dla międzynarodowych operatorów telekomunikacyjnych, jak i instytucji finansowych.

Przejęcie Datek to kolejny etap GTS w kierunku konsolidacji rynku telekomunikacyjnego Europy Środkowo-Wschodniej. Proces ten został zainicjowany w 2004 r. przejęciem czeskiego operatora Aliatel, rok po którym nastąpiło przejęcie polskiej spółki Energis, słowackich operatorów Telenor i Nextra oraz czeskich spółek Contactel, Telenor i Nextra.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: