GTS Energis zmieni właściciela

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 1
Opinie: 1

GTS Central Europe, holding pięciu operatorów telekomunikacyjnych, zmieni w III kw. właściciela. Inwestorzy z GML Limited (dawniej Grupa Menatep) postanowili ostatecznie wycofać się z biznesu telekomunikacyjnego. Operator, który funkcjonuje na rynkach Czech, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier może był łakomym kąskiem dla inwestorów branżowych. Efektem zmian będzie pojawienie się nowego gracza na polskim rynku, bo jednym z najcenniejszych aktywów GTS CE jest polska spółka GTS Energis.

Na rynku mówi się, że do wyścigu o GTS CE mogą stanąć tacy potentaci jak British Telecom, Swissom czy Telefonica. Grupa zarabia na sprzedaży usług głosowych, transmisji danych i dostępie do internetu.

Właściciele telekomu biorą również pod uwagę sprzedaż poszczególnych aktywów oddzielnie. Stanie się tak jednak wyłącznie w przypadku braku satysfakcjonujących ofert na nabycie całego holdingu. Wartość GTS Energis szacowana jest na 120-150 mln EUR.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Aryl pisze: 2007-03-26 21:12
    Delikatnie mmówiąc kilka nieścisłości - GTS Energis jest tylko w Polsce (np. w Czechach jest to odpowiednio GTS Novera), i tak taka Novera to potentat na czeskim rynku. Przy nim Energis to pikuś. A to, że mają zostać sprzedani jest wiadomo od stycznia ...
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: