HDTV w Multimedia Polska

Newsy
Żródło: Multimedia Polska
Opinie: 9
Opinie: 9

Multimedia Polska jako pierwsza w Polsce wprowadziła w swoich sieciach kablowych, telewizję cyfrową wysokiej rozdzielczości (HDTV) z kanałem komunikacji zwrotnej.

Dzisiaj ruszyła komercyjna sprzedaż telewizji cyfrowej w sieciach kablowych Multimedia Polska. Usługa oferowana jest już w trzech polskich miastach: Gdyni (62 tys. gospodarstw domowych w zasięgu - HP), Gorzowie Wielkopolskim (42 tys. HP) i Lublinie (32 tys. HP). Docelowo usługa będzie dostępna w większości miast sieci Multimedia i obejmie około 450 tys. gospodarstw domowych.

"Wybór systemu MHP umożliwia Multimediom tworzenie i dostarczenie nowych i ciekawych aplikacji, oraz daje możliwość wdrożenia w przyszłości nawet takich usług, które dziś są jeszcze niezdefiniowane" - mówi David McElhatten, CEO Osmosys spółki holdingu ADB. Nasza technologia zapewnia, że Mutimedia Polska staną się jedną z najbardziej zaawansowanych platform kablowych w Europie”.

Multimedia Polska jest pierwszą w Polsce firmą, która oferuje telewizję cyfrową z sygnałem zwrotnym. Dzięki temu już w niedługim czasie abonenci korzystający z usług Multimedia Polska będą mieć dostęp do nowych usług takich jak:

 • Wideo na żądanie – wirtualna wypożyczalnia wideo, którą w przeciwieństwie do usług oferowanych np. przez platformy cyfrowe, charakteryzuje dużo większa pojemność systemu dzięki przechowywaniu filmów na wideoserwerach, a nie małym dysku.

 • Time-Shift TV, która umożliwi przeglądanie zarejestrowanych programów telewizyjnych nadawanych w ciągu ostatniego tygodnia.

 • Zakupy (T-commerce) – możliwość realizowania zakupów za pośrednictwem telewizji na zasadach podobnych do zakupów przez komputer, ale w dużo wygodniejszy sposób. Wystarczy użyć pilota od Set-top-box (dekodera).

 • Gry, także sieciowe, dające możliwość grania zarówno z komputerem jak i dekoderem.

 • Mail i komunikator

Kablowa telewizja cyfrowa oferowana jest jako produkt Premium. Będą mogli z niej korzystać abonenci , którzy wykupili najszerszy pakiet telewizji kablowej (Komfort), który zawiera ponad 60 programów. Ten pakiet kupiło już około 60% spośród ponad 600 tys. wszystkich abonentów Multimedia Polska.

Klienci Multimedia Polska mają do dyspozycji trzy pakiety telewizji cyfrowej: podstawowy - CYFROWY BASIC, który zawiera 31 programów, w tym zupełnie nowe, niedostępne w żadnej innej telewizji. Wśród nich jest program National Geogrpahic Chanel nadawany w systemie wysokiej rozdzielczości. Ponadto Multimedia Polska ma w ofercie pakiet CYFROWY CANAL+ MULTIPLEX zawierający programy Canal+, Canal+Film i Canal+Sport, a także CYFROWY ADULT zawierający 3 programy dla dorosłych: Adult Channel, Spice i XXL.

Wprowadzenie kablowej telewizji cyfrowej przez Multimedia Polska związane jest z realizacją celów emisyjnych przeprowadzonej w IV kwartale 2006 r. oferty publicznej. Z IPO Multimedia Polska pozyskała około 220 mln zł netto. W pół roku po ofercie, spółka wykorzystała już około 170-180 mln zł czyli 75%-80% środków z publicznej oferty.
– Przygotowanie infrastruktury pod telewizję cyfrową i zakup sprzętu m.in. dekoderów od firmy ADB, będzie kosztować w tym roku około 30 mln zł. Do tej pory zainwestowaliśmy już ok. 20 mln zł - mówi Andrzej Rogowski. - Zgodnie z zapisami prospektu emisyjnego na telewizję cyfrową przeznaczymy około 60-70 mln zł, ze środków pozyskanych z emisji akcji. W kolejnych latach nakłady na ten projekt będą również znaczące, uzależnione od ilości pozyskiwanych klientów.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  koziol pisze: 2007-05-10 18:54
  ciekawe co na to UPC ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Pank pisze: 2007-05-10 18:58
  W Płocku napewno nie będzie tych nowych usług a już tym bardziej jakości HD. Nawet nie będzie zwykłej cyfrowej jakości a to dlatego że Multimedia Polska to jedyna sieć kablowa na tym zadupiu. Jakość przekazu jest tragiczna, o ofercie programowej nie ma co wspominać. Powiem tylko że ostatnio wyłączyli całkiem fajny program extreme a w to miejsce dali polonia 1 gdzie non stop lecą telezakupy! Jeszcze dodam że ich internet 512 kb/s chodzi jak kiedyś w TP na modemie. TRAGEDIA!
  0
 • Users Avatars Mini
  xtreme pisze: 2007-05-10 22:30
  noooo coś sie rusza u nas w Polsze.... poratulować kolejnych ruchów... ja na razie nie skorzystam, mam obecnie N-kę, są aż 2 kanały w HD ;) ale zawsze to coś. w każdym bądź razie sie dzieje sie coś i to nam tylko dobrze zrobi. jak sie HD poogląda, to już zwyklej TV czy DVD nie da się oglądać, bo takie badziewie kwadratowe ze hej. pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  waszkins pisze: 2007-05-10 23:47
  wszystko ladnie pieknie ale dla wiekszosci abonentow nie ma to zadnego znaczenia bo i tak musza sie uzerac ze smiesznym bok-iem o rozmowy do bangladeszu ktore nie wiadomo kto wykonal lub internet ktory chodzi jak zolw albo wcale..nie wspomne juz o kolejkach w bok-u ktore przypominaja miniona epoke..biuro 8m2 i czeka 10 osob a do dyspozycji sa 2 krzesla ;/
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2007-05-10 23:59
  Zgadzam się z Tobą "Pank". Jakość odbioru kanałów w tej sieci jest po prostu TRAGICZNA!!! Pasy na ekranie, szeleszczący dzwięk. Co to ma być! Dobrze, że u nas nie usuneli jeszcze extreme.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jardo pisze: 2007-05-11 10:34
  "W Płocku napewno nie będzie tych nowych usług a już tym bardziej jakości HD. " Będzie - TP S.A. zamierza wrowadzić telewizję HD (we Francji Orange już oferuje)
  0
 • Users Avatars Mini
  Pank pisze: 2007-05-11 11:07
  Jardo, dobrze wiedzieć. Ale chyba nietrudno się domyśleć że chodziło mi o ofertę Multimedii.
  0
 • Users Avatars Mini
  micbod pisze: 2007-05-11 12:40
  To teraz pora zaopatrzyć sie w telewizor full HD ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Stefan pisze: 2007-05-11 17:25
  A ceny ? Nie podali cen abonamentu. Widac sa tak wysokie ze lepiej sie nie chwalic. Kilkaset zeta miesiecznie na poczatek. A i jeszcze jedno. Z cala pwenoscia dla tych kanalow pseudo HD i tych z Nki na szczescie nie trzeba kupowac telewizora Full HD. One chyba jeszcze wiele lat nie beda nadawane w Full HD tylko w pseudo HD...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: