Honor na IFA - Magic V2 to chyba najbardziej imponujący składak na rynku

Newsy
Opinie: 0
Honor na IFA - V Purse oraz Magic V2 - najbardziej imponujący składak na rynku

Największe stoisko wśród producentów smartfonów na targach IFA, zaraz po Samsungu, który zajmuje całą halę, ma Honor. Najważniejszą nowością zaprezentowaną przez chińskiego producenta jest nowy składany model Honor Magic V2, który zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Można było także zobaczyć koncepcyjny model Honor V Purse, noszony niczym torebka na ramieniu.

O ile Honor V Purse to projekt, który powstał specjalnie z myślą o przyciągnięciu uwagi zwiedzających na targach IFA i bardzo przypomina Huawei Mate Xs 2 (zwracam uwagę na umiejscowienie aparatów i przycisku zwalniającego zatrzask), to Honor Magic V2 zapowiada się jako jeden z najlepszych składaków na rynku. Ma najmocniejszy procesor, jest lżejszy i cieńszy od wszystkich konkurentów, a jednocześnie ma największą baterię ze wszystkich składaków.

Honor Magic V2 waży jedynie 231 – to mniej niż duże nieskładane smartfony np. Samsung S23 Ultra, nie mówiąc o składanym Galaxy Z Fold 5, który jest cięższy o 22 gramy. Większość konkurencji waży jeszcze więcej. Jakby tego było mało Magic V2 po złożeniu ma tylko 10,1 mm grubości, najmniej ze wszystkich Foldów na rynku. A to wszystko udało się osiągnąć przy baterii o największej pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem 66W i przy większych przekątnych ekranów. Zewnętrzny panel ma 6,43 cala i rozdzielczość 237 2376 x 1060 pikseli, a składany ekran ma przekątną 7,92 cala i rozdzielczość 2344 x 2156 pikseli.

Oba panele obsługują odświeżanie 120 Hz, ale największe wrażenie robi ich jasność – wewnętrzny ekran oferuje 1600 nitów, a zewnętrzny aż 2500 nitów. To więcej niż jakakolwiek inny flagowiec, poza niedostępnym w Europie Xiaomi 13 Ultra, który ma ekran o jasności 2600 nitów. Warto również zauważyć, że zagięcie ekranu jest świetnie wyrównane, ledwo wyczuwalne pod palcem i z trudem widoczne, nawet pod kątem i pod światło. Gdy porównamy zagięcie Magic V2 z zagięciem w Samsungu Fold 5 to różnica od razu rzuca się w oczy.

Konstrukcyjnie Honor Magic V2 najbliższy jest do Huawei Mate X3, chociaż ani wymiary, ani rozdzielczości ekranów się nie zgadzają, mówimy więc o podobieństwie, nie o kopii. Zasadnicza różnica znajduje się w środku – Honor ma najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 2, do tego 16 GB RAM i 256, 512 lub 1024 GB ROM. Jest także 5G, komplet najnowszych standardów komunikacyjnych i Android 13 z usługami Google.

Zestaw aparatów Magic V2 to:

  • 50 MP, f/1.9, PDAF, Laser AF, OIS – główny aparat
  • 20 MP, f/2.4, PDAF, OIS, 2,5x powiększenie optyczne – aparat z teleobiektywem
  • 50 MP, f/2.0, AF – aparat szerokokątny
  • 16 MP, f/2.2 – aparat do selfie

Co prawda nie ma tutaj teleobiektywu o konstrukcji peryskopowej i dużym powiększeniu jak w Huawei, ale hybrydowy zoom i tak oferuje dziesięciokrotne powiększenie, a dodatkowo aparat szerokokątny ma równie wysoką rozdzielczość co główny – 50 megapikseli.

Honor Magic V2 to składak o wymiarach i wadze tradycyjnego smartfonu, który na dodatek zamienia się w tablet i nie robi tego ani kosztem wydajności, ani pojemności baterii czy szybkości ładowania. Jest wręcz szokujące, że funkcjonalność dwóch urządzeń udało się pogodzić w pełni i bez kompromisów, bez zwiększania wymiarów czy wagi.

Honor na IFA - V Purse oraz Magic V2 - najbardziej imponujący składak na rynku

Honor na IFA - V Purse oraz Magic V2 - najbardziej imponujący składak na rynku

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: