HTC U12+ - smartfon z najlepszym podwójnym aparatem na rynku

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Aparat jest super ważną funkcją najnowszych smartfonów. Już dawno mobilne urządzenia wyparły klasyczne aparaty fotograficzne dla amatorów. Smartfony są nie tylko bardziej poręczne, ale stały się po prostu lepsze od dawnych kompaktów. Poza tym robienie zdjęć smartfonem to po prostu świetna zabawa. HTC zawsze dbał o jakość zdjęć i w efekcie w najnowszym HTC U12+ mamy do dyspozycji aż cztery aparaty, po dwa z przodu i z tyłu. Testy DxOMark potwierdziły, że HTC ma najlepszy podwójny aparat ze wszystkich smartfonów. Warto poznać go więc bliżej.

 

Najwyższej klasy jakość obrazu i najlepszy sprzęt

Już w modelu HTC U11 aparat był bardzo udany. HTC U12+ rozwija to co było najlepsze w poprzedniku. Główny aparat jest wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Dzięki niej zdjęcia są nieporuszone, a czas naświetlania można wydłużyć, zmniejszając czułość i minimalizując szumy. U12+ ostrość ustawia dzięki błyskawicznej detekcji fazy PDAF działające w oparciu o całą matrycę i focus jest wspomagana laserowo. Laserowy pomiar odległości ma tę zaletę, że radzi sobie równie skutecznie bez względu na warunki oświetleniowe.

 

Za jakość obrazu odpowiadają dwie kluczowe technologie. Przede wszystkim aparat zawsze przetwarza wiele ujęć jednocześnie – nawet gdy robimy pojedyncze zdjęcie, jest ono sumą kilku klatek, które zostały wykonane w mgnieniu oka. Technologia multi-frame processing pozwala znacząco obniżyć ilość artefaktów i szumów, czyniąc zdjęcia bardziej szczegółowymi i atrakcyjniejszymi. Wszystko to działa natychmiast, niedostrzegalnie dla użytkownika.

HTC opracował specjalnie pod kątem U12+ drugą wersję swojego algorytmu HDR Boost. Funkcję można aktywować ręcznie albo pozwolić, żeby automat decydował, kiedy okaże się przydatna. Dzięki HDR Boost 2 zdjęcia mają szerszą rozpiętość tonalną i prezentują się lepiej zarówno gdy fotografujemy pod światło, jak i podczas zdjęć wieczornych, gdy jaśniejsze partie obrazu kontrastują z ciemniejszymi. HDR Boost 2 zadba o to, żeby obraz miał w sobie to coś, co sprawia, że kolory są czystsze i bardziej nasycone, a zdjęcia są atrakcyjniejsze.

Właśnie dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu obrazu połączonym z najlepszym sprzętem HTC U12+ uzyskał aż 103 punkty w benchmarku DxOMark. Jest to najwyższy wynik spośród wszystkich smartfonów wyposażonych w dwa aparaty. Z HTC U12+ Twoje zdjęcia będą po prostu lepsze.

 

Dwa aparaty z tyłu i dwa aparaty z przodu to więcej możliwości

HTC w pełni wykorzystało możliwości współczesnej technologii mobilnej oferując dwa aparaty zarówno z przodu, jak i z tyłu. Przede wszystkim umożliwia to zastosowania trybu portretowego z rozmytym tłem zarówno podczas fotografowania innych osób, jak i robienia selfie. Rozmycie czyli bokeh pozwala wyodrębnić fotografowaną osobę z tła i nadaje zdjęciu atrakcyjniejszy i bardziej artystyczny styl.

 

W przypadku aparatu głównego jeden obiektyw jest szerokokątny, a drugi oferuje dwukrotne powiększenie. Za jego pomocą można powiększyć fotografowany obiekt, do którego nie można podejść bliżej. Będzie to powiększenie bezstratne - optyczne. Matryca aparatu czterokątnego ma rozdzielczość 12 megapikseli, a jasność obiektywu wynosi F/1.75. Aparat z dwukrotnym powiększeniem ma rozdzielczość 16 megapikseli i jasność obiektywu F/2.6. Oba przednie aparaty mają rozdzielczość 8 megapikseli i jasność F/2.0.

 

Najwyższej jakości wideo z unikalnym dźwiękiem

HTC U12+ jak na flagowy smartfon przystało nagrywa wideo 4K nawet w 60 klatkach na sekundę. Co istotne, stabilizuje wideo w każdej rozdzielczości, także 4K/60p - dzięki stabilizacji optycznej, która nie wymaga dodatkowej mocy obliczeniowej i naddatku rozdzielczości. W niższych rozdzielczościach wspomaga ją także stabilizacja cyfrowa. Na tym jednak HTC nie poprzestało i w kwestii wideo oferuje o wiele, wiele więcej.

HTC U12+ to bezkonkurencyjny zestaw funkcji związanych z rejestracją dźwięku podczas nagrywania wideo. Dźwięk może być zarejestrowany przestrzennie, może też być zapisany bezstratnie w formacie FLAC. Wówczas będzie bezkompromisowej jakości 96KHz, 24-bit daleko wykraczającej poza możliwości formatów takich jak MP3. Możliwe jest też aby aparat wraz z przybliżaniem obrazu rejestrował coraz selektywniej dźwięki z lokalizacji na której skupia się obraz. Inną opcją jest także podbicie wszystkich dźwięków. Innymi słowy HTC U12+ jak żaden inny telefon zadba o to, aby Twoje filmy brzmiały najlepiej.

Skoro o powiększaniu mowa, HTC U12+ pozwala na wykorzystanie płynnego zoomu podczas nagrywania. Bez przeskoków możesz wykonać najazd na intersujący fragment kadru. Repertuar poszerza możliwość nagrania slow motion w rozdzielczości Full HD w 240 klatkach na sekundę. Dostępny jest również tryb hyperlapse.

 

Tryb Pro dla ambitnych i zaawansowanych

Chociaż HTC U12+ oferuje najlepszej jakości zdjęcia i filmy w każdej sytuacji, producent postanowił zadbać także o wymagających użytkowników, którym nie wystarczą tryby automatyczne. Tryb Profesjonalny umożliwia manualną kontrolę nad wszystkimi parametrami zdjęcia, włącznie z czasem otwarcia migawki, ISO, czy ustawieniem ostrości. Możliwe jest przełączenie obiektywu, a także zapisanie obrazów w bezstratnym formacie RAW, który jest najbardziej przyjazny dla dalszej edycji na komputerze. Przy ręcznych ustawieniach maksymalny czas naświetlania wynosi aż 32 sekundy. Otwiera to zupełnie nowe możliwości dla zdjęć nocnych i fotografii kreatywnej.

Naklejki AR dla najlepszej zabawy

Fotografia to nie tylko jakość, ostrość, szczegółowość i ambicje. To często po prostu dobra zabawa. Jeśli masz nastrój na trochę relaksu i zrobienia znajomym wesołej niespodzianki, możesz skorzystać z naklejek rozszerzonej rzeczywistości. Animowane maski mogą zostać nałożone zarówno na zdjęcie jak i na film, w trybie selfie, jak i podczas fotografowania innych osób. Maski obsługują dodatkowe miny i gesty, gdy zamrugasz oczami, albo otworzysz usta.

HTC U12+ to świetny smartfon, ale również godny następca klasycznego aparatu fotograficznego. Wykorzystuje aż 4 aparaty, super szybki procesor i najlepsze oprogramowanie, aby bez żadnych opóźnień połączyć informacje zawarte w całej serii zdjęć.

HTC U12+ będzie czekał w Twojej kieszeni by w odpowiednim momencie wkroczyć do akcji i uwiecznić otaczającą nas, barwną rzeczywistość.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: