Huawei: jesteśmy naturalnym partnerem polskich firm w transformacji do 5G

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Krajów Nordyckich

Według raportu „Wdrożenie 5G w Polsce – perspektywy i szanse”, opublikowanego niedawno przez Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, szybka implementacja 5G może stać się receptą na złagodzenie kryzysu gospodarczego wywołanego koronawirusem.

Oczywiste jest, że 5G to bardzo duża szansa, ale w obecnej sytuacji szybkie uruchomienie tego standardu to już konieczność. Powszechny dostęp do szybkiego Internetu i umożliwienie przedsiębiorcom oraz konsumentom korzystania z usług opartych na najnowszych technologiach to warunek naszego rozwoju – mówi  Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP.

Modernizacja sieci oznacza szansę na znaczne zwiększenie konkurencyjności Polski i polskich firm zarówno na europejskim, jak i światowym rynku. Z kolei Huawei, dzięki bogatemu doświadczeniu zdobytemu podczas wdrażania technologii 5G w innych krajach oraz szerokiemu zapleczu technicznemu i sprzętowemu, jest dla Polski naturalnym partnerem w tej transformacji. Jesteśmy w pełni gotowi, aby poprzez wprowadzenie 5G pomóc polskim firmom wykorzystać szansę, która dziś przed nimi stoi – deklaruje Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Krajów Nordyckich.

Istotnym czynnikiem mającym według autorów raportu wpływ na zapewnienie ostatecznym użytkownikom, zarówno prywatnym jak i biznesowym, optymalnych warunków wdrożenia sieci 5G z uwzględnieniem jakości, bezpieczeństwa, ceny i szybkości implementacji, jest gwarancja konkurencji na rynku dostawców. Wykluczenie któregokolwiek z nich ze względów na czynniki inne niż techniczne, byłoby zarówno szkodliwe dla społeczeństwa, jak i niezgodne z wytycznymi Światowej Organizacji Handlu.

Pełna treść raportu ZPP dostępna jest poniżej.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: