Huawei Polska podda się kontroli Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Huawei Polska z entuzjazmem podda się kontroli nowego Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych

5 marca w siedzibie Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego zainaugurowano działalność pierwszego w Polsce Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych zgodnego z normą Common Criteria.

Huawei wydał specjalny komentarz w tej sprawie. Oto jego pełna treść:

W Huawei Polska z entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość o otwarciu Laboratorium. Wierzymy, że cyberbezpieczeństwo jest kwestią czysto techniczną i nowo powstała jednostka umożliwi niezależną weryfikację jego poziomu, w oparciu o obiektywne kryteria. Tylko w ten sposób możliwe jest zadbanie o bezpieczeństwo przyszłych sieci 5G.

Jesteśmy gotowi poddać swoje rozwiązania z obszaru infrastruktury 5G rygorystycznym testom, prowadzimy już z Instytutem Łączności zaawansowane rozmowy w tej sprawie. Produkowane przez nas rozwiązania spełniają najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa i cieszymy się, że pojawiła się w Polsce możliwość przeprowadzenia obiektywnej analizy, której wyniki będą stanowić poparcie tych słów. Naszym celem jest uzyskanie od Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych certyfikatu EAL 4+, potwierdzającego bardzo wysoki poziom zaufania do bezpieczeństwa i pozwalającego na wykorzystanie testowanych urządzeń w newralgicznych obszarach sieci 5G.

Jednocześnie wyrażamy gotowość do współpracy z wszelkimi innymi organizacjami rzetelnie analizującymi poziom cyberbezpieczeństwa infrastruktury sieci 5G. Zachęcamy również naszych konkurentów, aby poddali swoje rozwiązania testom tego typu. Wszystko po to, by zapewnić przyszłym polskim użytkownikom sieci 5G maksymalny poziom cyberbezpieczeństwa.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: