Jest szansa na poluzowanie relacji Huawei - administracja USA

Newsy
Żródło: Bloomberg
Opinie: 0
Jest szansa na poluzowanie relacji Huawei - administracja USA

Agencja Bloomberg twierdzi, że administracja USA rozluźniła ograniczenia dotyczące udostępniania technologii firmom z czarnej listy. Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa Departamentu Handlu wydało regułę zezwalającą na wydanie określonej technologii i oprogramowania, gdy organizacje są w trakcie obrad i decyzji o standardach, które ich dotyczą.

Administracja Trumpa w 2019 r. dodała Huawei do czarnej listy, która ogranicza dostęp chińskiego giganta technologicznego do kluczowych dostawców z USA. Polityka ta doprowadziła jednak amerykańskie firmy do ograniczenia udziału w działaniach związanych z ustaleniami standardów. W tej dziedzinie coraz większą rolę odgrywają natomiast Chiny.

Waszyngton jest zaniepokojony tym, że rząd Chin i jego największe firmy odgrywają coraz większą rolę w grupach, które określają sposób projektowania i stosowania technologii na całym świecie.

„Interesariusze z USA muszą być w pełni zaangażowani w międzynarodowe organizacje normalizacyjne, szczególnie tam, gdzie krytyczne, ale czasami niewidoczne normy, które ustanawiają, mają ważne konsekwencje dla bezpieczeństwa narodowego” – powiedział w oświadczeniu Alan Estevez, podsekretarz ds. handlu dla przemysłu i bezpieczeństwa. .

Huawei konsekwentnie zaprzecza, że stanowi zagrożenie dla USA.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: