1000 książek i 1000 zabawek od Huawei dla polskich szpitali i szkół

Newsy
Opinie: 0
Huawei wspiera biblioteki i szpitale dziecięce

One Thousand Dreams to najnowszy program CSR Huawei prowadzony także w Polsce.

Jego głównymi założeniami jest dostarczenie narzędzia mającego na celu podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu sektora ICT wśród studentów, a także wyposażenie bibliotek w książki oraz szpitali i działających przy nich fundacji w zabawki.

Program realizowany jest tylko w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zakończona została pierwsza edycja programu, której beneficjentami zostało 37 organizacji.

Realizacja programu zaplanowana została na pięć lat i zgodnie z założeniami w tym czasie firma Huawei przekaże w sumie 1000 książek bibliotekom oraz wesprze wybrane szpitale dziecięce i działające przy nich fundacje doposażając je w potrzebne zabawki również w nakładzie 1000 szt. Zakończona edycja programu One Thousand Dreams to 200 przekazanych książek i 200 przekazanych zabawek, które - mam nadzieję - będą dobrze służyły odbiorcom” - powiedział cytowany w komunikacie Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

„One Thousand Dreams to aktywność, dzięki której doposażyliśmy naszą Bibliotekę w specjalistyczne książki. Lista wolumenów przygotowana została przez naszych pracowników naukowych. Wierzę, że będą one wsparciem rozwoju zarówno dla nich jak i środowiska studenckiego” – powiedziała mgr Małgorzata Furgał, Dyrektor Biblioteki Politechniki Poznańskiej.

„(...) beneficjentami programu są również szpitale dziecięce i działające przy nich fundacje, którym Huawei przekazuje zakupione - zgodnie ze wskazaniem - zabawki. To dla nas duże wyróżnienie, że znaleźliśmy się na liście beneficjentów programu. Nie kryjemy swojej wdzięczności, ponieważ wiadome jest, że zabawki w takich ośrodkach jak nasz, dają dzieciom największą radość” – powiedziała Ewa Gorzelak, Prezes Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. 

Oprócz Fundacji „Nasze Dzieci” przy Kl. Onk. w IPCZD zabawki trafiły również do świetlicy Szkoły Podstawowej działającej przy Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: