Huawei FreeBuds Pro 3 – udoskonalone i w atrakcyjnej cenie

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Huawei FreeBuds Pro 3 – udoskonalony komfort

Zapominamy o tym, ale do zanieczyszczenia środowiska wpływającego na nasze zdrowie zaliczany jest również hałas. Ruchliwa ulica, komunikacja miejska, pociąg, samolot, ale również głośny open space mocno wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego słuchawki z redukcją hałasu są jednym z tych akcesoriów, które znacząco wpływają na nasz codzienny komfort. Nie mówiąc o tym, że dłuższe rozmowy telefoniczne są nieporównywalnie wygodniejsze, gdy nie musimy trzymać telefonu przy uchu.

Na ratunek FreeBuds Pro 3

Huawei właśnie zaprezentował trzecią generację swojego flagowego modelu słuchawek dokanałowych TWS - FreeBuds Pro 3. Podobnie jak smartfony, słuchawki TWS bardzo szybko się rozwijają i wprowadzają coraz lepszą jakość brzmienia, rozmów głosowych i redukcji szumu. Tak też jest w przypadku Huawei FreeBuds Pro 3, które są znacznie lepsze od swoich poprzedniczek.

Huawei FreeBuds Pro 3

Huawei FreeBuds Pro 3

Wygodniejsza obsługa, mniejsze, lżejsze, a działają dłużej

Jeśli chcemy mieć słuchawki zawsze przy sobie i często z nich korzystać, nawet niewielkie zmiany poprawiające komfort będą odczuwalne i przełożą się na przyjemność słuchania muzyki. Producent zmniejszył etui o 4,5%, a wagę każdej słuchawki o 5% w porównaniu do FreeBuds Pro 2.

Dla użytkownika ważne jednak jest, że zmniejszenie rozmiarów i wagi nie odbyło się kosztem czasu pracy na baterii. Odtwarzanie muzyki z aktywną redukcją szumu zostało wydłużone z 4 do 4,5 godziny, a po doładowaniu w etui z 18 na 22 godziny. Skrócony został również czas ładowania bezprzewodowego - z 200 do 150 minut.

Poprawiony został także sposób interakcji ze słuchawkami. Starszy model jest obsługiwany dotykowo. W FreeBuds Pro 3 polecenia wydaje się poprzez ściśnięcie słuchawek.

Ostatnim elementem mogącym poprawić komfort u części użytkowników są dodatkowe, jeszcze mniejsze gumowe końcówki w rozmiarze XS. Cztery rozmiary pozwolą lepiej dopasować słuchawki tak aby z jednej strony szczelnie wypełniały kanał słuchowy, a z drugiej nie powodowały dyskomfortu i zmęczenia ucha. Huawei FreeBuds Pro 3 to jedne z najwygodniejszych słuchawek dokanałowych jakich używaliśmy.

Huawei FreeBuds Pro 3

Jeszcze lepsze brzmienie

Gdy słuchawki są wygodne i mogą działać godzinami, to do szczęścia brakuje, aby oferowały jak najlepszą jakość dźwięku. Zależy nam na mocnym basie, który nie przykrywa szczegółowości tonów średnich i wysokich. To wszystko ma być wzbogacone o przestrzeń, która szczególnie ważna jest w utworach z koncertów.

W przypadku najwyższego modelu Huawei o jakość dźwięku dba zarówno konstrukcja słuchawek i ich membran, jak i kodeki pozwalające przesłać dźwięk w odpowiedniej jakości ze smartfonu. W przypadku kodeków sprawa jest prosta, Huawei obsługują SBC, AAC, LDAC i L2HC. Zwłaszcza te dwa ostatnie pozwalają na odtwarzanie dźwięku w bezstratnej jakości do 990 kb/s.

Skoro dźwięk dotrze do słuchawek w najwyższej jakości, to w następnej kolejności należy zadbać o emisję dźwięku. Jedenastomilimetrowy przetwornik odtwarza częstotliwości od 14 Hz do 48 kHz. To więcej niż zakres słyszenia człowieka. Nad optymalnym brzmieniem czuwa potrójny korektor adaptacyjny, który bierze pod uwagę kształt przewodu słuchowego użytkownika, stopień uszczelnienia słuchawki w uchu i głośność, a następnie w locie dostosowuje brzmienie do okoliczności. Połączenie rozwiązań konstrukcyjnych i cyfrowych zaowocowało przyznaniem certyfikatów, które potwierdzają najwyższą jakość dźwięku - Hi-Res Audio Wireless oraz HWA.

Huawei FreeBuds Pro 3   Huawei FreeBuds Pro 3

Skuteczniejsza redukcja szumu

Najważniejszą zaletą współczesnych słuchawek TWS jest aktywna redukcja szumu ANC. To ona umożliwia delektowanie się dźwiękami ulubionych utworów w pociągu, metrze i samolocie, czyli w zasadzie wszędzie, gdzie większość z nas ma czas i ochotę słuchać muzyki. To rewolucja w audio porównywalna z tą wprowadzoną przez aparaty w smartfonach. FreeBuds Pro 3 mają o 50% skuteczniejszy ANC w porównaniu do poprzedniego modelu. Dzięki temu podróże oraz codzienne dojazdy szkoły i pracy staną się bardziej przyjemne. Każdy kto spróbował dobrej klasy słuchawek ANC podczas długiego lotu samolotem ten wie, że to kluczowy element wpływający na mniejsze zmęczenie na koniec podróży.

Huawei FreeBuds Pro 3

Najwyższej jakości rozmowy głosowe

Nadal rozmawiamy przez telefon sporo i nielimitowane rozmowy u operatorów to tylko jeden z elementów tej układanki. Pracujemy zdalnie, uczestniczymy w telekonferencjach, dzwonimy przez komunikatory i nagrywamy tzw. głosówki. Jakość rozmów to największa zmiana w Huawei FreeBuds Pro 3 w porównaniu do starszego modelu – została poprawiona 2,5 krotnie. Każda ze słuchawek ma wbudowane trzy mikrofony i dodatkowo czujnik przewodnictwa kostnego. Huawei poprawił także aż o 80% to jak słuchawki radzą sobie z wiatrem o szybkości do 9 metrów na sekundę (32,4 km/h).  

Technologia Pure Voice 2.0 eliminuje hałasy otoczenia. Sprawdziliśmy jakość rozmów zarówno podczas szybkiej jazdy na rowerze, przy ruchliwej ulicy, jak i przy placu budowy i nasi rozmówcy nie tylko nie zgłaszali problemów, ale mówili, że nie słyszą hałasu otoczenia. Dzięki słuchawkom Huawei można rozmawiać bez problemu w niemal każdych warunkach.

Huawei FreeBuds Pro 3

Podsumowanie

Huawei FreeBuds Pro 3 to bezkompromisowa jakość, zarówno w odtwarzaniu muzyki, redukcji szumu, jak i w rozmowach głosowych. Nawet taki szczegół jak zawias ma wytrzymać 100 tysięcy cykli otwierania i zamykania etui. Niemal każdy aspekt FreeBuds Pro 3 został usprawniony w porównaniu do FreeBuds Pro 2, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i kompatybilności ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Huawei FreeBuds Pro 3 kosztują 899 zł, podczas gdy konkurencyjne flagowe modele są o kilkaset złotych droższe. Polecamy również wypróbować FreeBuds Pro 3 osobom, które dotąd miały okazję korzystać wyłącznie ze słuchawek z niższej i średniej półki. Różnica w wygodzie, brzmieniu i przede wszystkim w redukcji szumu i jakości rozmów głosowych jest zaskakująca i najlepiej samemu poczuć tę różnicę.

Huawei FreeBuds Pro 3

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Huawei.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: