Huawei Mate 9 Pro - biznes i nasze życie prywatne w jednym smartfonie

Akcje partnerskie
Opinie: 6

Akcja partnerska

Huawei Mate 9 Pro został zaprezentowany równolegle ze smartfonami Mate 9 oraz Mate 9 Porsche Design, choć czerpie także inspirację z kultowego już modelu Huawei P9. Huawei podjął ambitną decyzję o zaprojektowaniu smartfona bez kompromisów, który ma odnieść sukces na najwyższej półce produktów. Ten plan udało się zrealizować. Powstał Huawei Mate 9 Pro, który ma towarzyszyć nam w pracy, ale jednocześnie być urządzeniem, które dostarczy nam radości, gdy spędzamy czas z rodziną lub znajomymi. Zaprojektowanie takiego produktu nie jest łatwe, bo biznes ma swoje wyśrubowane wymagania. Huawei połączył w Mate 9 Pro odseparowane do tej pory dwa światy – biznes i nasze życie prywatne. Coraz częściej okazuje się bowiem, że nasze życia na tych dwóch płaszczyznach przenika się wzajemnie i tak naprawdę trudno te dwie sfery rozdzielić.

W biznesie zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie naszych danych. Dotyczy to wielkich firm, ale także wszystkich, którzy prowadzą działalność biznesową. Nie chcemy aby nasze projekty i oferty trafiły do konkurencji. Ważne jest także, aby nikt nieuprawniony nie dostał się do naszego konta bankowego. Huawei Mate 9 Pro  został zabezpieczony niezawodnym i bardzo szybkim czytnikiem linii papilarnych. Został on przeniesiony pod ekran, co ułatwia odblokowanie smartfona, gdy leży na biurku lub jest umieszczony w uchwycie samochodowym. Czytnik zwiększa bezpieczeństwo, ale jednocześnie nie utrudnia i nie spowalnia pracy ze smartfonem, bo odblokowuje dostęp w ułamku sekundy.

Biznes potrzebuje także bardzo szybkiego dostępu do Internetu oraz pełnej wydajności smartfona przez cały okres korzystania z danego urządzenia. Te wymagania również są spełnione. Mate 9 Pro zapewnia pobieranie danych w sieci LTE z prędkością do 600 Mbits. Za wydajność odpowiada ośmiordzeniowy procesor HUAWEI Kirin 960. Pamięć RAM ma rekordową pojemność 6 GB, a pamięć dla użytkownika 128 GB. Aby telefon nie zwalniał po  kilku miesiącach od daty zakupu, oprogramowanie Huawei cały czas nadzoruje system, defragmentuje pamięć i usuwa pliki, które nie są już do niczego potrzebne.

Klienci biznesowi mają także bardziej prozaiczne potrzeby. Ich telefon powinien po prostu długo działać na baterii. Huawei przygotował dla nich prezent w postaci baterii o pojemności 4000 mAh. Smartfon bez problemu działa ponad 1.5 – 2 dni nawet przy bardzo intensywnym stylu korzystania z urządzenia.

Te wszystkie wymienione elementy sprawiają, że Huawei Mate 9 Pro  stanie się w biurze naszym godnym zaufania asystentem w codziennych obowiązkach służbowych. 

Po wyjściu z biura chcemy, aby nasz telefon nadal pasował do naszego stylu życia i spełniał nasze zachcianki. A przede wszystkim chcemy, aby pięknie wyglądał, gdy będzie nam towarzyszył w czasie wieczornych szaleństw ze znajomymi.

Design Huawei Mate 9 Pro  naprawdę zachwyca. Metalowa obudowa połączona z zakrzywionym na bokach ekranem jest dostępna w dwóch eleganckich kolorach TITANIUM GREY oraz HAZE GOLD. Wyświetlacz w Mate 9 Pro jest nieco mniejszy niż w Mate 9, przez co smartfon jest jeszcze bardziej poręczny i zgrabny. 

W wolnym czasie robimy dużo więcej zdjęć, które później lądują na Facebooku i Instagramie. Mate 9 Pro jest na to gotowy. Podwójna kamera zaprojektowana we współpracy z Leica generuje fotografie o jakości dostępnej jeszcze do niedawna tylko dla lustrzanek. Warto przetestować unikalny tryb monochromatyczny. Nasze zdjęcia doświadczą dzięki niemu sławnego efektu Leica. Zdjęcia kolorowe powstają przez złożenie obrazów z obu matryc, co zapewnia jeszcze większą szczegółowość.

Huawei Mate 9 Pro  to także kamera nagrywająca wideo o jakości UHD 4K. Optyczna stabilizacja obrazu OIS zapewnia płynność nagrywanych materiałów. Duża pamięć smartfonu dodatkowo ułatwia sprawę. Mate 9 Pro  zadba także o dźwięk nagrania – możemy włączyć specjalny tryb mikrofonu kierunkowego, który sprawi, że nagranie audio będzie dużo lepszej jakości i będzie pozbawione dodatkowych szumów z otoczenia.

Huawei Mate 9 Pro  sprawdzi się również, jako platforma pomagająca nam w dbaniu o naszą kondycję fizyczną. Seryjnie zainstalowana aplikacja Health monitoruje wysiłek fizyczny, spalone kalorie, przebyty dystans. Telefon bez najmniejszego problemu możemy połączyć z zegarkiem Huawei Watch lub opaskami sportowymi Huawei.

Autorskim rozwiązaniem Huawei dotyczącym łączenia biznesu z naszym życiem prywatnym jest funkcja „App twin”. Mate 9 Pro  obsługuje równolegle po dwa konta Facebook i WhatsApp. Nasze konto prywatne będzie całkowicie odseparowane od spraw służbowych.

Huawei Mate 9 Pro  to smartfon, który spełnia najbardziej wygórowane wymagania. Jest profesjonalnym narzędziem biznesowym, a jednocześnie piękny wyświetlacz, doskonała kamera i świetny design sprawiają, że Mate 9 Pro błyszczy poza godzinami pracy, gdy spędzamy czas z naszymi znajomymi lub rodziną. Mate 9 Pro to urządzenie bezkompromisowe i to sprawia, że nie ma praktycznie słabych stron. Osoby, które chcą wyróżnić się jeszcze bardziej powinny zainteresować się smartfonem w wersji Porsche Design. Dodatkowe zmiany w wyglądzie smartfonu zachwycą nie tylko fanów elektronicznych gadżetów, ale także nowoczesnego designu.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: