Huawei MateBook D 16 – to teraz jeden z najlepszych laptopów dla biznesu

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Huawei MateBook D 16 – to teraz jeden z najlepszych laptopów dla biznesu

W ostatnich 2 latach praca zdalna stała się z oczywistych (epidemicznych) przyczyn niebywale popularna. Wcześniej była zarezerwowana tylko dla wybrańców, a teraz jest coraz szerzej dostępna - jeśli nie w pełnym wymiarze, to przynajmniej w modelu hybrydowym. Huawei dostrzegł, że taka praca wymaga nowoczesnych i wydajnych narzędzi. Spędzenie 8 godzin na małym ekranie nie będzie ani wygodne, ani produktywne. Dlatego dla współczesnych nomadów powstał Huawei MateBook D 16 – laptop z 16 calowym ekranem, ale o rozmiarach i wadze, której pozazdrościć może niejeden 15,6 calowy komputer przenośny. Jest to również jeden z nielicznych laptopów o takiej przekątnej, który oferuje jakość komputerów biznesowych. Oto 10 kluczowych zalet, które wyróżniają Huawei MateBook D 16.

16 calowy wygodniejszy od laptopów 15,6 calowych

Głównym założeniem przy projektowaniu Huawei MateBook D 16 było zapewne zaoferowanie użytkownikowi doskonałej wygody pracy na 16 calowym ekranie, przy zachowaniu mobilności mniejszych komputerów. Huawei ma doświadczenie w produkcji smartfonów i tabletów o wąskich ramkach wokół wyświetlacza. Firma przeniosła nowoczesne rozwiązania do D 16, który ma ramki ekranu poniżej 5 mm szerokości. Wypełnienie obudowy ekranem wynosi 90%. Wymiary nowego MateBooka D 16 są takie jak w standardowym laptopie 15,6 calowym. Dzięki zastosowanym materiałom wysokiej jakości, również waga laptopa jest niższa od wielu modeli 15,6 calowych. Dlatego decydując się na komfort większego wyświetlacza wcale nie musimy skazywać się na noszenie ciężkiego i nieporęcznego sprzętu.

Zgrabna ładowarka USB C o mocy 65W

Waga samego laptopa to nie wszystko. W przypadku D 16 fabryczna, dołączona w zestawie ładowarka nie różni się gabarytami i wagą od szybkich ładowarek do telefonów (rynkowy standard to 300-400g, a ta waży tylko 160g wraz z przewodem). Jest więc znacznie mniejsza i lżejsza od klasycznej laptopowej ładowarki. Ponieważ jest to ładowarka USB C, można zabierać tylko jedną ładowarkę ze sobą i ładować nią wszystkie urządzenia – laptopa, telefon, ale także tablet, czy słuchawki. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie, szczególnie podczas podróży lotniczych, gdy każdy gram bagażu się liczy.

Logowanie odciskiem palca

Smartfony przyzwyczaiły nas do odblokowywania ekranu odciskiem palca. W przypadku Huawei MateBook D 16 działa to równie skutecznie. Gdy komputer jest wyłączony, wystarczy wcisnąć przycisk zasilania i laptop uruchomi się od razu wyświetlając użytkownikowi pulpit, gotowy do działania, bez ekranu z pytaniem o hasło. Nie wszystkie laptopy z czytnikiem linii papilarnych to potrafią – niektóre pozwalają odczytać odcisk palca dopiero po załadowaniu ekranu logowania. Rozwiązanie zastosowane w Huawei MateBook D 16 jest szybsze i wygodniejsze. Jest też bezpieczniejsze od wpisywania hasła na klawiaturze w miejscu publicznym.

4 gniazda USB i HDMI

Producenci często nawet w najdroższych modelach decydują się na ograniczenie liczby dostępnych gniazd. W Huawei MateBook D 16 oprócz dwóch nowoczesnych złącz USB C, które służą zarówno do ładowania, przesyłania obrazu i danych, użytkownik ma do dyspozycji dwa klasyczne USB A wspierające szybki standard 3.1. Dzięki temu podłączymy do tego komputera wygodnie i bez przejściówki każde urządzenie. Dodatkowo mamy też gotowe do pracy pełnowymiarowe złącze HDMI do podłączania monitora lub rzutnika oraz gniazdo słuchawkowe.

Podświetlana klawiatura z blokiem numerycznym i precyzyjny touchpad

Jedną z cech dobrych komputerów biznesowych jest dostęp pełnowymiarowej klawiatury z blokiem numerycznym. Każdy kto wprowadza dużo liczb, zwłaszcza w arkuszach kalkulacyjnych z pewnością bardzo to doceni. Drugim ważnym elementem jest touchpad o dużej powierzchni, który zapewnia wygodę i precyzję posługiwania się kursorem. Pozwala wygodnie pracować w miejscach, w których korzystanie z zewnętrznej myszki jest utrudnione, na przykład w samolocie lub pociągu. Touchpad Huawei obsługuje także gesty przyspieszające niektóre operacje.

Współpraca w ekosystemie Huawei

Laptop MateBook D 16 wspiera technologię opracowaną przez Huawei o nazwie Super Device. Umożliwia to podłączenie smartfonu Huawei do laptopa bezprzewodowo w taki sposób, jakby był podłączony po kablu. Mimo, że telefon może pozostać w naszej kieszeni pojawi się na Huawei MateBook D 16 jako dysk w systemie Windows, co umożliwia bezproblemowy transfer plików. Super Device umożliwi również wykorzystanie tabletu Huawei zarówno jako dodatkowy, bezprzewodowy ekran, jak i tablet graficzny z piórem rozpoznającym siłę nacisku.

Funkcja Multi-Screen Collaboration pozwala na otworzenie na ekranie komputera do trzech okien z aplikacjami zainstalowanymi na smartfonie. Pozwala to między innymi na wygodne i szybkie odpisywanie na wiadomości tekstowe z klawiatury komputera.

Prawdziwie biznesowy ekran 16:10

Ekran Huawei MateBook D 16 ma proporcje 16:10, czyli rozdzielczość 1920 x 1200 zamiast 1920 x 1080. Dodatkowe piksele powiększają przestrzeń roboczą w pionie, pozwalają zmieścić więcej treści w programie Word, Excel, czy na stronie internetowej. Do pracy z grafiką przyda się 100% pokrycia palety sRGB.

Sprzętowe rozwiązania zastosowane przez Huawei poprawiają komfort oczu podczas pracy. TÜV Rheinland Low Blue Light zmniejsza ilość światła niebieskiego, które jest odpowiedzialne za zmęczenie oczu, nie zmieniając jednocześnie kolorystyki wyświetlanego obrazu. TÜV Rheinland Flicker Free Certification gwarantuje, że wyświetlacz Huawei MateBook D 16 jest wolny od męczącego oczy migania.

Wydajność 20 wątkowego procesora Intel 12 generacji

Huawei MateBook D 16 jest wyposażony w Intela najnowszej, dwunastej generacji. Dla użytkownika oznacza to wyższą wydajność i najnowsze rozwiązania, takie jak połączenie rdzeni skupiających się na wydajności, z rdzeniami zapewniającymi energooszczędność. W najwyższej wersji D 16 jest wyposażony w procesor Intel i7 12700H, oferujący 14 rdzeni, na które składa się 6 rdzeni wydajnościowych i 8 rdzeni energooszczędnych. Wraz z technologią Hyper Threading daje to użytkownikowi aż 20 wątków, z maksymalnym zegarem Turbo wynoszącym 4,7 GHz. Pozwala to uporać się z nawet największymi prezentacjami, arkuszami kalkulacyjnymi, jak i montażem wideo czy obróbką grafiki. Są też do wyboru wersje z procesorami i5-12500H i i5-12450H.

Wyjątkowy dobry zasięg WiFi

Każdy kto próbował łączyć się z WiFi w hotelach czy na konferencjach wie, że czasem jest z tym duży problem. Zasięg sieci jest słaby, a zakłócenia od dziesiątek urządzeń znajdujących się dookoła dodatkowo utrudnia osiągniecie stabilnego transferu. Odpowiedzią Huawei na ten problem jest Metaline antenna, a laptop Huawei MateBook D 16 jest pierwszym modelem, który korzysta z tej technologii. Doświadczenie Huawei w produkcji sprzętu telekomunikacyjnego pozwoliło na skonstruowanie anteny, która pozwala zwiększyć konwersję sygnału o 56%. W efekcie w miejscu, w którym inne laptopy w ogóle nie mogą nawiązać połączenia z internetem, na Huawei MateBook D 16 można pracować komfortowo – sprawdziliśmy to w praktyce.

Stylowa, aluminiowa obudowa

Ważnym elementem laptopa wykorzystywanego do pracy jest jego design oraz jakość wykonania. Huawei MateBook D 16 oferuje klasyczny minimalizm oraz obudowę wykonaną w całości z aluminium. Zarówno klapa, spód laptopa, jak i przestrzeń dookoła klawiatury są wykonane z metalu. Oprócz stylu daje to również większą wytrzymałość i sztywność.

Podsumowanie

Huawei MateBook D 16 to laptop, który godzi komfort pracy na ekranie o dużej przekątnej 16 cali z pełną mobilnością. Wygodzie pracy w podróży sprzyja także niewielka, uniwersalna ładowarka USB C, która naładuje również nasz każdy pozostały sprzęt elektroniczny. Praca na pełnowymiarowej, podświetlanej klawiaturze z blokiem numerycznym oraz dużym touchpadzie jest wygodniejsza i bardziej produktywna. Skaner linii papilarnych w przycisku zasilania jest szybki i bezpieczniejszy od wpisywania hasła. Całość uzupełnia wydajność najnowszych procesorów Intel 12 generacji, szybkie WiFi oraz współpraca w ekosystemie Huawei. Dzięki tym cechom Huawei MateBook D 16 jest doskonałym wyborem jako sprzęt do pracy zdalnej i w czasie naszych biznesowych podróży.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: