Huawei nova 10 pro - smartfon z teleobiektywem do selfie

Newsy
Opinie: 0
Huawei nova 10 pro - smartfon z teleobiektywem do selfie

Huawei zaprezentował w Berlinie dwa nowe smartfony z serii nova – Huawei nova 10 pro i Huawei nova 10. Oba telefony wyróżniają się niską wagą i smukłą obudową, oraz dużym ekranem z wysoką rozdzielczością. Jednak najważniejszą nowością w modelu pro jest bardzo zaawansowany zestaw aparatów do selfie oraz szybkie ładowanie.

Huawei nova 10 pro waży 191 gramów i ma grubość obudowy wynoszącą zaledwie 7,88 mm. Mimo to zmieściły się głośniki stereo. Ekran OLED tego telefonu ma dużą przekątną 6,78 cala i wysoką rozdzielczość 2652 × 1200 pikseli, oraz obsługuje 120 Hz odświeżanie. Za sprawne działanie odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 778G 4G, który wspomaga 8 GB RAM i 256 GB na system i pliki użytkownika. Większe wrażenie od procesora robi 100W ładowanie Huawei SuperCharge Turbo , które ma pozwolić na naładowanie do pełna baterii o pojemności 4500 mAh w 20 minut.

Gwoździem programu jest podwójny przedni aparat umieszczony w wycięciu ekranu. Jeden z nich ma rozdzielczość aż 60 megapikseli, przysłonę F/2.4 i ultra szeroki kąt widzenia wynoszący 100 stopni. Jest też wyposażony w system ustawiania ostrości, który Huawei określa mianem Quad Phase Detection. Niezależnie od nazwy, detekcja fazy powinna działać szybko i bezbłędnie. Drugi aparat dla odmiany jest wyposażony w teleobiektyw o dwukrotnym powiększeniu optycznym. Jego rozdzielczość to 8 megapikseli, a przysłona ma jasność F/2.2. Oba aparaty w połączeniu z zoomem cyfrowym mają pokrywać powiększenia od x0,7 aż do x5. Ma to umożliwić osiągnięcie najlepszych zdjęć selfie w każdej okoliczności. Możliwe jest też nagrywanie podwójnego wideo przednimi aparatami, z szerokiego kąta i przybliżenia jednocześnie. Wspierany jest także tryb portretowy symulujący bokeh z dużych, profesjonalnych aparatów, jak i wideo w trybie portretowym.

Zestaw tylnych aparatów składa się z 3 jednostek. Jednym z nich jest aparat 8 megapikselowy ultraszerokokątny, o kącie widzenia 112 stopni, spełniający jednocześnie rolę aparatu do makro, potrafiącego ustawić ostrość od 2 cm. Drugi jest 50 megapikselowy główny aparat, z matrycą z układem punktów światłoczułych według wzoru RYYB, zamiast RGB. Ten aparat jest wyposażony w przysłonę F/1.8 oraz w mechanizm ustawiania ostrości Quad Phase Detection. Huawei twierdzi, że jego mocną stroną są zdjęcia nocne i w słabym oświetleniu, bo rejestruje o 40% więcej światła, a ustawianie ostrości w technologii QPD ma działać o 30% szybciej. Trzeci aparat służy do detekcji głębi sceny w trybie portretowym.

Tańszy model Huawei nova 10 jest bliźniaczo podobny do wersji pro. Różni się tylko w 4 aspektach

  • Ekran ma mniejszą przekątną 6,67 cala, więc obudowa ma mniejsze rozmiary i grubość wynosi tylko 6,88 milimetra, a waga 168 gramów. Niższa jest też rozdzielczość - 2400 x 1080 pikseli
  • Nie ma drugiego aparatu do selfie z teleobiektywem, jest tylko ten z 60 megapikselami
  • Bateria ma 4000 mAh, a nie 4500 mAh
  • Zamiast ładowania 100W jest takie o mocy 66W, co wydłuża czas ładowania z 20 do 38 minut

Wszystkie pozostałe parametry są bez zmian względem wersji pro.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: