Huawei zapewnia, że będą aktualizacje bezpieczeństwa - na razie nie porusza tematu dostępu do usług Google

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Huawei przygotował oświadczenie będące reakcją na ostatnią depeszę agencji Reuters dotyczącą blokady usług Google dla smartfonów Huawei.

Oświadczenie jest dosyć lakoniczne. Huawei zapewnia w nim, że będzie dostarczał aktualizacje bezpieczeństwa do smartfonów Huawei i Honor. Chiński producent nie porusza jednak tematu dostępu do usług Google, a one są kluczowe dla użytkowników smartfonów.

Na razie Google nie wyłączył dostępu do żadnych swoich usług.

Oto pełna treść oświadczenia Huawei:

Reactive Statement for Reuters on Google suspending some business with Huawei

Huawei has made substantial contributions to the development and growth of Android around the world. As one of Android's key global partners, we have worked closely with their open-source platform to develop an ecosystem that has benefitted both users and the industry.

Huawei will continue to provide security updates and after sales services to all existing Huawei and Honor smartphone and tablet products covering those have been sold or still in stock  globally.

We will continue to build a safe and sustainable software ecosystem, in order to provide the best experience for all users  globally.

Informacja o blokadzie usług Google podana przez agencję Reuters jest tutaj

Informacja agencji Bloomberg na temat blokady Huawei przez firmy Intel, Qualcomm, Xilinx i Broadcom jest tutaj

Oświadczenie Huawei (wersja polska):

„Huawei znacząco przyczynił się do rozwoju i popularyzacji systemu Android na całym świecie. Jako jeden z kluczowych globalnych partnerów Androida, ściśle współpracujemy z ich platformą open-source w celu tworzenia ekosystemu, który przynosi korzyści zarówno użytkownikom końcowym, jak i całej branży. Huawei zapewni aktualizacje zabezpieczeń i będzie świadczył usługi posprzedażowe dla wszystkich smartfonów i tabletów marek Huawei oraz Honor – tych, które już zostały sprzedane i tych, które są obecnie dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Jednocześnie będziemy nadal budować bezpieczny i zrównoważony ekosystem oprogramowania, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia dla wszystkich użytkowników z całego świata”.

Oświadczenie Android

„W odpowiedzi na pytania użytkowników Huawei dotyczące naszych decyzji, by przestrzegać zarządzenia amerykańskiego rządu: stosując się do wszystkich wymogów ze strony rządu USA, równocześnie zapewniamy, że usługi takie jakie Google Play i Google Play Protect będą nadal działać na waszych istniejących urządzeniach Huawei”.

Oświadczenie Google

„Przestrzegamy zarządzenia i analizujemy implikacje. Dla użytkowników naszych usług, Google Play i zabezpieczenia Google Play Protect będą nadal działać na istniejących urządzeniach Huawei.”

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: