Super wydajność ze wsparciem sztucznej inteligencji

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Marzy Ci się smartfon z szybkim procesorem, zaawansowanym aparatem fotograficznym i funkcjami Sztucznej Inteligencji? Wybierz Huawei P Smart+, jeden z najciekawszych tegorocznych smartfonów. 

Parametry techniczne Huawei P Smart+ i jego oprogramowanie wykorzystujące możliwości Sztucznej Inteligencji zawstydzą smartfony konkurencji. Huawei ma szybki procesor Kirin 710, nakładkę EMUI 8.2 z rozbudowanym wsparciem usług AI oraz zestaw 4 kamer. Huawei P Smart+ to odpowiedni wybór dla wymagających osób, które szukają telefonu w optymalnej relacji ceny do jakości.

Kirin 710: wydajność, która zaskakuje

Procesor najnowszej generacji Kirin 710 wykonany w technologii 12 nm, to ośmiordzeniowy układ, który składa się z czterech bardzo wydajnych rdzeni Cortex-A73 2.2GHz oraz czterech energooszczędnych rdzeni Cortex A53 1.7GHz. Taki design procesora pozwala na zapewnienie optymalnej wydajności w zależności od potrzeb danej aplikacji. Nowy chip został zaprojektowany specjalnie dla tegorocznych smartfonów Huawei z tzw. średniej półki. Zaawansowany i szybki procesor jest wspierany przez pamięć RAM o pojemności 4GB. Na aplikacje, muzykę, gry i inne pliki otrzymujemy pamięć o wielkości 64 GB.

Sztuczna inteligencja czeka na Twoje rozkazy

Sztuczna inteligencja i usługi, które ją wykorzystują, przestały być domeną najdroższych modeli Huawei. Tym razem zaawansowane aplikacje oparte na AI pojawiły się w dostępnym cenowo Huawei P Smart+. W najnowszej nakładce EMUI 8.2 znajdziemy wsparcie sztucznej inteligencji dla fotografii, galerii zdjęć, gier wideo, jak również komunikacji i zakupów. 

Sztuczna inteligencja obecna w EMUI ułatwia nam codzienne korzystanie ze smartfonu. AI poprawia m.in. jakość naszych zdjęć, ale też sprawia, że nasz smartfon szybciej odzyska łączność 4G po wyjściu z windy (AI Communication) lub nie straci swojej lokalizacji po wjeździe do tunelu (Huawei GEO 1.5). 

A co z połączeniami w hałaśliwych miejscach? Jeszcze do niedawna przepraszaliśmy naszego rozmówcę za głośne otoczenie i łączyliśmy się z nim ponownie z innego, bardziej przyjaznego miejsca. P Smart+ używa systemu AI for ambient noise cancellation. Dźwięki otoczenia są niwelowane, a rozmowa może być prowadzona bez zakłóceń ze świetną jakością dźwięku.

Podwójna tylna kamera do zadań specjalnych

Procesor Kirin 710 to także dużo szybsze operacje związane z fotografią. Najnowszy procesor ma specjalne dedykowane układy wspomagające obróbkę zdjęć: ISP (image signal processor) i DSP (digital signal processor). Te dodatkowe układy do tej pory nie były montowane w procesorach tańszych smartfonów. Przy budowie systemu Master AI photography, który zaimplementowano w P Smart+, przeanalizowano aż 100 mln różnych zdjęć! Dzięki temu nasz smartfon potrafi teraz samodzielnie rozpoznać 22 różne obiekty i sceny występujące w ponad 500 scenariuszach. 

Dzięki drugiej kamerze i rozwiązaniu AI bokeh effect nasze portrety wykonane główną kamerą będą miały jakość, którą do tej pory mogliśmy uzyskać aparatem fotograficznym z jasnym i zwykle przy okazji drogim obiektywem. A to nie wszystkie możliwości sztucznej inteligencji zastosowane w aplikacji kamery P Smart+. AI Assisted Composition to usługa, która m.in. automatycznie wykryje, że trzymamy nasz smartfon krzywo lub, że mamy zbyt mało tła wokół grupy fotografowanych osób. Nasze zdjęcia od teraz będą jeszcze lepsze!

Sztuczna inteligencja uporządkuje Twoją galerię zdjęć

Kolejnym rozwiązaniem jest funkcja AI Gallery. Galeria zdjęć automatycznie analizuje nasze zdjęcia i sortuje je na kategorie np. urodziny, imprezy, wydarzenia sportowe, śluby, podróże itp. Do dyspozycji mamy 15 głównych kategorii oraz 100 podkategorii zdjęć. Możemy również liczyć na wsparcie głosowego wyszukiwania. Sztuczna inteligencja w galerii to spore ułatwienie, szczególnie gdy jesteśmy zapalonymi mobilnymi fotografami.

Dla mobilnych fotografów

P Smart+ wyposażony jest z przodu w 2 kamery, w tym jedną o wyjątkowo dużej matrycy o wielkości 24 megapikseli. Druga kamera z matrycą 2 megapiksele dostarcza dodatkowych informacji o głębi, aby efekt bokeh był tak dobry, jak w dużo droższych, profesjonalnych obiektywach. 

Sztuczna Inteligencja w P Smart+ wspomaga nas również w robieniu selfie. AI Selfie Scenery Recognition rozpozna 6 scen, w których najczęściej robimy zdjęcie i dobierze do nich optymalne parametry. Dodatkowo AI Beauty Algorithm, wykorzystując technologię 3D Facial recognition, podkreśli naszą urodę. 

Profesjonalni fotografowie nie rozpoczną sesji bez odpowiedniego oświetlenia. P Smart+ 3D Portrait Lighting to nasze wirtualne studio fotograficzne wyposażone w profesjonalne lampy. Do dyspozycji jest 5 różnych efektów świetlnych, w tym między innymi efekt przypominający oświetlenie sceny teatralnej.

Sztuczna inteligencja to także świetna zabawa. Przypomni nam o tym funkcja AI joyful selfie. Z 3D Qmoji w ciągu sekundy możemy stać się gadającą kurą, kotem lub nawet zmieniającym kolory kameleonem. Oczywiście już po chwili możemy podzielić się naszym zabawnym nagraniem w Internecie.

Game Suit – graj bez zbędnych przerw

AI game suite wraz z aktualizacją GPU Turbo sprawia, że Huawei P Smart+ to doskonały smartfon także dla graczy. Bardzo wysoka wydajność w dedykowanym trybie Game Suite jest wspierana przez blokowanie powiadomień w czasie naszej gry. Informacje o nadchodzących połączeniach pojawiają się wyłącznie w niewielkich oknach, a my możemy spokojnie pobijać kolejne rekordy i zdobywać następne poziomy gry. Połączenie z internetem w grach multiplayer będzie zapewnione niezależnie od technologii – Huawei P Smart+ sam zadecyduje, czy w danej chwili lepiej korzystać z WiFi, czy też z technologii LTE/4G.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: