Huawei P10 - 4 triki, które ułatwią Ci życie

Akcje partnerskie
Opinie: 10
Huawei P10

Akcja partnerska

Najszybszy rozwój technologii mobilnych mamy już chyba za sobą. O tym jak przyjemnie korzysta się z danego urządzenia decydują teraz drobiazgi, niuanse mające wpływ na codzienne użytkowanie naszego smartfona. Diabeł tkwi więc w szczegółach. Dlatego właśnie interfejs Huawei P10 został dopracowany tak, aby korzystanie z niego dawało nam jak najwięcej satysfakcji. Oto cztery rozwiązania, które sprawią, że pokochasz Huawei P10 jeszcze bardziej.

Czytnik linii papilarnych

W pamięci smartfonu jest wiele naszych prywatnych danych, a jednocześnie jest to urządzenie, które stosunkowo łatwo zgubić lub stracić w wyniku kradzieży. Brak jakiegokolwiek zabezpieczeń jest więc sporą nierozwagą. Jednocześnie każdorazowe wprowadzanie kodu PIN lub wzoru przy odblokowywaniu ekranu bywa męczące, jeśli wykonujemy tę czynność kilkadziesiąt razy dziennie.

Rozwiązaniem jest czytnik linii papilarnych zastosowany w P10. Huawei montuje najszybsze czytniki tego typu na rynku. Odblokowanie telefonu odciskiem palca jest nie tylko szybsze w porównaniu do wpisania kodu PIN, ale szybsze nawet od odblokowania niezabezpieczonego telefonu poprzez przeciągniecie palcem po ekranie. Już choćby tylko z tego powodu warto z czytnika korzystać.

Nie ulega również wątpliwości, że jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie od kodu PIN czy wzoru, bowiem oba te zabezpieczenia można łatwo podpatrzeć, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach, np. w komunikacji publicznej.

Dodatkową korzyścią czytnika w modelu P10 jest to, że może on całkowicie zastąpić wirtualne przyciski wyświetlane na ekranie, zwalniając w ten sposób miejsce na ekranie. Dodatkowe gesty działające w czytniku to spore ułatwienie i jednocześnie uproszczenie obsługi smartfona.

Super Charge

Każdy smartfon, bez względu na pojemność baterii, w końcu się rozładuje i trzeba będzie go naładować. Huawei skrócił ten proces do minimum. Ładowanie telefonu przez wiele godzin, najczęściej przez całą noc, to już przeszłość. Huawei opracował zaawansowaną technologię szybkiego ładowania Super Charge. Wyróżnia się ona zarówno krótkim czasem ładowania jak i bezpieczeństwem.

W przeciwieństwie do innych metod szybkiego ładowania, Huawei nie stosuje wyższego napięcia 9V. Pozwala to na obniżenie temperatury do jakiej nagrzewa się telefon podczas ładowania o połowę. Jednocześnie zastosowanie natężenia prądu na poziomie 5A, czyli dwukrotnie wyższego niż w standardowych systemach szybkiego ładowania, skraca czas ładowania jeszcze bardziej. W efekcie P10 można naładować do 55% w pół godziny, a to spokojnie wystarcza na cały dzień użytkowania smartfona. Teraz wystarczy podłączyć telefon do ładowarki podczas porannego prysznica albo podczas krótkiej wizyty w kawiarni.

Nad procesem ładowania czuwa 5 rodzajów zabezpieczeń, umieszczonych w trzech różnych punktach obwodu ładowania, co daje łącznie 15 warstw zabezpieczeń aktywnie monitorujących ładowanie baterii.

Szybkie uruchomienie aparatu

Podczas gdy nadal wielu smartfonom uruchomienie aparatu zajmuje kilka sekund, w przypadku P10 czas konieczny do zrobienia zdjęcia, to mniej niż jedna sekunda. Pomaga w tym funkcja uruchomienia aparatu za pomocą dwukrotnego wciśnięcia przycisku zmniejszania głośności już na zablokowanym ekranie. Nie bez znaczenia jest także wyjątkowa szybkość działania P10 na którą składa się zarówno mocny procesor, zoptymalizowane oprogramowanie, jak i super szybkie działanie funkcji autofocus. Od sięgnięcia po telefon do zapisania obrazu mija zaledwie 0,8 sekundy. To rewelacyjny wynik, niedostępny dla większości innych telefonów.

Funkcje dostępne na ekranie blokady

Huawei postanowiło wykorzystać potencjał ekranu blokady i uczynić z niego atut. Za każdym razem gdy uruchomimy ekran P10 bez odblokowania, użytkownik zostanie przywitany nowym zdjęciem. Nowe zdjęcia pobierane są automatycznie, gdy telefon znajduje się w zasięgu sieci WiFi, dzięki czemu tapety nie będą się powtarzać.

Na ekranie blokady Huawei P10 widać także informację o zrobionych krokach danego dnia, godzinę i datę. Opcjonalnie można wyświetlić dowolną informację tekstową, którą wcześniej wpiszemy w menu smartfona.

Do naszej dyspozycji na ekranie blokady jest także gest przesunięcia palcem od dolnej krawędzi ekranu. Pozwala zarządzać wyświetlanym jako tapeta obrazem – udostępnić go, dodać do ulubionych, zatrzymać na dłużej albo skasować. Drugi rząd to ikony szybko dostępnych aplikacji. Można w ten sposób uruchomić dyktafon, kalkulator, latarkę, minutnik oraz skaner kodów QR. Są to funkcje, które warto mieć pod ręką. Gdy chcemy zapalić latarkę w ciemnym pomieszczeniu, odblokowanie telefonu nie jest konieczne. Równie łatwe będzie nagranie krótkiej notatki głosowej, gdy zajdzie taka konieczność.

Proste czynności powtórzone setki razy stają się irytujące. Dlatego dbałość o szczegóły w interfejsie EMUI 5.1 jest taka istotna i wpływa na komfort korzystania ze smartfona, po którego sięgamy dziesiątki razy w ciągu każdego dnia. Huawei dołożył wszelkich starań, aby każda z czynności, które powtarzamy była jak najbardziej przyjazna dla użytkownika. Huawei P10 da nam więcej satysfakcji w codziennym korzystaniu ze smartfona niż urządzenia innych firm.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  krs pisze: 2017-09-29 15:40
  Do kogo jest skierowany ten artykuł ? Do osób które się interesują kupnem czy które go już posiadają ? To jest tak jakbym przed kupowaniem Porsche 911 musiał się dowiedzieć, że ma silnik z tyłu.
  3
 • Users Avatars Mini
  pierwszy trik pisze: 2017-09-29 19:48
  To nie kupować nic od huawei
  12
 • Users Avatars Mini
  Adrian Muszytowski pisze: 2017-09-30 08:18
  Totalna Bzdura z ładowaniem. Redaktor piszę bzdury z palca wyssane i Nawet nie sprawdził - to nie pierwszy raz!!!. Napisaliście, że podczas ładowania huawei nie zwiększa napięcia U (V ) a zwiększa natężenie prądu i (A) i to nie powoduje grzania. Pierwsza bzdura to, że zwiększenie natężenia prądu nie powoduje wzrostu temperatury??? buahahahahaha nawet dziecko wie, że aby osiągać wysokie temp obniża się napięcie a zwiększa natężenie prądu przykład: spawarka, lutownica, migomat. Druga bzdura to wartości ładowania są inne niż te o których piszecie. Na ładowarce są parametry output czyli wyjściowe trafiające na gniazdo usb c huawei takie, może albo ładować 5V i 2A lub 9V i 2 A to dowodzi, że nie następuje wzrost natęzenia proądu a jedynie wzrost wartości napięcia U(V)
  1
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2017-09-30 17:45
  Pierwsze co należy zrobić w nowym telefonie po uruchomieniu to WYŁĄCZYĆ szybkie ładowanie. Nie da się fizycznie zlikwidować efektu termicznego podczas ładowania ogniwa takimi dużymi prądami, a wysokie temperatury to śmierć dla ogniw li-jon.
  10
 • Users Avatars Mini
  kali pisze: 2017-10-19 19:19
  W kółko tylko Huawei, ile kasy dostajecie od nich???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  -1
 • Users Avatars Mini
  L pisze: 2017-12-26 16:58
  Jj
  0
 • Users Avatars Mini
  Jestem ktoś pisze: 2018-02-02 13:50
  Witam czy pomoże ktoś bo mam problem gdy chce ustawić tapetę to po ustawieniu jej na ekranie blokady nie widać jej bo są jakieś kwadraciki z wiadomosciami z świata czy wie ktoś jak to wyłączyć z góry dzięki za pomoc
  0
 • Users Avatars Mini
  Pit pisze: 2018-02-05 13:56
  Chciałbym żeby mi ktoś odpowiedział/pomógł: mam telefon zabezpieczony liniami papilarnymi (rzekomo najwyższy poziom zabezpieczenia). Wszystko działa szybko i sprawnie, ALE co 3 dni wyskakuje komunikat "jako dodatkowe zabezpieczenie, prosimy o podanie hasła" (for additional security every 3 days password is required). WTF!! coś tu nie halo. Czy jest ktoś kto podpowie mi, co mogę zrobić (co przeoczyłem) żebym nie musiał wpisywać tego hasła. Wpisuję je już z pół roku i straciłem cierpliwość. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: