Huawei P10 lite - magiczne gesty kłykciami

Akcje partnerskie
Opinie: 10
Opinie: 10

Akcja partnerska

Huawei P10 lite to smartfon, który dowodzi, że dopiero miks zaawansowanych parametrów technicznych i perfekcyjnego oprogramowania tworzy produkt, który w pełni zadawala klienta. Huawei, jako jeden z trzech największych producentów smartfonów na świecie, już kilka lat temu podjął decyzję o stworzeniu i rozwijaniu własnego interfejsu użytkownika, który będzie zawierał w sobie dodatkowe funkcje ułatwiające korzystanie z telefonu. Huawei P10 lite korzysta z najnowszej wersji tej nakładki systemowej EMUI 5.1, która współpracuje z Androidem w wersji 7. Jedną z funkcji, która wyróżnia EMUI, w porównaniu do innych platform, są Knuckle Gestures. To całkowicie nowy sposób na szybszą obsługę naszego telefonu. Każdy smartfon potrafi obsłużyć dotyk naszymi palcami – P10 lite wykryje dodatkowo, że na ekranie rysujemy naszymi kłykciami i zastosuje wybraną przez nas funkcję. Warto poznać dostępne gesty i często z nich korzystać.

Knuckle Gestures w menu Huawei P10 lite zostały podzielone na trzy główne grupy: smart screenshot, draw oraz split-screen gesture.

Smart screenshot

Bardzo często chcemy zrobić zrzut ekranu i przesłać go znajomym lub współpracownikom. Może to być fragment mapy, ekran aplikacji, część ciekawego artykułu lub fragment zestawienia w arkuszu kalkulacyjnym. Zwykle, aby zrobić zrzut ekranu należy wcisnąć przynajmniej dwa klawisze jednocześnie. W Huawei P10 lite jest to dużo prostsze – dwukrotnie stukamy kłykciem w ekran i zrzut jest gotowy. Od razu pojawia się także menu, które pozwala nam przesłać obrazek dalej. Ale co, gdy nasz wybrany fragment jest większy niż ekran? W tym przypadku także nie ma najmniejszego problemu. Kłykciem piszemy na ekranie literę S i smartfon przygotowuje dla nas przewijany zrzut ekranu np. całą stronę internetową. Gdy chcemy pokazać na zrzucie tylko niewielki fragment strony to kłykciem zaznaczamy odpowiednie miejsce i zrzutem ekranu jest wybrany przez nas fragment. A to nie koniec zalet funkcji Smart screenshot. Gdy stukniemy w ekran dwoma kłykciami jednocześnie to smartfon zacznie nagrywać plik wideo z prezentacją naszych „działań” w menu. Taki filmik może być wspaniałą pomocą np. dla osoby mniej zaawansowanej technologicznie, która dzięki niemu będzie wiedziała jak uruchomić daną funkcję w swoim smartfonie Huawei.

Draw

Funkcja Draw jest chyba najprostszym sposobem na uruchomienie dowolnej aplikacji lub usługi w naszym smartfonie. Dzięki niej 4 funkcje będziemy mogli uruchomić naprawdę szybko – wystarczy na ekranie kłykciem napisać literę c, e, m lub w. Do każdej litery możemy przypisać dowolną funkcję. Na przykład po narysowaniu litery c uruchomi się kamera. Prościej i szybciej już chyba się nie da!

Split-screen gesture

Split-screen gesture to natomiast bardzo szybki sposób na uruchomienie bardzo przydatnej, choć rzadko uruchamianej funkcji pracy w dwóch aplikacjach jednocześnie. Zwykle po prostu nie wiemy jak sprawić, aby ekran się podzielił. W Huawei P10 lite jest to niesamowicie proste – wystarczy kłykciem narysować prostą linię dzielącą ekran na dwie części. Smartfon jest wówczas gotowy do pracy z dwoma programami jednocześnie. Proporcje podziału możemy samodzielnie regulować.

Gesty kłykciami są więc bardzo przydatną funkcją, która ułatwia i przyspiesza korzystanie ze smartfona. Jest to jeden z ważnych elementów najnowszej nakładki EMUI 5.1 zoptymalizowanej pod kątem produktywności. Gesty minimalizują liczbę kroków koniecznych do wykonania zdecydowanej większości działań. W połączeniu z najlepszym sprzętem pozwala to użytkownikom Huawei P10 lite osiągnąć więcej w krótszym czasie.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Kula pisze: 2017-09-05 16:45
  Pomysl dobry, ale wykonanie takie sobie. Mi screenshot wychodzi czasem, podzial ekranu rzadziej, a draw juz prawie nigdy. Huawei implementowal to tez w opasce Band 3 (do uruchamiania treningow z poziomu opaski), ale zwlaszcza na basenie tez dziala to srednio i jest troche wkurzajace... Poza tym telefon dziala swietnie, a czytnik linii papilarnych jest po prostu rewelacyjnie szybki i dokladny...
  2
 • Users Avatars Mini
  goodwill pisze: 2017-09-13 23:50
  A jak jest z p9 czy ma podobne gesty? Dopiero zamówiłem w promocji na media expercie i nie wiem czego dokładnie się spodziewać
  1
 • Users Avatars Mini
  grzegorz pisze: 2017-09-15 02:12
  @goodwill to raczej zależy od samego systemu jak się domyślam, w każdym razie to dobra słuchawa - będzie zadowolony
  -2
 • Users Avatars Mini
  kciuk to nie kłykeć pisze: 2017-09-21 18:07
  kłykieć: zeczownik, rodzaj męskorzeczowy 1. anat. wyrostek kostny przy nasadzie kości długich, będący elementem stawu i miejscem przyczepu ścięgien 2. anat. spojenie stawowe palca ręki Kciuk (łac. pollex) – u naczelnych pierwszy palec ręki przeciwstawny czterem pozostałym. Od pozostałych palców różni się także tym, że składa się z dwóch, a nie trzech paliczków – w tym podobny jest do palucha stopy. Kciuk zapewnia chwytność dłoni.
  0
 • Users Avatars Mini
  kciuk to nie kłykeć pisze: 2017-09-21 18:08
  Nie pisze się kłyckiem (wyrostkiem) a palcem - kciukiem.
  0
 • Users Avatars Mini
  iphoneski pisze: 2017-09-23 21:39
  Kolega dał mi się pobawić s7 i coraz bardziej przekonuję się do androida. Otwartość systemu mnie przekonuje.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: