5 przydatnych porad jak używać Huawei P10 lite z selfistickiem Huawei

Akcje partnerskie
Opinie: 30
Opinie: 30

Akcja partnerska

Jeszcze do niedawna każdy zapalony fotograf uważał, że tylko profesjonalny aparat, czyli popularna lustrzanka, może zagwarantować wspaniałe zdjęcia z naszych wakacyjnych wojaży. Każdy kto używał do robienia zdjęć tańszych aparatów fotograficznych lub telefonów komórkowych był krytykowany, nawet wówczas, gdy jego fotografie były udane i ciekawe. Teraz ten pogląd, nawet wśród profesjonalnych fotografów, diametralnie się zmienił. Profesjonaliści potwierdzają, że najlepszym aparatem jest ten, który w danej chwili mamy przy sobie, a coraz więcej sławnych galerii fotografii wystawia zdjęcia ze smartfonów. Czasy się zmieniły, ale pamiętajmy, że nadal jakość zdjęć powinna mieć dla nas znaczenie. Dlatego warto używać do fotografowania sprawdzonych  urządzeń. Świetnym zestawem, który na pewno sprawdzi się na wakacyjnych wypadach, jest Huawei P10 lite sprzedawany obecnie w zestawie promocyjnym z selfistickiem, pełniącym dodatkowo rolę bardzo wygodnego statywu.

Oto nasze 5 szybkich porad, jak taki zestaw można wykorzystać podczas letnich podróży. Tripod będzie przydatnym towarzyszem naszych wypraw.

Grupowe portrety

Zdjęcia grupowe mogą być naprawdę świetną zabawą. Ustawmy nasz smartfon na statywie i poprośmy naszych znajomych o jakąś oryginalną pozę. Wszyscy na raz mogą podskoczyć, zrobić pajacyka lub po prostu ładnie się uśmiechnąć. Spust migawki zwolnimy funkcją timer lub tez możemy zrobić zdjęcie aktywując kamerę głosem – zadziała znane wszystkim hasło „cheese!”. Jest też trzecia opcja – smartfon sam zrobi nam zdjęcie, gdy wykryje nasz uśmiech. Gdy podróżujemy sami, to do grupowego portretu zaprośmy mieszkańców odwiedzanego przez nas regionu lub też interesujące osoby, które poznamy na trasie naszej wędrówki. Na pewno nie odmówią, a nasze zdjęcia będą miały gwarantowane powodzenie w serwisach społecznościowych.

Wieczór

Gdy zapada wieczór to większość osób odkłada swoje aparaty i kamery na bok, bo twierdzi, że jest za ciemno i zdjęcia już na pewno „nie wyjdą”. Nic bardziej mylnego – zestaw Huawei P10 lite ze statywem udowodni, że wieczorem nasze zdjęcia nas zachwycą. Umieszczamy smartfon w uchwycie statywu i w trybie Pro photo wydłużamy czas otwarcia migawki. Eksperymentując z różnymi czasami na pewno uzyskamy ciekawe efekty: od miasta rozświetlonego nocnym blaskiem, aż do nastrojowych zachodów słońca. Huawei P10 lite pozwala także na regulację parametru ISO, co sprawia, że nocne fotografowanie zadowoli także zaawansowanych mobilnych fotografów.

Malowanie światłem

Malowanie światłem to jedna z najbardziej widowiskowych funkcji Huawei P10 lite. Aby z niej skorzystać także musimy pamiętać o statywie. Malowanie światłem to komplet 4 niesamowitych efektów. Pierwszy to nocne zdjęcia świateł samochodów, następnie świetlne grafitti, artystyczne zdjęcia rzek i wodospadów oraz fotografowanie gwiazd, a dokładnie tras, które pozostawiają na naszym niebie. Każdy z tych trybów wykorzystuje długie czasy naświetlania, więc tripod jest niezbędny. Zdjęcia będą tak piękne, że zapewne większość znajomych zacznie podejrzewać, że ściągnęliśmy je po prostu z Internetu, a nie zrobiliśmy na naszym wakacyjnym wyjeździe smartfonem. Należy podkreślić - malowanie światłem w smartfonie Huawei jest proste i intuicyjne, a efekty zaskoczą nawet profesjonalistów.

Zdjęcia wnętrz

Zdjęcia wnętrz także często nam „nie wychodzą”. A sposób na piękne kadry ze średniowiecznych zabytkowych katedr, kościołów, pięknych dworców kolejowych jest bardzo prosty. W środku budynku znajdujemy miejsce, na którym będziemy mogli wygodnie rozstawić nasz mały statyw. Po umieszczeniu w nim P10 lite uruchamiamy tryb Pro photo i sterujemy wyłącznie długością czasu naświetlania. Już po chwili zrozumiemy prostą zasadę, że gdy czas jest dłuższy to nawet mroczne wnętrze na fotografii może być zupełnie jasne. Wymagany jest oczywiście statyw, aby takie piękne zdjęcie nie było poruszone. Czasy naświetlania możemy skracać i wydłużać i już później wybrać kadr, który będzie najpiękniejszy lub najbardziej nastrojowy.

Magiczny timelapse

Pamiątką z udanego wyjazdu mogą być także ciekawe, krótkie filmy. Taki film może być atrakcyjnym uzupełnieniem pokazu zdjęć, który przygotujemy dla naszych znajomych już po powrocie. Jednym z pomysłów jest zastosowanie technologii timelapse. Dzięki niej jesteśmy w stanie w szalenie atrakcyjny sposób przedstawić zjawisko, które trwa dosyć długo – na przykład zachód słońca lub majestatycznie płynące po niebie chmury. Timelapse świetnie prezentuje także tłumy ludzi wchodzące na koncert lub po prostu spacerujące po centrum miasta. Na pewno nasi znajomi nam takich filmów pozazdroszczą, a ich stworzenie jest bajecznie proste i polega wyłącznie na rozstawieniu statywu i wybraniu odpowiedniej opcji w menu aparatu P10 lite.

Huawei P10 lite ze statywem – świetny zestaw foto na wakacje

Wakacje to dobry czas, aby szlifować swój fotograficzny warsztat. Mamy więcej fajnych okazji na robienie zdjęć. Starajmy się, aby nasze wakacyjne kadry były ciekawe i miały dobrą jakość. Zestaw Huawei P10 lite ze statywem to dobry wybór, jako wakacyjny sprzęt fotograficzny nawet dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Piękne ujęcia ze statywu, tryb malowania światłem, tryb Photo Pro zapewnią nam zabawę z fotografią na długie godziny. Dzięki P10 lite w tym roku nasze wakacyjne fotografie będą jeszcze ładniejsze i będą się wyróżniać wśród milionów zdjęć ze smartfonów, które codziennie powstają na całym świecie.

Opinie:

Opinie archiwalne (30):

Komentuj

Komentarze / 30

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: