Huawei SuperCharge - najszybsze ładowanie smartfonu w podróży

Akcje partnerskie
Opinie: 3

Akcja partnerska

Smartfon to obecnie najbardziej przydatny gadżet dla podróżnika. W obudowie Huawei P10 o grubości zaledwie 7 mm i wadze 145 gramów mieszczą się wszystkie najważniejsze w podróży funkcje – nawigacja, aplikacje rejestrujące wysiłek fizyczny i trasę podróży, wysokiej jakości aparat, dostęp do wirtualnych przewodników oraz dostęp do serwisów, w których możemy natychmiast publikować zdjęcia i nasze zapiski z wycieczek. Wszystko to teraz mieści się w naszej kieszeni. Trzeba tylko zadbać o to, aby w podróży smartfon się nie rozładował, aby móc z tych dobrodziejstw korzystać. Tutaj z pomocą przychodzi ładowarka samochodowa Huawei, która mimo niewielkich rozmiarów w niczym nie ustępuje szybkiej ładowarce podłączanej do kontaktu.

Szybkie ładowanie to podstawa

Jedna z bardziej przydatnych funkcji, jaka ostatnio trafiła do smartfonów Huawei, to szybkie ład-owanie. Pozwala w krótkim czasie naładować smartfon tak, aby działał przez wiele godzin. Otwiera to zupełnie nowe możliwości. Smartfon można naładować nie tylko w domu, tuż przed wyjściem (a nie np. ładując całą noc), ale również poza nim. W kawiarni, pijąc kawę, zamiast kilku procent można doładować kilkadziesiąt procent baterii!

Huawei opracował własny standard SuperCharge. Smartfon ładuje się jeszcze szybciej i podczas ład-owania nie nagrzewa się tak mocno, jak w przypadku rozwiązań innych producentów. Huawei osiągnął tak dobry wynik dzięki zastosowaniu niższego napięcia o większym natężeniu, dzięki czemu prąd nie musi być konwertowany w smartfonie do napięcia baterii. Ładowarka Huawei SuperCharge dostarczana w zestawie z Huawei P10 dostarcza prąd o napięciu 4,5V i natężeniu 5A. Dla porównania standardowe ładowarki oferują nam tylko natężenie 1A, czyli wartość pięciokrotnie niższą, a najmoc-niejsze ładowarki dołączane do modeli konkurencyjnych producentów nie przekraczają 2,5A dla 5V, co nadal jest wartością o połowę mniejszą.

Aby szybkie ładowanie SuperCharge było bezpieczne Huawei zaprojektował 5 niezależnych punktów pomiarowych, w których kontrolowane są trzy parametry – napięcie, natężenie i temperatura. Daje to w sumie aż 15 niezależnych zabezpieczeń w trakcie ładowania telefonu. Ładowarka obsługująca SuperCharge komunikuje się ze smartfonem za pomocą Smart Charge Protocol, co oznacza, że zarówno w ładowarce, jak i w smartfonie znajdują się specjalne układy elektroniczne kontrolujące ładowanie. Wymagany jest również kompatybilny kabel USB C, który zarówno umożliwi ładowanie dużym prądem 5A, jak i wspiera komunikację między ładowarką a smartfonem.

A samochodzie Huawei SuperCharge Car Charger

Każdy kto korzystał z nawigacji samochodowej na smartfonie na dłuższej trasie wie, że należy smartfon podłączyć do ładowania. Aktywny GPS wraz z non stop podświetlonym ekranem to najbardziej wymagający dla baterii scenariusz działania smartfona, a przecież po dojechaniu do celu chcemy smartfonem robić zdjęcia i publikować najciekawsze na Facebooku lub Instagramie.

Z pomocą przychodzi ładowarka Huawei SuperCharge Car Charger, która mimo standardowych wymiarów pomieściła dwa gniazda USB i wspiera oba standardy szybkiego ładowania: Quick Charge i Huawei SuperCharge.

Ładowarka samochodowa Huawei SuperCharge Car Charger umożliwia super szybkie i skuteczne ładowanie Huawei P10 w samochodzie. Dodatkowo ładowarka samochodowa pozwoli naładować drugie urządzenie w tym samym czasie po podłączeniu do drugiego gniazda USB.

W podróży tylko SuperCharge

Dzięki szybkiemu ładowaniu SuperCharge, zarówno za pomocą ładowarki podłączanej do kontaktu, jak i ładowarki samochodowej, można być spokojnym, że Huawei P10 nie rozładuje się nawet, gdy zapomnimy go podłączyć do ładowania przed wycieczką.

Gdy dotrzesz na miejsce Huawei P10 będzie w pełni naładowany i gotowy do działania. Czy to piesza wędrówka po górach, czy rowerowy szlak, aplikacje takie jak Endomondo czy STRAVA zarejestrują wycieczkę, wyliczą spalone kalorie i zachowają ślad trasy GPS na pamiątkę. Bateria naładowana na 100% pozwoli na wielogodzinne działania z włączonym GPS oraz na wykonanie wielu zdjęć i filmów z wędrówki.

Nawet bardziej ekstremalni podróżnicy, urządzający wielodniowe wypady bez dostępu do luksusowych noclegów docenią szybkie ładowanie. Smartfon będzie można naładować np. na wielodniowym spływie kajakowym podczas krótkiej wizyty w sklepie, a także gdy skorzystamy z autostopu podczas powrotu do domu z pieszej wyprawy. Zamiast czekać kilka godzin siedząc przy gniazdku, wystarczy pół godziny, aby ruszyć na dalszy etap wyprawy.

Szybka ładowarka samochodowa przyda się również wszędzie tam, gdzie występuje gniazdo od samochodowej zapalniczki, na przykład na łódce czy w przyczepie kempingowej.

Ładowanie smartfonu w podróży przestało być problemem

Niezależnie od pojemności baterii i czasu działania smartfona, w przypadku podróżowania łatwy dostęp do szybkiego ładowania jest bardzo istotny. Korzystanie z nawigacji samochodowej rozładuje każde urządzenie w najwyżej kilka godzin, jeśli nie skorzystamy z ładowarki samochodowej, a przecież po dotarciu na miejsce najlepiej wysiąść z samochodu z telefonem naładowanym do pełna i gotowym do działania. Dlatego Huawei P10 obsługujący najbardziej zaawansowany standard szybkiego ładowania SuperCharge i ładowarka samochodowa Huawei, która ten standard w pełni wspiera, to dobrany zestaw nawet na najdalsze wyprawy. Nie czekaj - ruszaj na szlak ze smartfonem Huawei P10.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    riesco pisze: 2018-01-15 19:07
    "Dla porównania standardowe ładowarki oferują nam tylko natężenie 1A" teraz standard to 2A, no chyba że ktoś ma iphone'a...
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: