Niesamowity ekran FullView w Huawei P20 lite

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Świetne bezbramkowe i duże wyświetlacze były do tej pory domeną najdroższych, flagowych smartfonów. Gwarantują większą powierzchnię ekranu w wygodnej i poręcznej obudowie. Huawei znajduje się w awangardzie, dostarczając najlepsze wyświetlacze we wszystkich segmentach rynku, również w mid-range’owym smartfonie Huawei P20 Lite.

Ekran był od początku istnienia smartfonów jednym z najważniejszych ich elementów. Najnowsza technologia pozwoliła przełamać kolejną barierę i zastosować znacznie większe wyświetlacze przy zachowaniu dotychczasowych poręcznych rozmiarów samego urządzenia. Doskonałym przykładem „ekranowej rewolucji” jest Huawei P20 Lite.

Nie uwierzysz jak duży ekran mieści się w smartfonie o standardowych rozmiarach

Huawei dokonało ogromnego postępu technologicznego wprowadzając ekran FullView 2.0 do P20 Lite. Ma on proporcje 19:9 i super wąskie ramki. W obudowie niemal nieróżniącej się od takich smartfonów jak Huawei P9 i P10 zamiast ekranu o wielkości 5,1 cala udało się zmieścić wyświetlacz 5,84 cala! Wypełnia on cały front urządzenia, niemal nie pozostawiając ramek. 

Przestrzeń ekranu została wykorzystana w jak największym stopniu. Głośnik, obiektyw aparatu i czujnik zbliżeniowy umieszczony jest w wycięciu, na środku górnej krawędzi ekranu. Po bokach tzw. notch (węższego niż u konkurentów) ekran sięga jeszcze wyżej, do samej górnej krawędzi obudowy. Dzięki temu znalazło się miejsce na powiadomienia, informacje o zasięgu sieci, stopniu naładowania baterii i godzinie. Te informacje są zawsze widoczne i jednocześnie nie zajmują przestrzeni użytkowej ekranu dostępnej dla aplikacji. Dzięki temu smartfon P20 Lite jest jeszcze bardziej użyteczny.

Korzyść dla użytkownika jest oczywista – w niewielkim i nadal poręcznym smartfonie udało się zmieścić ekran większy niż montowany jeszcze niedawno w największych telefonach. To rzadki przypadek połączenia zalet dwóch kompletnie różnych koncepcji. Teraz możemy wygodnie konsumować treści i sprawnie obsługiwać telefon jedną ręką. Powiększenie ekranu przekłada się istotnie na poprawę komfortu korzystania z P20 Lite. Dla użytkownika to przecież wygodniejsze oglądanie filmów na portalach VOD (video on demand), przeglądanie internetu, czy sprawniejsze odpisywanie na maile czy edytowanie dokumentów w chmurze. 

Wysoka rozdzielczość i najwyższa ostrość obrazu

Aby zachować idealną jakość wyświetlanego obrazu, wraz z powiększeniem ekranu, Huawei zwiększył również rozdzielczość. Huawei P20 Lite ma wyświetlacz o rozdzielczości FHD+ czyli 2280 x 1080 pikseli. Połączenie przekątnej i wspomnianej rozdzielczości skutkuje wysoką gęstością pikseli na poziomie 432 ppi. To znacznie powyżej 300 ppi, czyli wartości, która jest uznawana za poziom przy którym poszczególne piksele zasadzie niezauważalną dla ludzkiego w trakcie normalnego użytkowania smartfona. 

W efekcie Huawei P20 lite zapewnia najwyższą ostrość obrazu i komfort użytkowania telefonu. Bez względu na to, czy będziemy oglądać film, zdjęcia, czy wyświetlać drobny tekst, obraz zawsze pozostanie ostry i szczegółowy, a krawędzie liter będą gładkie. 

Kolory i kontrast także z najwyższej półki

Na satysfakcję korzystania ze świetnego ekranu składa się jednak nie tylko jego wielkość i rozdzielczość, ale także kontrast i odwzorowanie kolorów. Huawei zadbał również o ten aspekt wyświetlacza. Parametry ekranu FullView 2.0 (m.in. 96% pokrycie kolorystyki NTSC) w praktyce oznaczają na przykład, że na Huawei P20 Lite obejrzymy film z wiernie odwzorowanymi kolorami. To będzie prawdziwa uczta dla oczu.

Dla najbardziej wymagających użytkowników, Huawei dodał do ustawień możliwość ręcznej regulacji temperatury barw wyświetlacza. Można wybrać pomiędzy domyślnym, zimnym lub ciepłym profilem, a także ręcznie dobrać balans bieli, posługując się kołem barw.

Dla osób często korzystających ze smartfona wieczorem, w ciemnych pomieszczeniach, przygotowano funkcję Eye Comfort. Minimalizuje ona dawkę niebieskiego światła, które męczy oczy i utrudnia zasypianie. Funkcję Eye Comfort możemy aktywować ręcznie lub ustawić harmonogram jej automatycznej aktywacji. Dzięki Eye Comfort możesz korzystać z P20 Lite bez zmęczenia oczu w każdych warunkach.

Zmieść więcej na ekranie dzięki proporcjom 19:9

Huawei P20 Lite oferuje bardziej panoramiczny ekran, niż rozwiązania tradycyjne, stosowane w smartfonach z szerokimi ramkami. Dzięki takiemu kształtowi wyświetlacza obejrzymy film w prawdziwie kinowych proporcjach. 

Dodatkowo taki ekran zapewnia bardziej komfortowe korzystanie z ekranu podzielonego na dwie części, co zapewnia prostsze korzystanie z trybu wielozadaniowości. Przeglądanie wiadomości e-mail i kalendarza jednocześnie, albo oglądanie filmu i przeglądanie serwisów społecznościowych w tym samym czasie nigdy nie było prostsze.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: