5 tajemnic Huawei P9 Blue

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Akcja partnerska

Okazuje się, że nie tylko średniowieczne zamki mają swoje tajemnice. Także nasz smartfon Huawei P9 Blue ma funkcje, o których jeszcze nie wiecie. Może się okazać, że choć używacie go już od kilku dni lub nawet tygodni to zaskoczy was tym, że kryje w sobie naprawdę ciekawe nowości, które ułatwią wam codziennie użytkowanie telefonu.

Oto pięć wybranych przez nas ciekawostek związanych ze smartfonem Huawei P9 Blue:

Knuckle gestures

Huawei chwali się funkcją dodatkowych gestów, które możemy aktywować korzystając z naszych kłykci. Stukając kłykciem raz otrzymujemy zrzut całego ekranu. Gdy kłykciem zaznaczymy wybrany obszar to otrzymamy zrzut tylko tego fragmentu. Gdy stukniemy dwoma kłykciami jednocześnie to możemy rozpocząć nagrywanie naszych działań w menu smartfonu. Jest to wspaniałe narzędzie, które następnie możemy wykorzystać w naszych prezentacjach. Gdy kłykciem na ekranie napiszemy literę S to nasz telefon pozwoli zapisać screenshot większej części strony internetowej.
Dodatkowo możemy w podobny sposób uruchamiać wybrane przez nas 4 aplikacje. Wystarczy na ekranie napisać jedną z liter: c, e, m, w i wówczas zostanie uruchomiony przypisany danej literze program.
Aby uruchomić Knuckle gestures należy wejść do menu ustawień, następnie wybrać opcję Smart assistance, a następnie Motion control. 

Nowi użytkownicy

To standardowy problem użytkownika smartfonu. Często ktoś z rodziny (zwykle nasze dzieci) lub z grona naszych znajomych prosi nas o pożyczenie na chwilę naszego telefonu, aby zadzwonić, poszukać czegoś w Internecie lub pograć w gry. Huawei ma to receptę. Użytkownik P9 może bez problemu stworzyć dodatkowe konta dla kolejnych użytkowników. Jest także opcja stworzenia konta gościa, który bez logowania będzie mógł korzystać z telefonu, ale nie będzie miał dostępu do naszych zdjęć, galerii itp. Posiadacz telefonu sam decyduje, czy inne osoby będą mogły dzwonić lub wysyłać wiadomości. Nasza prywatność zostanie zachowana, a jednocześnie tak jak zwykle będziemy mogli już bez stresu użyczyć naszego pięknego P9 Blue innym osobom.
Aby założyć nowe konto należy wejść do ustawień i wybrać funkcję Users.

Gesty w czytniku linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych kojarzy nam się zapewne wyłącznie z bezpieczeństwem naszych danych i wygodą odblokowywania ekranu. Dotykamy go i po ułamku sekundy mamy dostęp to naszego smartfonu. Okazuje się jednak, że czytnik w Huawei P9 to świetne narzędzie to przyspieszenia naszych codziennych działań. Dotknięcie czytnika to zrobienie zdjęcia lub uruchomienie nagrywania wideo, odebranie połączenia lub zatrzymanie porannego budzika. Lekki muśnięcie czytnika z góry zsunie nam belkę z powiadomieniami, a w galerii przesuwanie palca po czytniku pozwoli na przewijanie naszych zdjęć. To niesamowicie wygodne! 
Wszystkie te funkcje znajdziemy w ustawieniach czytnika linii papilarnych.

Lock screen signature

Każdemu z nas może się zdarzyć, że zapomnimy o naszym smartfonie. Może zostać na stoliku w restauracji lub w taksówce. Ze względu na blokadę ekranu uczciwi znalazcy takiego telefonu nie mają szansy sprawdzić do kogo on należy. Jest na to dobre rozwiązanie. W menu ustawień blokady ekranu możemy wprowadzić nasz podpis, który będzie się wyświetlał przy próbie odblokowywania ekranu. Najlepszym pomysłem jest wpisanie tam naszego imienia i nazwiska oraz innego, kontaktowego numeru telefonu. To sprawi, że nawet gdy zgubimy nasze urządzenie to już po chwili je odzyskamy.

Uniwersalna wyszukiwarka

Bardzo często tracimy czas na to, aby znaleźć w naszym smartfonie aplikację, kontakt, SMS-a z numerem do serwisu. Takie poszukiwania mogą potrwać nawet kilka minut, gdy w naszym telefonie mamy naprawdę dużo danych i programów. Okazuje się, że Huawei P9 może nam w tym pomóc. W ciągu ułamków znajdzie nam wszystko, co zawiera wpisany przez nas ciąg znaków. Wyszukiwarka jest dostępna na dolo wolnym pulpicie, gdy przesuniemy nasz palec ze środka w dół ekranu. Wyszukiwanie aplikacji, kontaktów, wiadomości już nigdy nie będzie dla nas żadnym problemem.

Podsumowanie

Powyższa lista to tylko fragment listy niespodzianek, które kryje wspaniały Huwei P9 Blue. To wspaniałe urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby jak najbardziej ułatwiać nam życie. Oprócz podstawowych funkcji, z których korzystamy codziennie warto sprawdzić w menu, czy nasz P9 nie oferuje nam jakieś kolejnej usługi, która sprawi, że nasza satysfakcja z używania tego telefonu jeszcze bardziej nie wzrośnie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: