Podróżowanie bez lustrzanki? – weź ze sobą Huawei P9!

Akcje partnerskie
Żródło: Huawei Technologies
Opinie: 18

Akcja partnerska

Jeszcze do niedawna przed podróżą zastanawialiśmy się jaki aparat wziąć ze sobą, jak go zapakować, aby nie uległ uszkodzeniom. Część osób zabierała także ze sobą zestaw dodatkowych obiektywów. Skupialiśmy się na sprzęcie, a nie na samej radości podróżowania i robienia zdjęć. Teraz dzięki Huawei P9 możemy ponownie skupić się na rejestrowaniu najważniejszych chwil w perfekcyjnej jakości. Efektem będą zdjęcia, którymi natychmiast podzielimy się na Facebooku, czy Instagramie, ale także zdjęcia, które przetrwają lata i będą dla nas najważniejszą pamiątką naszych podróży. Huawei gwarantuje nam, że każde zdjęcie zrobione smartfonem P9 niesie ze sobą unikalny wydźwięk emocjonalny i ponadczasowość.

Smartfony już od paru lat zastępują nam kompaktowe aparaty komórkowe i proste kamery wideo. Okazuje się jednak, że producenci telefonów komórkowych mają dużo większe ambicje. Chcą, aby ich mobilne urządzenia zastąpiły nam dużo bardziej zaawansowane aparaty fotograficzne. Czy to się im może udać?

Huawei przygotował się do tego kolejnego etapu nad wyraz dobrze. Aby nie popełniać niepotrzebnych błędów rozpoczął współpracę z jedną z najbardziej prestiżowych i luksusowych marek na rynku foto. Niemiecka Leica to firma legendarna ze względu na jakość swoich produktów. Sama nazwa to złożenie trzech liter nazwiska niemieckiego fabrykanta i dwóch liter występujących w słowie „camera”. Leica produkuje aparaty od początków XX wieku.

Pierwsza Leica powstała już w 1914 r. Kamera została zaprojektowana, bo jeden z pracowników firmy produkującej optykę, chciał mieć aparat, który miał mu służyć w czasie dokumentowania jego górskich wycieczek. A więc od tamtego czasu tak naprawdę niewiele się zmieniło! Nadal chcemy mieć zapis tego co zobaczyliśmy w czasie naszych wypraw.

Huawei mądrze skorzystał z wieloletniego doświadczenia tego niemieckiego producenta zaawansowanych aparatów fotograficznych. Huawei P9 stał się dzięki temu także najlepszym smartfonem dla fanów marki Leica. Pomijając niesamowitą jakość zdjęć, w aplikacji kamery znajdziemy takie smaczki jak specjalny interfejs znany z kamer Leica, tę samą czcionkę co w niemieckich aparatach, a nawet ten sam dźwięk migawki!

Huawei P9 jest jednak najlepszym fotograficznym smartfonem nie tylko dla fanów starej niemieckiej firmy. To jest smartfon, który zastąpi nam na wakacjach lustrzankę! Dla zaawansowanych fanów fotografii najważniejsza jest bowiem duża kontrola nad parametrami zdjęcia oraz jakość samej optyki i matrycy (sensor). To wszystko, a także dużo więcej oferuje im P9.

W nowym flagowcu Huawei znajdziemy aż dwie kamery z tyłu obudowy! Każda z nich jest wyposażona w matrycę 12 megapikseli. Czym się różnią te kamery i dlaczego są aż dwie? Huawei we współpracy z Leica wpadł na pomysł generowania zdjęć z dwóch źródeł jednocześnie. Jeden z sensorów jest odpowiedzialny za barwy (sensor RGB), a drugi za generowanie bardziej szczegółowego i doświetlonego obrazu monochromatycznego. Dane z tych dwóch matryc są łączone i dopiero z nich jest generowane finalne zdjęcie. Jest ono przez to bardziej szczegółowe i ma bardziej naturalne kolory.

Co to oznacza dla nas? Że zachody słońca, tafle jezior, wspaniałe plaże i zabytki będą na naszych zdjęciach wyglądały po prostu niesamowicie. Zachowamy na naszych zdjęciach najmniejsze szczegóły, ale także klimat danej chwili, jej nastrój i niuanse światła.

Zastosowanie dwóch matryc oraz pikseli o większym rozmiarze to także dużo lepsze zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych. Same piksele urosły do rozmiaru 1.25 μm, co oznacza wzrost ich rozmiaru o 24% w stosunku do modelu Huawei P8 z zeszłego roku.

To właśnie w trudnych warunkach oświetleniowych lustrzanki do tej pory wygrywały ze smartfonami. Teraz się to zmieni. Huawei P9 równocześnie wygrywa także z bezpośrednią konkurencją (smartfonami z najwyższej półki), bo do jego matryc dociera od 90 do 270% więcej światła.

Kolejną dużą foto innowacją, którą znajdziemy w Huawei P9 jest hybrydowy auto-focus. To on w kamerach odpowiada za to, aby zdjęcia były ostre. Im szybciej i pewniej focus działa, tym więcej klatek jest udanych. Jest to szczególnie ważne, gdy obiekty, które fotografujemy są w ruchu. Huawei doszedł do wniosku, że tym razem ostrość będzie ustalana dzięki aż trzem metodom – laserowi oraz pomiarom kontrastu i głębi. Ta pierwsza metoda sprawdza się, gdy fotografujemy przedmioty umieszczone bardzo blisko naszego smartfona. P9 wysyła wówczas bezpieczną wiązkę laserową w stronę przedmiotu i precyzyjnie określa jego odległość. Hybrydowy auto-focus naprawdę zachwyca swoją szybkością, niezawodnością i precyzją.

Za obróbkę danych z matryc i systemu autofocus odpowiadają dedykowane chipsety, ale także zaawansowane technologie IMAGEsmart 5.0 oraz Picture Quality Algorithm opracowane we współpracy z Leica. Także sam główny procesor smartfona Kirin 955 ma dedykowane elementy odpowiedzialne za obróbkę obrazu.

Huawei P9 to również przeprojektowana aplikacja do obsługi aparatu. Zaawansowanych fotografów zainteresują jej cztery główne elementy.

Jednym z nich jest Professional Mode, czyli tryb, w którym mamy pełną kontrolę nad parametrami zdjęcia. W nim możemy samodzielnie ustawiać czas naświetlania, balans bieli, tryb pomiaru światła (metering mode), ekspozycję (Exposure Mode). W tym trybie możemy także samodzielnie sterować ostrością (manual focus).

Kolejną nowością, która zachwyci zaawansowanych fotografów będzie opcja zapisu zdjęć w formacie RAW. W pliku RAW zapisane jest dużo więcej informacji o obrazie niż w skompresowanym popularnym formacie JPEG. Zdjęcie RAW możemy profesjonalnie wywołać na komputerze w dedykowanych programach graficznych (np. Adobe Photoshop Lightroom).

Fotografów zachwyci też tryb Monochrome. W tym trybie Huawei P9 korzysta tylko z jednej, monochromatycznej matrycy. Zdjęcia są niesamowicie szczegółowe. Tryb czarno-biały to odejście od technologii w stronę fotograficznego piękna i tradycji. To prawdziwy styl Leica!

Huawei P9 to także dedykowany tryb rozmazywania wybranych elementów fotografii. „Professional Bokeh” zapewnia opcję wybrania, które elementy na fotografii mają być ostre, a które ładnie rozmazane i to już po wykonaniu zdjęcia!
Nasze fotografie możemy już w telefonie dodatkowo edytować, ulepszać, zmieniać, nakładać filtry. Zdjęcia możemy kadrować, obracać, a także nanosić specjalne znaki wodne.

Huawei P9 został już przetestowany przez najlepszych fotografów na świecie. Są nim zachwyceni. Teraz czas na Was. Zostawcie w domu swoje lustrzanki i na najbliższe wakacje zabierzcie ze sobą Huawei P9!

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  FunGD pisze: 2016-05-19 14:55
  Proffesional boheh ??....raczej professional bokeh.
  -1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2016-05-19 17:09
  no tak właśnie jest napisane :-) poprawione - dzięki
  1
 • Users Avatars Mini
  aritow pisze: 2016-05-19 19:31
  Wszystko fajnie napisane a te % docierajacego światła robią wrażenie. Fajnie też napisane, że p9 wygrywa z flagowcami. Niestety życie już pokazało a raczej ogrom testów na jakie natrafimy w sieci, ze P9 kompromituje sie w porównaniu z LG G5 czy Galaxy S7. Jednogłośnie wszyscy stwierdzają, że S7 Miażdży P9 i to nie tylko w foto.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kress pisze: 2016-05-20 11:27
  Pitolenie w sponsorowanym artykule. Ja tam wolę swojego 60D i szklarnię w plecaku.
  0
 • Users Avatars Mini
  Romek pisze: 2016-05-20 15:52
  Jak Ktoś pisze "każde zdjęcie zrobione smartfonem P9 niesie ze sobą unikalny wydźwięk emocjonalny i ponadczasowość" to "ręce i nogi opadają".
  1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2016-05-20 16:05
  @Kress i bardzo dobrze...ale musisz przyznac, ze zdjecia ze smartfonow sa coraz lepsze :-)
  2
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2016-05-21 08:22
  @up Co nie znaczy że kiedykolwiek dorównają jakością tym zrobionym lustrzankami, choćby ze względu na fizyczny rozmiar samej matrycy...
  1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2016-05-21 08:49
  @Romek...w tym trybie monochromatycznym naprawde nawet zwykle zdjecia dostaja jakies magii :-)
  1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2016-05-21 08:52
  @asf....w technologii lepiej nigdy nie mowic nigdy...sprawdz jak wygladaly zdjecia z telefonow 15 lat temu
  1
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2016-05-21 15:19
  @wojciech Ja to wiem bo od 1999 robię cały czas lustrem:-) Pewnych fizycznych aspektów nie przeskoczysz jeszcze, każdy zawodowiec dostrzega różnicę, amator niekoniecznie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Maciek pisze: 2016-05-21 20:55
  @aritow Ty tak poważnie? Przeczytaj porównanie na tabletowo.pl, galaktyczny.pl, albo testy aparatu na benchmark.pl. Wszystkie 3 serwisy mówią jedno - P9 przegrywa z S7 w zestawieniu JPEGów, bo Huawei za mocno kompresuje zdjęcia, przez co spada jakość. Natomiast w zestawieniu RAWów, które oddają zdjęcia bezstratne (co jest ważniejsze dla ludzi, którzy cokolwiek się na fotografii znają), P9 wygrywa zarówno z S7, jak i G5. Ma bardziej naturalne kolory, lepszą rozpiętość tonalną i rejestruje więcej detali. W skrócie - S7 i G5 są dla ludzi, którzy lubią szybko wyjąć telefon, strzelić fotkę i tyle. P9 jest dla osób, które fotografią lubią się bawić. Zwykły Kowalski wybierze S7, Fotograf Kowalski powie, że P9.
  2
 • Users Avatars Mini
  Maciek pisze: 2016-05-21 20:57
  @aritow Nie wspominam nawet o trybie monochromatycznym, który bije wszelką konkurencję na głowę. Nie dość, że zdjęcia wychodzą fantastyczne, bo nie ma na nich filtrów (inne smartfony oferują zdjęcia kolorowe, na które nakładany jest filtr B&W), to jeszcze jest to jedyny smartfon na świecie z aparatem monochromatycznym.
  1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2016-05-21 22:23
  @Maciek...dokladnie...RAWy sa niesamowite
  1
 • Users Avatars Mini
  jakub pisze: 2016-05-25 14:56
  Zgadzam się, telefon wymiata... a fotki robi genialneee :) Zamówiłem go jeszcze w przedsprzedaży w plusie bo była świetna oferta i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.
  1
 • Users Avatars Mini
  Tomala pisze: 2016-05-26 23:42
  Tia... fajne miejsca na fotkach... 1,2 to pewnie USA, nie moje rejony. Fota 3 - Paryż - wylot z Pól Elizejskich - byłem kilka razy, nawet se biegłem z Endomundo;), fota 4 - Berlin, kto nie był ;) fota 5 - jak ktoś nie był, to mega polecam - Francja - Le Mont Saint-Michel... bajka.. 6 - Rzym, to nie byłem, jakoś mi nie po drodze, BW foto obstawiałem na Anglię - London... Szybkie dwa ruchy na googlu i się nie myliłem;) LONDON - Berwick Street na SOHO.. Byłem na SOHO z 10 lat temu, no ale w tym miejscu akurat nie :) ..... a ze jakby w temacie się wypowiedzieć do postu, to w sumie niezłe fotki robi ta P9 by LEICA... Za tydzień akurat na nowo London będę przejeżdżał, może zajadę z moim S7 i zrobię fotę porównywalną :D
  -1
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2016-05-27 18:59
  @Tomala To play ma tam roaming? Ale masz zasięg chyba się przeniosę.
  1
 • Users Avatars Mini
  Ambasador marki Samsung pisze: 2016-05-28 15:55
  @Tomala jak zrobisz to koniecznie się pochwal. W Samsungu S7 zastosowano całkowicie nową technologię aparatu dual pixel dzięki której żaden moment nam nie umknie, więc na pewno uda Ci się zrobić świetne zdjęcia :)
  -2
 • Users Avatars Mini
  Tomala pisze: 2016-06-04 16:40
  <a href="http://www.fotosik.pl/zdjecie/210d1e5f54ff9620" target="_blank"><img src="http://images78.fotosik.pl/651/210d1e5f54ff9620gen.jpg" border="0" alt="" /></a> Bylem zobaczylem pojadlem kaczke i tyle....
  -1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: