Huawei P9 lite 2017 zadba o Twoje sekrety

Akcje partnerskie
Opinie: 2

Akcja partnerska

Nasze smartfony z dnia na dzień gromadzą w swojej pamięci coraz więcej prywatnych, ważnych danych. Zwykle się nad tym w ogóle nie zastanawiamy. Listy kontaktów, zdjęcia, ale także aplikacje społecznościowe i bankowe – te dane nie mogą trafić w niepowołane ręce i Huawei P9 lite 2017 o to zadba znacznie skuteczniej od innych smartfonów. Wystarczy, że skorzystasz z wbudowanych seryjnie funkcji, które zabezpieczą wszystkie Twoje zapisane informacje przed niepowołanym dostępem i to bez względu na to czy będzie to wścibskie rodzeństwo, czy prawdziwy przestępca.

Po pierwsze czytnik linii papilarnych

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie naszego smartfona był kod PIN lub specjalny ślad rysowany na ekranie. Teraz znacznie lepszym, wygodniejszym i szybszym sposobem jest czytnik linii papilarnych.

Huawei stosuje w swoich telefonach najszybsze i najwygodniejsze czytniki linii papilarnych. Zastosowany w Huawei P9 lite 2017 czytnik potrzebuje mniej niż 0,3 sekundy, aby odczytać odcisk palca i odblokować ekran. W efekcie odblokowanie telefonu odciskiem palca jest szybsze i wygodniejsze, niż przesuniecie placem po ekranie, gdy telefon wcale nie jest zabezpieczony - bezpieczeństwo idzie więc w parze z wygodą. Na dodatek nikt nie podejrzy naszego hasła i możemy odblokowywać telefon dowolną liczbę razy np. w zatłoczonym autobusie lub metrze.

Gdy zaczniesz korzystać z odblokowywania telefonu za pomocą czytnika, już nigdy nie będziesz chciał wrócić do innych metod odblokowania ekranu, a czytnik stanie się jedną z podstawowych funkcji twojego telefonu.

Prawdziwy sejf

Funkcja Safe zabezpiecza dostęp do konkretnych plików, szyfrując ich zawartość. Można zaszyfrować zdjęcia, dźwięki, filmy lub dokumenty. Użytkownik może wybrać poszczególne zdjęcia, jak i całe katalogi. Pozwala to na większą kontrolę nad prywatnością. Następnie wystarczy przyłożyć palec do czytnika i odblokować natychmiast dostęp do wszystkich ukrytych plików.

App lock

Funkcją, którą można powiązać z czytnikiem linii papilarnych jest blokada wybranych aplikacji.

Użytkownik ma możliwość wybrać z listy wszystkich zainstalowanych aplikacji te, do których dostęp ma być dodatkowo zabezpieczony. W efekcie nawet gdy telefon jest odblokowany, dana aplikacja nie uruchomi się jeśli ponownie nie wczytamy odcisku palca lub nie wprowadzimy hasła. Można w ten sposób zabezpieczyć dostęp do najważniejszych dla nas programów, na przykład do Facebooka, Messengera lub aplikacji bankowej. Dzięki temu, gdy wręczymy znajomemu telefon, aby na przykład obejrzał ostatnie zdjęcia z imprezy, to będziemy spokojni, że nie skończy się to żadnym głupim żartem np. na Facebooku czy Instagramie.

Zdjęcia w chmurze

Smartfon dla większości osób to także jedyny aparat fotograficzny z jakiego korzystają na co dzień. Telefonem robimy setki zdjęć rocznie. Warto te wspomnienia dobrze zabezpieczyć. Najlepiej do tego celu nadaje się darmowy serwis Google Photos. Aplikacja Photos, która jest fabrycznie zainstalowana na telefonie Huawei P9 lite 2017 może automatycznie przesyłać zdjęcia i filmy zrobione smartfonem do tzw. chmury. Miejsce na zdjęcia jest nielimitowane i bezpłatne. Gdy nasz telefon znajdzie się w zasięgu sieci WiFi, automatycznie zrobi kopię nowych zdjęć. Proces nie wymaga uwagi użytkownika. Wszystkie nasze obrazy będą bezpieczne w razie utraty telefonu. Dodatkową korzyścią jest możliwość obejrzenia zdjęć na ekranie komputera oraz łatwe udostępnienie albumów znajomym, mając pełną kontrolę nad tym, kto nasze zdjęcia będzie mógł zobaczyć.

Smart unlock

Jeśli korzystamy z akcesoriów Bluetooth to możemy skorzystać z funkcji smart unlock. Tak długo, jak smartfon będzie w zasięgu naszej inteligentnej opaski Huawei, bądź słuchawek bezprzewodowych, odblokowanie telefonu nie będzie wymagało podania hasła ani skanowania naszego odcisku palca. Dopiero gdy oddalimy się do smartfonu na kilkanaście metrów to smartfon zablokuje się automatycznie. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Huawei od lat rozwija nakładkę systemową EMUI, która w wersji 5.0 na smartfonie P9 lite 2017 dostarcza całą gamę rozwiązań związanych z bezpieczeństwem i prywatnością. Użytkownik ma możliwość skorzystania z najszybszego czytnika linii papilarnych na rynku i już na wstępie zabezpieczyć swój telefon. Dodatkowo można blokować dostęp do konkretnych aplikacji i plików, nawet gdy telefon jest już odblokowany. W ten sposób właściciel Huawei P9 lite 2017 może być całkowicie spokojny, nawet o najbardziej prywatne zdjęcia i informacje. Nasze dane będą całkowicie bezpieczne.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Zen pisze: 2017-08-21 16:27
  Nie prościej zaszyfrować cały telefon ? Po co mam wybierać pliki do zabezpieczenia ? Cała zawartość powinna być szyfrowana tak jak w iPhone, BlackBerry, Asusie a nawet w Alcatelu w zakładce Zabezpieczenia funkcja "Zaszyfruj Telefon" ma status " Zaszyfrowany" Wynika z tego że Huawei nie szyfruje swoich telefonów fabrycznie. A portale testujące aparaty "delikatnie" omijają temat.
  -3
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2017-08-23 13:04
  Tak, z pewnością "zadba o moje sekrety", wyeksportuje je na serwery do Chin i tam już będą chińskim sekretem publicznym:-)))))
  14

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: