Huawei pokazał w Monachium nowy zegarek z eSIM

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Huawei pokazał nowe zegarki Watch 4 z eSIM

Zaledwie miesiąc po premierze Watch Ultimate Huawei pokazał nową serię zegarków Watch 4. Premiera nowych zegarków miała miejsce w Monachium przy okazji prezentacji nowych flagowców P60 Pro i Mate X3. Seria Watch 4 wyróżnia się przede wszystkim wbudowaną obsługą eSIM. To odróżnia serię Watch od Watch GT i innych.

W porównaniu do poprzednika Watch 4 jest o 10% cieńszy i o 11% lżejszy. Szafirowe szkło przykrywające 1,5 calowy wyświetlacz LTPO AMOLED jest w tym modelu wypukłe, jak w niektórych klasycznych zegarkach analogowych. Koperta jest wykonana ze stopu tytanu. Zegarek jest oferowany w zestawie z trzema różnymi rodzajami paska: fluoelastomerowym (tworzywo podobne do gumy), skórzanym i bransoleta tytanową.

Zegarek jest wodoszczelny do 50 metrów zanurzenia, a tryb nurkowy obsługuje do 30 metrów zanurzenia. Największy nacisk producent kładzie na monitorowanie zdrowia. Pojawiła się nowa funkcja monitorowania oddechu. Parametry wyświetlane na ekranie nawiązują do spirometrii, ale nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów.

Pojawił się też nowy tryb oceny zdrowia, który podczas jednominutowego pomiaru zbiera siedem rodzajów danych: puls, natlenienie krwi, stres, temperaturę skóry, EKG, sztywność tętnic i wspomnianą nowa funkcję monitorowania oddechu. Inną nowością są tarcze zegara z planetami układu słonecznego do wyboru. Pojawiły się też nowe widżety gromadzące więcej danych na jednym ekranie – wyglądają obiecująco.

Watch 4 ładuje się bezprzewodowo i znacznie krócej od swojego poprzednika. Wersji Watch 4 zajmuje to tylko 60 minut, co jest wynikiem lepszym o 50%, a Watch 4 Pro potrzebuje 90 minut, co stanowi poprawę o 45%.

Standardowo Watch 4 ma działać 3 dni, a wersja pro 4 dni. Po aktywacji trybu oszczędzania energii czas działania nowych zegarków wydłuża się odpowiednio do 14 i 21 dni.

Huawei Watch 4 z paskiem z tworzywa ma kosztować 449 euro.

Huawei Watch 4 Pro z paskiem skórzanym będzie kosztował 549 euro, a z bransoletą tytanową 699 euro.

Polski oddział Huawei zwykle zaskakuje korzystniejszym przelicznikiem ceny niż wynikałoby to z kursu walut. Pozostaje poczekać na oficjalne polskie ceny. Watch 4 powinien być dostępny w Polsce od 19 czerwca.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: