Trenuj jak profesjonalista - pomoże Ci Huawei

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Akcja partnerska

Jesień to pora roku, w której nasza motywacja do uprawiania sportu gwałtownie spada. Krótkie dni, deszczowa pogoda, niskie temperatury i zamiast wieczornego biegu wybieramy kolejny sezon ulubionego serialu. Tylko najbardziej wytrwali ciepło się ubierają i kontynuują treningi niezależnie od pogody. Pozostałym przyda się dodatkowa motywacja np. osobistego trenera. Naszym prywatnym trenerem stanie się nasz smartfon Huawei w komplecie ze smartwatchem lub sportową opaską. 

Już po wyjęciu z pudełka i prostej konfiguracji wszystkie najnowsze urządzenia Huawei są gotowe do monitorowania naszego wysiłku fizycznego. Gdy jesteśmy przyzwyczajeni do innych aplikacji to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadal korzystać właśnie z nich.  Sprawdźmy jakie funkcje sportowe oferują nam smartfony Huawei, zegarek Huawei Watch oraz opaska Color Band A1.

Smartfony Huawei P9 oraz Huawei P9 lite są przez producenta wyposażone w aplikację Health. To prawdziwe centrum informacyjne analizujące naszą aktualną kondycję. W czasie krótkiej i bardzo prostej konfiguracji musimy podać tylko naszą płeć, wzrost, wagę i datę urodzenia. Można dodać także swoje zdjęcie. Nasz profil jest gotowy. Rozpocznijmy więc nasz codzienny trening. Do dyspozycji mamy trzy rodzaje ćwiczeń: bieg, jazda na rowerze, a także zwykły spacer. Przed startem możemy wyznaczyć sobie cel. Może to być dystans, czas treningu lub ilość kalorii, które zamierzamy spalić. Telefon stale mierzy ilość pokonanych przez nas kroków, co pozwala na przygotowanie dziennych, tygodniowych i miesięcznych statystyk. Takie dane jeszcze kilka lat temu były dostępne tylko dla profesjonalnych zawodników zarabiających krocie. Teraz mamy je dostępne w ciągu kilku sekund w naszym smartfonie Huawei.

Gdy taka ilość danych nam nie wystarcza to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ze sklepu Google PLAY pobrać np. popularną aplikację Endomondo. W tym programie do dyspozycji mamy już kilkadziesiąt dyscyplin do wyboru, społeczność, w której znajdziemy swoich znajomych uprawiających sport, ogromną ilość statystyk, plany treningowe, a nawet propozycje nowych tras do biegania lub jeżdżenia na rowerze. W czasie treningu nasz smartfon Huawei będzie mierzył dystans, czas, pokazywał naszą pozycję na mapie, a po treningu jest w stanie opublikować nasze rezultaty i osiągnięcia w serwisach społecznościowych. 

Co zrobić, gdy unikamy biegania lub jeżdżenia na rowerze z naszym smartfonem, bo nie chcemy, aby w czasie treningu się uszkodził. Rozwiązaniem mogą być specjalne pokrowce i torebki, ale dużo lepszym i wygodniejszym pomysłem jest dokupienie zegarka Huawei Watch. Nasz smartfon może zostać wówczas w naszym domu, a rolę osobistego trenera przejmie wówczas nasz zegarek. Huawei Watch zmierzy ilość pokonanych kroków i czas, poda ilość spalonych kalorii, a dodatkowo będzie monitorował nasz puls! Do naszej dyspozycji są także dedykowane uprawiającym sport wirtualne cyferblaty, które upodabniają Huawei Watch do najbardziej zaawansowanych zegarków dla profesjonalnych sportowców.

Pozytywnie zaskoczy nas także sportowa opaska Huawei Color Band A1. To niesamowite urządzenie, które będzie nam towarzyszyć przez całą dobę.  Color Band A1 nie ma w ogóle przycisków. Aby uruchomić nasz nowy gadżet wystarczy go podłączyć do ładowarki. Pełne naładowanie pozwoli na działanie Huawei Color Band A1 przez 28 dni. Główną funkcją Huawei Color Band A1 jest mierzenie ilości pokonanych kroków oraz dystansu. Po zakończeniu każdego treningu możemy podzielić się naszym nowym rekordem w serwisach społecznościowych. Opaska Huawei sama potrafi ocenić, czy spacerujemy, biegniemy, czy jedziemy na rowerze.  Dodatkowo gdy śpimy urządzenie monitoruje długość i jakość naszego snu snu dzieląc go w statystykach na sen płytki, głęboki oraz fazę budzenia się. Nasza opaska działa niezależnie od smartfonu, a więc gdy biegniemy lub jedziemy na rowerze to nasz telefon również może zostać w domu. Dane zostaną synchronizowane już po naszym powrocie.

Gdy zaczniemy korzystać ze smartfonów i gadżetów Huawei, to już po zakończeniu pierwszego treningu, zaczniemy się zastanawiać, jak to możliwe, że do tej pory z nich nie korzystaliśmy. Urządzenia renomowanego producenta współpracują ze sobą bez żadnych problemów, a dodatkowo nasz komplet gadżetów  zachwyca designem. Użytkowników ucieszy to, że pomimo zaawansowanych funkcji, które oferują te gadżety i aplikacje to korzystanie z nich nie jest skomplikowane, a sama startowa konfiguracja tych urządzeń trwa zaledwie kilka minut. Po tym czasie możemy rozpocząć nasz trening i na pewno będzie on bardziej efektywny, ale także bardziej przyjemny i dostarczy nam wiele radości – także w czasie jesiennej, niezbyt sprzyjającej aury.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: