Huawei szuka sposobu na obniżenie kosztów budowy sieci LTE

Newsy
Żródło: Huawei Technologies
Opinie: 3

Huawei opracował prototypowe rozwiązanie DSL zgodne ze standardem 1588v2 i oferujące nanosekundową dokładność synchronizacji czasu. Daje ono operatorom sieci komórkowych możliwość ograniczenia kosztów transmisji danych.

Połączenie nowych technologii DSL ze stacjami bazowymi mikro oraz LTE może zwiększyć zasięg sieci komórkowej przez wykorzystanie istniejących kabli miedzianych, a tym samym ograniczyć inwestycje w sieć „ostatniej mili”, zapewniając ekonomiczny backhauling mobilny. Dzięki zastrzeżonemu, precyzyjnemu algorytmowi synchronizacji czasu oraz zgodności ze standardem IEEE 1588v2, innowacyjne rozwiązanie Huawei umożliwia uzyskanie nanosekundowej synchronizacji czasu na łączach DSL. Zapewnia to przewagę nad tradycyjnymi technologiami DSL, które mogą przenosić dane pomiędzy stacjami bazowymi, ale nie oferują precyzyjnej synchronizacji czasu, a zatem nie spełniają potrzeb backhaulingu komórkowego.

Standard 1588v2, znany też pod nazwą Precision Time Protocol (PTP), to pakietowa technologia synchronizacji czasu określona przez IEEE. Skutecznie rozwiązuje ona problemy związane
z synchronizacją zegarów GPS, koniecznością ponoszenia dużych nakładów oraz skomplikowaną instalacją i jest uznawana za technologię kluczową dla ewolucji sieci od 2G do 3G/4G.

Chociaż algorytm synchronizacji czasu 1588v2 został początkowo zaprojektowany w oparciu o modele symetryczne i nie może być efektywnie wspierany przez asymetryczne technologie transmisji, takie jak ADSL, to jednak firmie Huawei udało się osiągnąć precyzyjną synchronizację czasu na łączach DSL, co jest przełomem w tej dziedzinie.

Rozwiązanie IPTime, jako jedyne w branży zapewnia precyzyjną synchronizację czasu 1588v2 w każdym nośniku, takim jak światłowód, mikrofala czy kabel miedziany. Testy dowiodły, że dokładność synchronizacji czasu w prototypowym rozwiązaniu Huawei osiąga poziom GPS i nadaje się do backhaulingu mobilnego w erze 3G/4G. Rozwiązanie to jest już używane przez czołowych operatorów, takich jak China Mobile, Vodafone i Telefonica.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: