Huawei rozpoczyna walkę sądową z Federalną Komisją Łączności

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Huawei

Huawei rozpoczął procedurę prawną przeciwko decyzji amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC).

Huawei domaga się od sądu unieważnienia zarządzenia zakazującego amerykańskim operatorom zakupu sprzętu Huawei w ramach projektów finansowanych z funduszy federalnych.

Zdaniem Chińczyków decyzja FCC jest niezgodna z Konstytucją Stanów Zjednoczonych i przepisami prawa administracyjnego.

22 listopada FCC wydało zarządzenie, w którym określiło Huawei jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i zakazało operatorom działającym na obszarach wiejskich Stanów Zjednoczonych wykorzystywania funduszy pochodzących z Universal Service Fund (USF) na zakup sprzętu Huawei.

Huawei zwraca się o uznanie nakazu FCC za niezgodny z prawem, ponieważ FCC arbitralnie zidentyfikowała Huawei jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i nie dała koncernowi szansy na przeprowadzenie rzetelnego procesu, w którym ten miałby możliwość obalenia stawianych zarzutów.

Huawei uważa również, że FCC nie poparło swoich ustaleń dowodami, racjonalnymi uzasadnieniami czy analizami, co stanowi naruszenie Konstytucji Stanów Zjednoczonych, ustawy o postępowaniu administracyjnym i innych praw.

Glen Nager, główny radca prawny Huawei prowadzący tę sprawę, twierdzi, że zakaz i idąca za nim propozycja usunięcia i wymiany (rip-and-replace) sprzętu  Huawei przyniosłaby dodatkowe koszty w wysokości setek milionów dolarów, a nawet doprowadziłaby niektórych małych operatorów do bankructwa.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: