Huawei chce być partnerem sektora finansowego w Europie

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Huawei otwiera laboratorium innowacji dla sektora cyfrowych usług finansowych

Huawei otworzy we wrześniu Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa (Fin²Sec), które będzie wspierało europejski sektor bankowości. Ośrodek zostanie otwarty 28 września w Helsinkach i będzie stanowił część, istniejącego już w tym mieście globalnego centrum badań i rozwoju Huawei.

Na otwarcie nowego laboratorium Huawei zaprosił ekspertów z europejskich stowarzyszeń, zajmujących się tematyką cyfrowych usług finansowych, przedstawicieli europejskich banków, firm z sektora FinTech, a także ekspertów z helsińskiego Uniwersytetu Aalto. Wśród zaproszonych firm jest także BLIK.

Płatności zbliżeniowe telefonem, które właśnie udostępniamy klientom we współpracy z bankami, to idealne uzupełnienie dotychczasowej możliwości płacenia w terminalach płatniczych, obok tej z wykorzystaniem kodu BLIK. Rozwiązanie, które stworzyliśmy to innowacja na skalę świata. Wierzymy, że w ramach laboratorium innowacji, tworzonego przez Huawei, powstawać będą wartościowe i użyteczne rozwiązania, które pozwolą na udoskonalenie istniejących usług BLIKA. Cieszymy się, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia – mówi Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: