W Wielkiej Brytanii wraca temat bana dla Huawei

Newsy
Żródło: EURACTIVE
Dodaj opinię
Opinie: 0
W Wielkiej Brytanii wraca temat bana dla Huawei

Były minister przemysłu Wielkiej Brytanii, przyznał, że decyzja rządu o zakazie korzystania ze sprzętu i usług 5G Huawei „nie miała nic wspólnego z bezpieczeństwem narodowym” i była spowodowana presją Ameryki.

 

Vince Cable, który przez pięć lat był ministrem w koalicyjnym rządzie Davida Camerona, powiedział, że decyzja przeciwko chińskiemu gigantowi technologicznemu została podjęta, „ponieważ Amerykanie powiedzieli nam, że powinniśmy to zrobić”.

 

W lipcu 2020 r. rząd Borisa Johnsona ogłosił, że produkty Huawei zostaną całkowicie usunięte z brytyjskich sieci 5G do końca 2027 r. Jest to zgodne z zaleceniami National Cyber Security Centre (NCSC).

 

Posunięcie to nastąpiło zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na Huawei.

 

Cable, który ma opinię bardzo mocno sympatyzującego z Chinami, dodał, że podczas jego kadencji jako minister służby wielokrotnie zapewniały, że korzystanie z usług Huawei nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

 

„Gdyby Wielka Brytania pozostała przy 5G, bylibyśmy teraz w czołówce krajów korzystających z najbardziej zaawansowanych technologii.” — powiedział Cable.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: