"Idea dla Polski" - wyjaśnienia rzecznika PTK Centertel

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 10

Wyjaśnienia rzecznika prasowego PTK Centertel w sprawie wykorzystania kolorystyki i nazwy sieci Idea w kampanii wyborczej polityków  ZChN  i AWSP.

W nawiązaniu do informacji zamieszczonej w kronice wyborczej (Rzeczpospolita, 18 września br.) i zatytułowanej  "Idea dla Polski?" informujemy, że nigdy nie wyrażaliśmy zgody na wykorzystanie znaków towarowych, nazwy naszej sieci czy kolorystyki tak, abyśmy mogli być kojarzeni z wspieraniem kampanii wyborczej jakiegokolwiek kandydata, jakiejkolwiek partii czy ugrupowania.

Kilku kandydatów ZChN (AWSP) na Podbeskidziu, korzystając z popularności naszej kampanii reklamowej posłużyło się telefonem komórkowym, wykorzystało kolorystykę oraz nazwę sieci Idea na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Działanie to godzi w dobra osobiste Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Sp. z o.o., operatora sieci Idea i stanowi naruszenie prawa.

Dlatego też zażądaliśmy od komitetów wyborczych ZChN  i AWSP natychmiastowego usunięcia tych plakatów oraz zawiadomiliśmy o tych zdarzeniach Państwową Komisję Wyborczą.


Z poważaniem
(-)
Jacek Kalinowski
Rzecznik Prasowy
PTK Centertel Sp. z o.o.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Zygi pisze: 2001-09-18 23:05
  Jedni wart drugich......
  0
 • Users Avatars Mini
  Jarecki pisze: 2001-09-18 23:17
  Fakt: sieć (MSZ) do bani, politycy do bani, a nawet piszący tę notatkę rzecznik Idei nazywa się Kalinowski ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Poke pisze: 2001-09-19 01:27
  No i raczka raczke myje. TPSA jest monopoliskta przez ostatnie 4 lata, to teraz oczywiscie popira naszych milych panow politykow ktorzy robili wszystko aby nie psuc rynku telekompromitacji. Poke
  0
 • Users Avatars Mini
  digimon pisze: 2001-09-19 02:59
  Zygi ty widzę krytykujesz wszystko co jest związane z Ideą, nawet nie przytaczasz żadych argumentów tylko od razu wszystko blee, bo masz plusa moży ty pracujesz w plusie to oczywiście tłumaczy wszystko życzę tobie trochę więcej obiektywizmu bo twoje komentarze mówią że ty po perostu nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, a co do wypowiedzi. Ciekawe jakby się PLUS albo Era zachowała w tej sytuacji czy by się wogóle nie przyznali że coś takiego mialo. I dobrze rozumiem opa że sie wkurza że ktoś wykorzystuje jego kolorystykę i nazwę sieci. Co powiecie na takie hasło "PLUS dla Polski" pozdrówka
  0
 • Users Avatars Mini
  elemel pisze: 2001-09-19 10:58
  digimon: A coś ty się czepił Plusa. Jak ktoś tam sobie wylewa pomyje na Idei to niech się Idea broni.
  0
 • Users Avatars Mini
  ideamen pisze: 2001-09-19 17:18
  utorzsamiamy się ze wszystkim co w dzisiejszej erze może stanowić nową ideę zmiany Polski na plus
  0
 • Users Avatars Mini
  UMTSowiec pisze: 2001-09-19 18:25
  Do ideamen: Jak piszesz utożsamiać?!
  0
 • Users Avatars Mini
  Zygi pisze: 2001-09-20 02:30
  Digimon! Mam u Idealnych Meritum i Optima ze złotymi numerami po 1500,oo zł netto W plusie mam 12 numerów, a w Erze 18 nie licząc oczywiście numerów do faksów i danych. Moje osobiste numery w trzech sieciach różnią się tylko prefixsem i wierz mi że od Zakopanego do Szczecina nie porozmawiasz z Idei dłużej jak 4 minuty bez zerwania połączenia. Ja się nie czepiam,ja poprostu nie mogę pogodzić się z faktem że Idea w swoich reklamach okłamuje ludzi, np. gdzie masz co drugą minutę gratis, najwyższą, cyfrową jakość. Zaproszę Cię w kilka miejsc w centrum Polski gdzie z np. 30 minut w abonamencie nie porozmawiasz nawet minuty.Telefonia komórkowa to mój niejako "konik" gdyż uważam że przekaz informacji to podstawa i mam telefony we wszystich sieciach gdyż to zwiększa prawdopodobieństwo ciągłego kontaktu.Na gorąco mam dzisiejsze, złe wrażenia z zasięgu podczas podróży Zakopane - Łódż. Wierz mi, że przy Plusie i Erze Idea wypada jakby dopiero w sierpniu 2001 a nie w marcu 2000 zaczęła budować 900 MHZ. W każdej chwili mogę Ci udowodnić to co tu piszę. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  digimon pisze: 2001-09-20 04:13
  Zygi, ja nie twierdze że zasięg jakiejkolwiek sieci jest idealny nawte plus i era mają miejsca gdzie nie ma zasięgu a gdzie działa idea i odwrotnie wszędzie prawie działa tylko NMT chociaż i tak nie jest to regułą co do drugiej minuty gratis jak rozmiawiasz np. 10 minut płacisz tylko za 6 czyli jestes 4 do przodu sam to wiem bo io30 i jest oki, raz cały miesiąc mnie nie było i nie dzwoniłem wogóle i co miałem 60 mint gratis bo mi przeszły na kolejny miesiąc a łącznie rozmawiałem na 92 minuty i teraz mi powiedz że to nie jest czysty zysk bo za te 32 minuty musiałbym zapłacić i to sporo. inaczej mówiąc od 3 minuty idealna sieć zaczyna taktowanie co 30 sek. bo rozmawiasz 4 minuty a płacisz za 3. i też na gorąco byłem miejscowośc Kostry, Milanów, Rudno, to jest na drodze z Parczewa do Sławatycz (woj, lubelskie teraz) i jakoś dziwnie ale jechałem samochodę i nie zerwało mi ani jednego połączenia chociaż sam wykonałem 3 i odebrałem 2. Jak już mówiłem każda siec ma swoje plusy i minusy. A co powiesz na promocję 601 minut w plusie i umowa na 12 miesięcy a gdzie info że te 601 minut to jest przez 24 miesiące tej inf. już nie ma. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-09-20 17:46
  Digimon, gwoli ścisłości to idea ma raczej 2 minutowe taktowanie, tyle, że stawkę za połączenia 2 razy niższą...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: