Idea sponsorem konkursu "Dyrektor Personalny Roku 2002"

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 7

PTK Centertel operator sieci Idea - już po raz czwarty - był sponsorem tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez redakcję "Rzeczpospolitej" i firmę BIGRAM S.A. Personnel Consulting konkursu na "Dyrektora Personalnego Roku 2002", we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. W tym roku temat przewodni konkursu to: "POMIĘDZY INTERESAMI AKCJONARIUSZY A INTERESAMI PRACOWNIKÓW". W konkursie mogły wziąć udział osoby, które mające co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi.

W konkursie zwyciężył Marek Prujszczyk, dyrektor ds. personalnych i członek zarządu w Grupie Żywiec, a specjalne wyróżnienia zdobyli również: w kategorii 'Styl i wizerunek' Elżbieta Binder, dyrektor ds. personalnych w Pratt & Whitney Kalisz oraz w kategorii 'Narzędzia i warsztat' Cezary Piskorz, dyrektor personalny w Philips Lighting Poland, Piła.

Wręczając zwycięzcy statuetkę Dyrektora Personalnego Roku 2002, Sławomir Skrodzki, prezes zarządu i dyrektor generalny PTK Centertel powiedział m.in.: "Szczerze gratuluję sukcesu w tak prestiżowym konkursie oraz przy bardzo ostrej konkurencji ze strony jego uczestników i cieszę się, że w br. prace zgłoszone w konkursie Dyrektor Personalny Roku 2002 osiągnęły tak wysoki poziom - co dowodzi rozwoju profesjonalizmu w zakresie nowoczesnego zarządzania kadrami w Polsce. Jako PTK Centertel, operator sieci Idea jesteśmy już od kilku lat sponsorem konkursu, gdyż zawsze wspieramy dobre inicjatywy budujące w naszym kraju nowoczesne społeczeństwo, także w zakresie nowoczesnego zarządzania kadrami, gdyż często stanowi ono o sukcesie tych firm na rynku polskim i zagranicznym". 

Zgłoszenia mogli dokonywać sami zainteresowani, jego pracodawcy, organizacje społeczna lub zawodowe, a także osoby trzecie, np. pracownicy firmy (wraz z uzasadnieniem). Zgłoszenie polegało na wypełnieniu formularza dostępnego w Internecie i przygotowaniu eseju opartego na własnych doświadczeniach zawodowych. Należało też wskazać trzy osoby lub organizacje, które mogą udzielić uczestnikowi referencji. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy ósmej edycji konkursu dostępny jest na stronach internetowych dziennika "Rzeczpospolita" (www.rzeczpospolita.pl/dyrektor/) i BIGRAM S.A. (www.bigram.pl). Termin nadsyłania prac upłynął 28.02.2003 r., a ogłoszenie wyników VIII Edycji Dyrektor Personalny Roku 2002 nastąpiło 9.04.br. Oceny nadesłanych zgłoszeń dokonało powołane przez organizatorów jury, w skład którego wchodzili teoretycy i praktycy zarządzania zasobami ludzkimi. Jurorzy konkursu Dyrektor Personalny Roku (m.in. w jury uczestniczyła Magdalena Gera-Pikulska, dyrektor Biura Zarządzania Personelem w PTK Centertel - laureatka konkursu w 2000 r.), organizowanego przez firmę doradczą Bigram i "Rzeczpospolitą", mieli w tym roku szczególnie trudne zadanie, gdyż uczestników konkursu było więcej niż w poprzednich edycjach, a stawiane im wymagania bardzo wysokie. Po analizie nadesłanych prac i całodziennych rozmowach z kandydatami, jury z prof. Krzysztofem Pawłowskim na czele wybrało do finału 13 szefów personalnych:

 1. Elżbieta Binder, dyrektor ds. personalnych w Pratt & Whitney Kalisz 

 2. Anna Bugalska, dyrektor biura zarządzania kadrami w PZU Życie SA

 3. Wanda Jasińska, dyrektor personalna w firmie farmaceutycznej Janssen-Cilag Polska

 4. Arkadiusz Kawecki, dyrektor pionu kadr TP SA 

 5. Wojciech Lorenc, dyrektor wykonawczy Departamentu Zarządzania Kadrami Banku Pekao SA

 6. Anna Pankowska-Gałaj, Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Banku Pocztowym SA w Bydgoszczy

 7. Maciej Piela, dyrektor ds. personalnych Alima-Gerber SA

 8. Cezary Piskorz, dyrektor personalny w Philips Lighting Poland, Piła

 9. Marek Prujszczyk, dyrektor ds. personalnych, członek zarządu w Grupie Żywiec. 

 10. Katarzyna Reinfuss, HR Manager Motorola Global Software Group Poland.

 11. Magdalena Stalpińska, dyrektor ds. personalnych i administracji w Hochtief Polska

 12. Balbina Wiesławska, dyrektor zasobów ludzkich w Leroy Merlin, członek zarządu

 13. Monika Zowczak, dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich w Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Royal PBK SA

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  smichal pisze: 2003-04-10 18:25
  gratulacje dla Żywca :)) browary rulez :))
  0
 • Users Avatars Mini
  simon pisze: 2003-04-10 19:30
  Idea powinna wyciagnac wnioski z tego konkursu i zrobic porzaki u siebie, moze by informacja szybciej u niech krazyla i wiedzieliby ze klienci nie sa w wystarczajacym stopni zadowoleni z ich uslug
  0
 • Users Avatars Mini
  szymon_ pisze: 2003-04-10 22:25
  dobrze ze IDEA sposnosruje cos to dobrze wplywa na jej wizerunek...........:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Galaktyczny Edek pisze: 2003-04-11 00:51
  szymon_ Idea nikogo nie sponsoruje tylko ograbia wlasnych klientow, bo pieniadze nie biora sie znikad. A nagrodzeni tez nie sa znowu tacy biedni aby bez prezentow z kasy abonentow Idei sobie nie poradzic...wszyscy sie dobrze bawia... za wasze pieniazki drodzy abonenci...
  0
 • Users Avatars Mini
  szymon_ pisze: 2003-04-11 09:21
  Galaktyczny Edek to niestety prawda, wiem o tym.....:(
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-04-15 00:07
  No ladnie ciekawe kto dostanie nagrode.Moze dyr. pers. z Ideii?
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-04-15 00:09
  simon ale mozna tez im o tym powiedziec bezposrednio.Np wyslac listy i petycje lub jakas mala blokada salonow!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: