Idea sponsoruje wystawę 'W hołdzie Picasso - od Miró do Lichtensteina'

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 18

Idea jest głównym sponsorem wystawy 'W hołdzie Picasso - od Miró do Lichtensteina' prezentowanej w dniach 7.01 - 16.02.2003 r. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (ul. Korsarzy 34 w godz. 10-18). Wystawa była wcześniej prezentowana w Katowicach, a następnie odwiedzi także: Gdańsk, Poznań i Wrocław. Patronat honorowy nad wystawą sprawują: Prezes Rady Ministrów, Leszek Miller oraz Wiceminister Kultury, Rafał Skąpski. Jesienią 2002 r. Idea była także głównym sponsorem wystawy 'Pablo Picasso - Grafika, ceramika, arrasy' prezentowanej w Warszawie, Łodzi i Szczecinie.

"Cieszymy się, że możemy po raz kolejny wspierać dobre pomysły, jakim jest bez wątpienia możliwość obejrzenia znakomitej wystawy 'w hołdzie Picasso - od Miró do Lichtensteina', która wspaniale prezentuje znaczący wpływ jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku na kierunki rozwoju artystycznego mu współczesnych i następców" - mówi Sławomir Skrodzki, prezes zarządu i dyrektor generalny Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel, operatora sieci IDEA - Jesteśmy przekonani, że prezentacja kolekcji dzieł Pabla Picassa i czołowych artystów XX w. będzie znaczącym wydarzeniem kulturalnym w Polsce".

Wystawa "Pablo Picasso. W hołdzie Picasso - od Miró do Lichtenstein'a" składa się z dwóch części:

W części pierwszej prezentujemy dorobek graficzny i ilustratorski Pabla Picassa. Różnorodność eksponowanych dzieł umożliwia zapoznanie się z niezwykle cenną wczesną twórczością graficzną artysty, przypadającą na lata 1904 - 1920. Na szczególną uwagę zasługuje rycina Skromny posiłek (Le Repas frugal 1904 r) powstała jako jedna z ostatnich prac zamykających okres błękitny, cechujący się bezlitosnym realizmem wychudzonych, smukłych postaci, posępnym, melancholijnym nastrojem. Grafiki należące do cyklu Cyrkowcy (Les Saltimbanques, utrzymane są już w zupełnie innym nastroju. Należą stylistycznie do tzw. okresu różowego, zawierają duży ładunek pozytywnych emocji. Pojawiają się na nich charakterystyczne motywy i postaci ze świata cyrku. Obok wczesnych przykładów grafiki, prezentujemy w trzech cyklach dorobek Picassa jako ilustratora i projektanta scenografii teatralnych. Chronologicznie pierwszy z nich Le Tricorne (1920 r ) zawiera graficzne projekty kostiumów i scenografii teatralne!
j do spektaklu o tym samym tytule. Pozostałe dwa cykle La Celestine (1971 r.) oraz Le Cocu magnifique(1968 r), prezentują dojrzałą twórczość ilustratorską Pabla Picassa jako w pełni ukształtowanego artysty grafika. Ważnym elementem zbioru prezentowanych grafik są także linoryty powstałe w Vallauris przy współpracy wydawcy Arnera.

Druga część wystawy zawiera prace 69 artystów zaliczanych do klasyki XX wieku: "Hommage a Picasso" jest niezwykłym zbiorem grafik dedykowanych Pablo Picasso. Powstał z inicjatywy Wielanda Schmieda - niemieckiego krytyka, wydawcy, popularyzatora sztuki. Prace zostały wykonane i wydane na wieść o śmierci mistrza Picasso. Stanowią wyjątkowy i cenny zbiór ze względu na rangę artystów, różnorodność koncepcji i kierunków przez nich reprezentowanych. Prezentujemy prace graficzne czołowych amerykańskich i europejskich artystów sztuki współczesnej. Są wśród nich m.in.: surrealiści: Joan Miró, przedstawiciele pop-artu: Andy Warhol, Claes Oldenburg, Roy Lichtenstein, Richard Hamilton, Eduardo Paolozzi, a także przedstawiciele "nowego realizmu": Christo, Joseph Beuys, Roberto Matta.

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  rulez pisze: 2003-01-07 18:31
  Ci to potrafia wydawac pieniazki abonentow :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Tytan pisze: 2003-01-07 18:36
  Rulez - dokladnie, masz racje. Oto na co idzie flota abonentow. Idea w roli mecenasa sztuki? Widac, ze pragnie poprawidz image.
  0
 • Users Avatars Mini
  rulez pisze: 2003-01-07 18:54
  Poprawidz imaga, ale kogo kosztem ...dobrze wiemy.
  0
 • Users Avatars Mini
  sęda pisze: 2003-01-07 19:40
  bardzo ładnie z ich strony ;-))))
  0
 • Users Avatars Mini
  marc pisze: 2003-01-07 19:59
  Idea bardzo chce zaistniec w srodowisku innym niz GSM,ale to jest normalna taktyka opow wszytkich sieci, dzieki temu firma podnosi sobie prestiz,a Idea chyba jak malo kto tego potrzebuje:)
  0
 • Users Avatars Mini
  jacek33 pisze: 2003-01-08 01:38
  Tak sie sklada ze IDEA prestizu podnosic sobie nie musi,bo ma go na wysokim poziomie.Gdyby nie IDEA,to byscie teraz jeczeli nad wysokimi cenami Ery i Plusa.To IDEA wymusila na nich obnizke cen.I to,na przestrzeni lat,znaczna!
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2003-01-08 02:33
  Jacek33 - buahahahahaha... Telekomuna tez ze wzgledu na idee obnizyla ceny, czy raczej fundowala wzrost cen 1) abonamentow 2)polaczen lokalnych 3)dostepu do netu? A myslisz ze kto dofinansowuje non stop idee zeby nie padla na pysk? A z innej beczki - biznes siedzi od dawna w Erze czy plusie bo te sieci oferują jakosc. A prestiż kwestia wzgledna, dla jednego merc dla innego dres....(byle drogi) :)
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2003-01-08 02:34
  A jakbyscie mieli krótką pamięć to w Muzeum Narodowym byla prezentacja dzieł Pabla sponsorowana przez Plusa...wiec Idea amerykinie odkryła, choć propagowanie sztuki - rzecz piękna i godna polecenia :)
  0
 • Users Avatars Mini
  rulez pisze: 2003-01-08 02:53
  jacek33, pozwolisz, ze Cie zacytuje: "Tak sie sklada ze IDEA prestizu podnosic sobie nie musi", wiesz nie masz pojecia jak sie mylisz. Podam Ci przyklad; dobrze wiemy, ze idea ma zasieg juz dobry i chyba kryje cala Polske, jednak panuje stereotyp, ze idea ma cienki zasieg. Mentalnos ludzka nie zna granic. Wiec zgadzam sie z CierpliX'em w 100%
  0
 • Users Avatars Mini
  marc pisze: 2003-01-08 09:40
  jacek33:a mi sie zdaje ze musi sobie ten prestiz podniesc,bo jaka siec jest ciagle obiektem zartow??No wlasnie Idea,moze i teraz jej zasieg jest dobry w calym kraju ale wszyscy pamietamy jak to bywalo dawniej ,ale to dobrze ze jest promowana sztuka,bo w naszym kraju kulture i sztuke sie troszeczke zaniedbuje
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2003-01-08 09:56
  IDEA ma swoją pozycję na rynku oraz bardzo wielu wiernych fanów. Sponsoring to świetny sposób na reklamę oraz na polepszenie pozycji na rynku. Myślę że obecnie jest tuż tuż za ERĄ, PLUS został daleko z tyłu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-08 10:16
  Sponsoring,to właściwie tylko piękna nazwa,a wszystko łaczy się z darmową reklamą i to jest prawda dotycząca takiego przedsiewzięcia.Jeżeli sekundowe relacje np.po Dzienniku są najdroższym pasmem reklamowym,to migawki z takiej wystawy w trakcie trwania relacji np w tym dzienniku gdzie logo sponsora widnieje jest darmową i najlepszą reklamą.
  0
 • Users Avatars Mini
  marc pisze: 2003-01-08 11:45
  Kan:dokladnie,ja pamietam jak naszej reprezentacji w siatkowce wiodlo sie troszke gorzej,to automatycznie Plus sie wycofal ze sponsorowania dryzyny narodowej.Ostatnio wlaczam tv i patrze a tutaj wszedzie logo Plusa,okazalo sie ze po swietnych meczach w lidze swiatowej Plus wrocil do sponsoringu.A w nagrode mial swoje logo pokazane podczas najwiekszej ogladalnosci
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2003-01-08 12:44
  Dobrze, że jakieś pieniążki docierają do kultury ;-) , a że kosztem reklamy/abonentów/innych powodów do narzekań na tego, czy innego operatora ... za darmo nic nie ma, ja się cieszę ! Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  jacek33 pisze: 2003-01-08 15:50
  Ja nadal bede bronic IDEI.Jesyne co mozna jej zarzucic to to,ze nie ma jeszcze MMS-ów.Reszte rozwiazan ma znakomite(np.kapital minut).IDEA sponsoruje SLASK WROCŁAW,niezaleznie od wyników!
  0
 • Users Avatars Mini
  Tytan pisze: 2003-01-08 17:34
  Powiem tak jacek33: mozna polemizowac!
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-01-08 17:58
  Idea ostatnio angazuje sie w tego typu dzialalnosc.Gratuluje i podoba mi sie.A co do Picasso to jego sztuka tez mi odpowiada!
  0
 • Users Avatars Mini
  nitek pisze: 2003-02-02 23:44
  FAjnie ze opy wspieraja kulture bo na budzet panstwowy nie mozna liczyc
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: