Asystent głosowy IKO ma nową funkcję

Newsy
Opinie: 0
Asystent głosowy IKO ma nową funkcję

Od 14 kwietnia użytkownicy IKO banku PKO mogą za pomocą asystenta głosowego podsumować i przeanalizować swoje wydatki kartą u konkretnego sprzedawcy. Jeśli klient płacił w różnych punktach należących do jednego sprzedawcy, asystent IKO podsumuje te wydatki na poziomie całej sieci (np. kilka stacji paliw tej samej firmy). Analiza może obejmować różne okresy (od jednego miesiąca do roku) i wszystkie konta klienta.

Od września ubiegłego roku za pomocą asystenta klienci mogą sprawdzić, ile wydają na zobowiązania kredytowe, płatności kartą, przelewy czy wypłaty z bankomatów.

Aby zobaczyć podsumowanie wystarczy zapytać asystenta „ile wydałem na stacji X w ostatnim roku?” albo napisać „pokaż wydatki w Y w ostatnich 3 miesiącach”. Użytkownik IKO musi podać Asystentowi nazwę albo markę: sieci handlowej, cukierni, stacji paliw, restauracji lub innego sprzedawcy. Może zrobić to w jednym zdaniu lub zacząć od prostego „ile wydaję” i odpowiadać na pytania Asystenta. Analiza obecnie uwzględnia wydatki dokonane za pomocą kart płatniczych (debetowych i kredytowych), nie obejmuje przelewów wykonanych z konta oraz płatności w obcej walucie.

W przyszłości będzie można przeanalizować za pomocą asystenta głosowego IKO kategorie i podkategorie wydatków, czyli sprawdzić i porównać ile pieniędzy użytkownik przeznaczył np.: na paliwo, artykuły spożywcze czy zakup odzieży. Bank planuje też rozszerzenie tej funkcji o kolejne typy transakcji, np.: przelewy, możliwość zobaczenia pełnej, szczegółowej listy operacji z danego sklepu oraz analizę i porównanie wydatków u kilku sprzedawców.

Asystent IKO ma ponad pół miliona unikalnych użytkowników.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: