Rzeczpospolita: hurtownicy podnoszą ceny łączy - będzie droższy internet

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 0
Rzeczpospolita: hurtownicy podnoszą ceny łączy - będzie droższy internet

Według dziennika Rzeczpospolita Polacy o kilka procent więcej płacili za przewodowy internet w 2022 r., ale w tym roku ceny będą dalej szły w górę, bo już podnoszą je właściciele infrastruktury.

Operatorzy budujący sieci szerokopasmowego internetu przy udziale środków unijnych z programu Polska Cyfrowa na zmianę oferty muszą uzyskać zgodę UKE.

Taką zgodę uzyskał Fiberhost (Inea). Nowa oferta hurtowa została już zatwierdzona, a następnie opublikowana przez Fiberhost w grudniu 2022 roku. Podwyżki oscylują w przedziale 10 proc. – poinformowała Rzeczpospolitą Zuzanna Kaseja z Fiberhost.

Operatorem sieci budowanych z dotacji unijnych jest też Orange Polska. W ostatnich miesiącach wystąpiliśmy do prezesa UKE w zakresie wprowadzenia zmian w ofercie hurtowej Orange Polska na obszarach POPC. Proces akceptacji po stronie regulatora wciąż trwa – poinformował dziennik telekom, nie zdradzając szczegółów.

Zgody na podwyżki cen za dostęp do infrastruktury nie potrzebuje natomiast Światłowód Inwestycje, joint venture Orange i funduszu APG. Operator ten w umowach z klientami ma zapisy pozwalające mu na podnoszenie stawek raz w roku o 2,5 proc. Z prawa do wprowadzenia indeksacji Światłowód Inwestycje skorzystał, wprowadzając zmianę cennika od 1 stycznia 2023 roku dla wszystkich obecnych i nowych klientów – podaje Marek Szymanowski, starszy kierownik projektu w ŚI.

Pełna treść artykułu na łamach "Rzeczpospolitej" jest tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: