Wystawiaj faktury i rób zdjęcia kosztów - nowa aplikacja inFakt.pl na Androida

Newsy
Opinie: 2

inFakt, lider fakturowania i księgowości online, wprowadził nową aplikację do fakturowania dla smartfonów z Androidem. Dzięki niej możliwe jest wystawianie faktur, a także zapisywanie danych klientów i produktów w dowolnym miejscu i czasie. Oprócz tego aplikacja pozwala na wykonywanie zdjęć kosztów i wysyłkę do własnej księgowej w inFakcie. Aplikacja jest już gotowa do pobrania za darmo z Google Play.

Mobilne fakturowanie i zdjęcia kosztów w telefonach z Androidem

Wystawienie faktury w aplikacji mobilnej inFaktu wymaga wypełnienia prostego formularza. Jest to o tyle łatwe, że nie trzeba znać pełnych danych klienta. Wystarczy podać NIP, a dane pobiorą się automatycznie z GUS-u. Tak pobrane dane można zapisać w aplikacji, aby szybko skorzystać z nich w przyszłości.

Szczególnie wygodny sposób wystawienia nowej faktury polega na wybraniu jednej z uprzednio wystawionych faktur i użyciu funkcji „wystaw podobną”. Dzięki temu można łatwo wystawić fakturę, w której tylko niektóre dane ulegają zmianie, np. data, cena, czy nazwa produktu.

Szczególnie ciekawa funkcja dotyczy wykonywania zdjęć kosztów. Klient Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego inFakt może robić zdjęcia faktur kosztowych aplikacją mobilną. Wykonane zdjęcia kosztów można wysyła się prosto do własnej księgowej w inFakcie, aby zostały rozliczone. Oprócz tego można przeglądać wszystkie koszty dodane w inFakcie.

A oto inne funkcje aplikacji mobilnej inFaktu dla smartfonów z Androidem:

 • wysyłka faktur do klientów e-mailem prosto z aplikacji,
 • zapisywanie klientów i produktów oraz korzystanie z danych zapisanych w aplikacji www,
 • lista wszystkich wystawionych faktur,
 • zapisywanie numerów kont bankowych,
 • oznaczanie faktur jako „zapłacone”,
 • integracja z kontem www inFakt.pl.

Połączenie aplikacji z kontem użytkownika dostępnym na komputerze oznacza, że faktura wystawiona w smartfonie jest dostępna także po zalogowaniu do inFaktu przez www i odwrotnie. Analogicznie jest w przypadku innych danych, w tym kosztów. Dzięki temu aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje inFakt.pl.

Pobierz z Google Play za darmo i przetestuj

Aplikację inFaktu na Androida można pobierać za darmo z serwisu Google Play. W aplikacji można założyć darmowe konto testowe inFakt.pl, które jest dostępne także po zalogowaniu przez www. Darmowe konto pozwala testować fakturowanie w aplikacji i wersji www wystawiając do 3 faktur w miesiącu.

Ponadto bezpłatne konto w wersji www pozwala przetestować Program do Księgowości przez 30 dni oraz skorzystać z 60-dniowego testu obsługi księgowej przez Biuro Rachunkowe inFakt, w którym koszty można wysyłać do księgowej prosto z aplikacji mobilnej (korzystając z opisanej funkcji zdjęć kosztów).

Skorzystaj też z wersji na iPhone'a

Aplikacja mobilna na Androida dołączyła do aplikacji na iPhone'a, którą inFakt wydał w maju 2014 r. Program dedykowany urządzeniom marki Apple, oprócz wystawiania faktur, umożliwia m.in. wykonywanie zdjęć faktur kosztowych, które można wysyłać wprost do księgowej w inFakcie. Daje także dostęp do rozliczeń księgowych, w tym do przychodów i kosztów, kwot podatków, a także kwot składek ZUS. Kolejne funkcje księgowe w aplikacji inFaktu na Androida już wkrótce.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  hanka pisze: 2015-10-27 08:30
  a ja korzystam z https://wfirma.pl/ , jak ktoś ma androida to faktycznie fajnie że jest taka aplikacja bo mozna z tego naprawdę wszędzie korzystać. Ale wydaje mi się że wszystkie mają taką możiwośc systemy i warto sobie przetestować kilka i wybrac ten najlepszy dla siebie
  0
 • Users Avatars Mini
  leon pisze: 2016-03-09 10:20
  Dla mnie finansowe sprawy czy księgowe to tylko na lapku. Może niezgrabne paluchy za dużo choćby literówek w smsach robią więc wolę nie myslec co by mnie to kosztowało zdrowia chocby na fakturch. Korzytam z programu jaki dostałemw http://programaktywizacja.pl/ zupełnie za freei jak dla mnie ta oszczednośc kasy jest istotniejsza od oszczednosci czasu (jaki rzekomo miałbym dzięki opcji korzystania z apki)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: