Visa Mobile w ING

Newsy
Opinie: 0
ING wprowadza nowy sposób płatności Visa Mobile

ING Bank Śląski udostępnił nowy sposób płatności Visa Mobile.

Visa Mobile to metoda płacenia, dzięki której nie trzeba przy każdej transakcji online wprowadzać 16-cyfrowego numeru karty, kodu czy wypełniać wielu pól formularza. Zamiast tego wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu i zatwierdzić transakcję w aplikacji banku. Transakcje Visa Mobile są chronione możliwością skorzystania z procedury chargeback i odzyskania środków w przypadku, gdy nie otrzymaliśmy zakupionego towaru lub usług.

Jak zacząć korzystać z płatności Visa Mobile?

Należy aktywować Visa Mobile w aplikacji Moje ING. Podczas płatności wybrać ikonę z nazwą tej metody płatności wśród dostępnych opcji na stronie lub w aplikacji sklepu internetowego. Następnie podać swój numer telefonu w odpowiednim polu i zaakceptować płatność na smartfonie w aplikacji Moje ING. Przed akceptacją transakcji w aplikacji widoczne są szczegóły dotyczące zlecenia płatności.

Visa Mobile jest dostępna dla klientów detalicznych posiadających kartę Visa zbliżeniową wydaną do konta w złotych lub K@rtę wirtualną ING VISA – kartę przedpłaconą do płatności w internecie.

Usługa działa na telefonach z systemem Android i iOS.

Początkowo Visa Mobile będzie dostępna w wybranych sklepach – sieć akceptacji będzie stopniowo rozwijana przez Visa.

Visa Mobile jest metodą płatności opartą na usłudze Click to Pay oraz wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), który jest standardem dla płatności kartą w internecie. Metody płatności zgodne z SRC są proste w obsłudze dla każdego użytkownika  karty oraz łatwe we wdrożeniu przez dostawców. Dzięki tokenom zastępującym wrażliwe dane karty, standard SRC przyczynia się do zmniejszenia liczby odrzuconych płatności i liczby transakcji oszukańczych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: