Fajny internet dla ucznia i studenta? Jest taka oferta na rynku.

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Huawei B529

Światłowód, kablówka, a może internet mobilny?

Gdy mieszkamy w dużym mieście, to wybór dostawcy internetu nie jest prosty. Do dyspozycji mamy różne propozycje. Możemy wybierać pomiędzy internetem stacjonarnym i mobilnym. Internet stacjonarny dostarczają nam kablówki lub operatorzy światłowodów. Internet mobilny możemy zamówić oczywiście w jednej z 4 sieci komórkowych.

Gdy mieszkamy na przedmieściach lub w małej miejscowości zwykle wybieramy już tylko pomiędzy ofertami mobilnego internetu lub super wolnym internetem na starych łączach miedzianych, które pamiętają jeszcze czasy nielubianej Telekomunikacji Polskiej.

Zastanówmy się więc, która technologia i która oferta będzie najlepsza dla ucznia i studenta.

Czego tak naprawdę potrzebuje uczeń i student?

Prędkość

Pierwszą odpowiedzią, jaka nasuwa nam się w przypadku pytania jakiego internetu potrzebujemy jest to, że musi on być szybki. Okazuje się jednak, że nie wiemy jaka szybkość jest nam tak naprawdę potrzebna. Większość usług tak naprawdę nie wymaga ogromnych prędkości. Dużo ważniejsza jest stabilność tej prędkości. Najbardziej wymagający jest streaming wideo, ale zarówno Youtube, jak i Netflix potrzebują do swojej transmisji filmów tylko kilku megabitów na sekundę.

Gdy ściągamy duże pliki z internetu to wówczas przyda nam się łącze sporo szybsze.

W Internecie Domowym T-Mobile mamy do dyspozycji dwie prędkości pobierania danych. Podstawowa to 20 Mbps. Jest także oferta dla osób, które ściągają więcej plików lub mają więcej urządzeń podłączonych w domu. Ta druga oferta oferuje trzy razy większą prędkość, czyli 60 Mbps. 

Mobilność

Mobilność naszego internetu to cecha, o której najczęściej zapominamy, gdy podejmujemy decyzję o wyborze nowej oferty. Już po kilku dniach okazuje się, że jedziemy z rodzicami do babci lub na długi weekend nad jezioro i tam też chcielibyśmy mieć dostęp do szybkiego internetu, takiego jak w domu. Gdy wybierzemy internet stacjonarny to nasz długi weekend poza domem może stać się prawdziwym koszmarem. Gdy mamy ofertę mobilną to radość z wyjazdu z rodzicami nie będzie udawana. 

A gdy pojedziemy na zieloną szkołę lub pierwszy wyjazd studencki? Kto stanie się liderem grupy uwielbianym przez wszystkich? Będzie nim ten, kto tuż po przyjeździe odpali super hotspot, do którego będą mogły się podłączyć aż 64 urządzenia jednocześnie. 

Jest to możliwe z routerami oferowanymi przez T-Mobile w ofercie Internet Domowy. Pod względem mobilności nazwa tej oferty jest nieco myląca. Nasz Internet Domowy T-Mobile jest w pełni mobilny, będzie działał w dowolnym miejscu w Polsce.

Cena - 49 zł brzmi dobrze

Cena to jedna z cech ofert internetowych, o której nie zapominamy nigdy. Ma być po prostu tanio :-) 

Szczególnie dla studentów cena jest kluczowa. Każdą złotówkę zaoszczędzoną na internecie można wydać przecież na kolejnej szalonej imprezie. 

W Internecie Domowym T-Mobile płacimy 49 zł za 20 Mbps i 16 zł więcej za internet o prędkości 3 razy większej. To całkiem dobra za łącze, które może być z nami w akademiku, w rodzinnym mieście w weekend lub na szalonym wyjeździe ze znajomymi na Mazury lub na Hel.

Prostota i niezawodność

Gdy jesteś studentem informatyki lub uczniem szkoły średniej, który większość czasu spędza przed komputerem to wybór routera i jego konfiguracja to dla ciebie bułka z masłem. Dla reszty konfiguracja modemu to prawdziwa czarna magia. Marzeniem jest oferta, w której otrzymujemy sprawdzony, stabilny i skonfigurowany modem/router, który będzie działał bez najmniejszych problemów i nie trzeba go będzie co chwilę resetować. 

T-Mobile ma doświadczenie w sprzedaży internetu i tym razem postawił na jednego producenta i jego dwa wybrane routery. Jest to Huawei B525s i Huawei B529. Oba routery oprócz dobrych parametrów (pobieranie danych do 300 Mbps, 4 porty LAN, łącza do anten zewnętrznych i konfiguracja przez przeglądarkę) mają też w miarę fajny design. 

Limity? Nie, dziękuję.

Gdy już jesteśmy zdecydowani na internet mobilny, bo podoba nam się to, że jest MOBILNY, to pada standardowe pytanie o limity. Ile danych możemy przetransmitować w miesiącu? Kiedy operator zmniejszy nam prędkość lub każe dodatkowo płacić za kolejne pakiety. 

T-Mobile zawiódł wszystkich krytyków mobilnego internetu i jego oferta Internetu Domowego NIE MA LIMITÓW. Najlepsze jest to, że nawet konkurenci T-Mobile załamują ręce i twierdzą, że taka oferta nie powinna w ogóle istnieć ;-)

Niespodzianka - Internet Domowy z PS4

Prawie wszyscy lubimy fajne niespodzianki.

Taką dodatkową niespodzianką jest oferta Internetu Domowego w T-Mobile z konsolą PlayStation 4. Nasz abonament wynosi wówczas 89, 99 lub 105 zł w zależności od prędkości internetu i ceny jaką chcemy zapłacić za nasz zestaw na starcie. 

PlayStation 4 z grą FIFA za 1 zł plus router Huawei to ciekawa oferta, szczególnie dla ucznia i studenta. Wspólne granie na “plejaku” do białego rana to już tylko efekt uboczny :-)

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: