Chcesz mieć szybki internet, ale nie umowę na wiele lat?

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0

Idealny internet to taki, który jest szybki, stabilny, tani i bez długiej umowy. Zgodnie z powiedzeniem, że nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch to można się spodziewać, że takiej oferty nie ma na polskim rynku. Ale w związku z tym, że nasz rynek  jest bardzo konkurencyjny to okazuje się, że da się spełnić wysokie wymagania. Co więcej, nie będziemy mieli internetu w małej firmie typu „krzak”, ale światłowód w Orange.

Sprawdźmy więc razem, czy rzeczywiście promocja Światłowód Orange bez lojalki jest aż tak dobra jak zachwala ją sam operator.

Dla kogo?

Gdy mamy własne mieszkanie to możemy wiązać się długimi umowami. Zwykle przy takiej umowie otrzymujemy od operatora dodatkowy rabat – nie są to duże bonusy, ale gdy pomnożymy je przez liczbę miesięcy umowy to jest to już spora kwota. Pamiętajmy jednak, że w trakcie naszej umowy operator będzie zapewne zmieniał swoje ceny (zwykle je obniża), więc  rabat który otrzymaliśmy jest już wtedy coraz mniej atrakcyjny i kuszący. Zatem  krótsza umowa, którą można renegocjować jest dodatkowym i ważnym atutem.

Gdy jednak mieszkanie nie jest nasze, wynajmujemy je na rok (kalendarzowy lub akademicki) lub nawet na krótszy okres, bo na przykład niebawem planujemy przeprowadzkę, to wówczas:

Umowa na internet powinna być jak najkrótsza.

I taka właśnie jest w ofercie Światłowód Orange bez lojalki.

Mamy brak opłat za aktywację i rezygnację.

Możemy z umowy zrezygnować  z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Dlaczego światłowód?

Światłowodu nie trzeba specjalnie reklamować wśród tzw. internetowych geeków. Gdy ogarniamy technologię nieco słabiej to łącza światłowodowe mają i tak kilka tak poważnych zalet i przewag, że nawet laik zrozumie, że to obecnie najlepszy wybór.

Najważniejsze zalety światłowodu:

  • Internet w tej technologii może mieć w przyszłości prędkość przekraczającą kilka lub nawet kilkanaście gigabitów na sekundę – to naprawdę technologia przyszłości
  • Już teraz Orange oferuje prędkość maksymalną 1 Gbps – taka prędkość to gwarancja, że nawet kilkanaście osób będzie mogło jednocześnie oglądać filmy na Youtube w najwyższej jakości i żadna z nich nie będzie miała jakichkolwiek zakłóceń i opóźnień w streamingu
  • Sygnał w takim łączu jest odporny  na zakłócenia przez fale radiowe, co jest bardzo częste w przypadku słabej jakości kablach koncentrycznych instalowanych przez kablówki
  • Opóźnienia (czyli tzw. pingi) przy Orange Światłowód to zwykle 1 milisekunda, więc gracze online będą naprawdę zachwyceni
  • Światłowód jest bardzo cienki, więc nie będzie go prawie widać na ścianach naszego mieszkania
  • Wraz z łączem otrzymamy od Orange modem Funbox 3.0, który ma bardzo szybkie WiFi – żadne inne dodatkowe routery nie będą nam potrzebne

Ile to kosztuje?

Na tak konkurencyjnym rynku jak polski, operator nie może sobie „krzyknąć” kosmicznej ceny, bo klient bez zastanowienia wybierze ofertę konkurencji, choćby był to internet w gorszej technologii i sporo wolniejszy. Orange musi więc „grać ceną” i na szczęście tak jest także w przypadku ofert Światłowód Orange bez lojalki.

Za światłowodowe łącze 100 mega zapłacimy w tej promocji tylko 59.99 zł za miesiąc. Nawet najszybsze oferowane łącze 1 Giga kosztuje tylko niecałe 90 zł.

To dobry wybór, gdy w naszym wynajmowanym mieszkaniu jest paru prawdziwych fanów pobierania dużych plików. W najdroższej opcji mamy też bardzo szybki upload 100 mega. To ważne dla osób, które potrzebują szybkiego backupu swoich danych w chmurze lub też np. wrzucają często własne filmy na Youtube.

Dobry wybór

Światłowód Orange bez lojalki to naprawdę świetny wybór dla studentów i dla wynajmujących mieszkania na krótki okres, ale także dla osób, które reagują nerwowo na hasło umowy z operatorem na 2 lata.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: