Internet mobilny w Polsce - porównanie 2013 i 2014

Newsy
Opinie: 5

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

Gemius porównał udziały producentów sprzętu (smartfony i tablety) podczas korzystania z mobilnego internetu w Polsce. Badanie zostało przeprowadzone w listopadzie 2014 r. Wyniki porównano z listopadem 2013 r.

Jak pokazuje listopadowy pomiar ruchu na stronach WWW, prowadzony przez firmę Gemius, różnica w udziale w ruchu internetowym między Samsungiem i Apple wynosi ponad 5 punktów procentowych. Łącznie z urządzeń tych dwóch czołowych producentów urządzeń mobilnych pochodzi prawie 60 proc. odsłon w polskiej sieci (29 proc. Samsung i 27 proc. Apple). W porównaniu do listopada 2013 roku Samsung zanotował niemal 7-proc. wzrost (z 30 proc. do 32 proc.), a Apple 16-proc. spadek (spadek z 32 proc. do 27 proc.).

Na trzecim miejscu pod względem udziału w ruchu internetowym jest Sony (ponad 10 proc. odsłon w sieci pochodzi z urządzeń tego producenta). Porównując dane z listopada 2014 z analogicznym okresem w 2013 roku, możemy zaobserwować, że internauci coraz częściej wykorzystują urządzenia mobilne tej firmy do przeglądania stron WWW (wzrost udziału w ruchu internetowym wzrósł o 38 proc.). Wzrost odnotował także HTC (z 5 proc. do ponad 7 proc.) oraz Lenovo (z 0,9 proc. do blisko 2 proc). Natomiast producenci, których tablety i smartfony tracą na popularności to Nokia (9 proc. ruchu w sieci), Asus (1,4 proc.), Alcatel i Prestigio (poniżej 1 proc.) oraz ZTE (poniżej 0,5 proc.).

Dane pokazują, że internauci łączą się z siecią także za pomocą urządzeń mobilnych polskiego producenta, firmy GoClever. Pochodzi z nich 0,15 proc. ruchu na stronach WWW (rok temu było to 0,09 proc.).

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach WWW (gemiusTraffic).

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Apple pisze: 2015-01-06 11:12
  zestawiając do tej analizy poprzednią dotyczącą sprzedaży produktów Apple w Polsce wartość jednocyfrowa mamy obraz Apple żądzi ;-) ........
  1
 • Users Avatars Mini
  max pisze: 2015-01-08 20:00
  Rzeczywistość jest taka, że o tym decydują o popularności decydują operatorzy. Mają szybki internet i do tego potrzebują odpowiednich telefonów. Były taki sytuacje, że prawie wszyscy rzucili z modą na LTE, ale nie oferowali aparatów z LTE, albo działało to tak sobie. Pewnych rzeczy nie idzie w nadrobić w kilka miesięcy. W tym wypadku w lepszej pozycji byli i są producenci, którzy współpracują z Plusem. Sporo większe doświadczenie w LTE niż inni. Pozostaje tylko jaki aparat wybierze klient.
  0
 • Users Avatars Mini
  Aleksy pisze: 2015-01-11 14:05
  Jeszcze nie tak dawno temu internet w domu rozpędzający się do 1Mb to był szczyt marzeń. A teraz w kieszeni można mieć internet LTE o takich osiągach, że głowa boli. Ja nawet po tym jak się pojawiły oferty bez limitu przesyłanych danych w plusie zrezygnowałem w ogóle z intenetu po kablu i jestem bardzo zadowolony. Strasznie szybko się to wszystko zmienia i rozwija... Ciekawe co będzie następne...? :)
  0
 • Users Avatars Mini
  kaśka pisze: 2015-01-15 18:14
  Ja pamiętam jak jeździłam na wieś na wakacje i kombinowałam, żeby mieć dostęp do netu przez ten czas - czasami chodziło się do sąsiadów (o ile mieli) albo próbowało z jakimiś usługami, gdzie przesył danych był taki, że strony wczytywały się kilka minut. Teraz tak jak koledzy wyżej mam LTE z Plusa, bo jako jedyni mają dobry zasięg na tej mojej wiosce i stronki pojawiają się naprawdę bez opóźnień.
  0
 • Users Avatars Mini
  Góral pisze: 2015-01-17 06:18
  kaśka - racja, racja, plus ma bardzo w porządku ten LTE, my z bratem nawet gramy po sieci przez ich net (u nas na Podkarpaciu na wsiach ciężko z Internetem po kablu, zresztą po co, skoro zupełnie wystarcza ten od plusa), dawniej to było nie do pomyślenia :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: