iOS 15 - lista zmian i nowości - będzie działał nawet na iPhonie 6s

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
iOS 15 - lista zmian i nowości

Apple zaprezentował wczoraj nową wersję swojego oprogramowania iOS. Nowy system będzie miał swoją oficjalną premierę na jesieni i będzie działał także na starych modelach telefonów iPhone.

Oto wybrane zmiany w iOS 15:

W FaceTime ma być dostępny lepsza jakość dźwięku dzięki lepszej separacji naszego głosu od szumów otoczenia. W FaceTime będzie też dostępny tryb Portrait, czyli będzie dostępne rozmazanie tła. Nowa Funkcja SharePlay pozwoli na wspólne słuchanie muzyki z Apple Music lub oglądanie seriali na Apple TV. SharePlay ma być dostępny na telefonach, tabletach, komputerach i Apple TV. SharePlay ma być wspierany przez takie aplikacje jak Disney+, ESPN+, HBO Max, Hulu, MasterClass, Paramount+, Pluto TV, TikTok, Twitch.

Do rozmowy FaceTime będzie można wysłać zaproszenie (jako link) użytkownikom Androida i Windows.

Funkcja Focus pozwoli nam na włączanie automatycznych filtrów powiadomień, w zależności od tego, czy jesteśmy w domu, w pracy lub idziemy spać.

W nowym iOS 15 zmieni się również wygląd powiadomień i ich segregowanie.

Funkcja Live Text powoli na kopiowanie tekstu ze zdjęć, co np. ułatwi wpisanie kodu do WiFi napisanego na tablicy w kawiarni.

Zmiany nastąpią także w aplikacji Safarii  i w mapach Apple.

W aplikacji Wallet Amerykanie będą mogli jeszcze w tym roku zapisywać swoje prawo jazdy i dowód osobisty. Wallet ma także umożliwiać przechodzenie przez bramki na lotniskach.

Apple podkreśla, że iOS 15 ma jeszcze bardziej dbać o naszą prywatność. Spamerzy nie będą na przykład wiedzieli, czy odczytaliśmy ich maila i z jakiego IP korzystamy (spamerzy wykorzystują to do geograficznego profilowania).

Apple wprowadza także zmiany do aplikacji Weather oraz do notatek.

Pełna prezentacja zmian w iOS znajduje się tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: