Orange: jeśli chcesz mieć bezpieczny smartfon to musisz wybrać iPhona

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Orange: jeśli chcesz mieć bezpieczny smartfon to musisz wybrać iPhona

Orange podał, że w jego sieci mobilnej w 2021 roku 99% stanowiły ataki na Androida. Ataki te znowu zaliczyły wzrost w porównaniu do roku poprzedniego.

Android okazał się niepodzielnym liderem 2021 roku w statystyce najczęściej atakowanych systemów operacyjnych, w tyle pozostawiając systemy desktopowe Windows i Linux..

Dominacja Androida odzwierciedla to też trwającą od lat migracja społeczeństwa z urządzeń stacjonarnych, wykorzystywanych wyłącznie do pracy do systemów mobilnych, zapewniających rozrywkę, ale także umożliwiających dokonywanie opłat, zamawianie jedzenia, zakupów czy wygodną aktywność w mediach społecznościowych.

Na urządzenia mobilne identyfikowana jest największą część ataków w sieci Orange, a duża z nich polega na uruchomieniu w systemie aplikacji, która przejmuje lub wykrada dostęp do danych.

Orange przewiduje, że w 2022 r. twórcy złośliwego oprogramowania jeszcze bardziej skoncentrują się na rozbudowanych, modułowych malware’ach, takich jak ransomware, trojany bankowe i aplikacje kopiące kryptowaluty na urządzeniach ofiar.

Jeśli chodzi o system iOS to największym i najgłośniejszym zagrożeniem był izraelski system Pegasus. Oprogramowanie szpiegujące izraelskiej grupy NSO celowane w urządzenia mobilne w większości z systemem iOS, ale zdarzały się także wersje exploitujące Androida. Poprzez wykorzystanie podatności Zero-Click w aplikacji iMessage, atakujący byli w stanie zainfekować telefon ofiary bez jej jakiejkolwiek interakcji z systemem.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: