iPhony już mogą korzystać z 5G w Plusie

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
iPhony mają 5G w Plusie

Apple w najnowszej wersji swojego systemu iOS 15.4 trochę niespodziewanie udostępnił smartfonom iPhone z kartami SIM w Plusie dostęp do technologii 5G.

Do tej pory użytkownicy telefonów Apple w Plusie mogli korzystać tylko z technologii czwartej generacji. Apple już od kilku tygodni testował 5G w Plusie także na poprzednich wersjach systemu.

Apple do tej pory blokował dostęp do 5G, bo Plus nadal nie zdecydował się na rozpoczęcie oficjalnej współpracy z amerykańskim koncernem i nie sprzedaje oficjalnie iPhonów. Ten pat trwa od wielu lat i wynika z tego, że Zygmunt Solorz zakazał podpisywania umowy partnerskiej z Apple ze względu na jej wybrane zapisy.

iPhony w Plusie nadal nie mają dostępu do usługi VoLTE i połączenia głosowe są zrzucane do technologii 3G.

5G w Plusie jest już dostępne dla smartfonów iPhone serii 13, iPhone serii 12 i iPhone SE (3-ciej generacji).

Jak włączyć 5G w Plusie na iPhone?


W celu włączenia 5G na iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone SE (3-ciej generacji), iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max należy zaktualizować do najnowszej wersji system iOS oraz ustawienia operatorskie.

W tym celu:

należy wejść w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia i zaktualizować system iOS do najnowszej wersji, 
następnie należy wejść w Ustawienia > Ogólne > To urządzenie i postępować zgodnie z wyświetlaną na ekranie instrukcją aktualizacji ustawień operatorskich. 

         

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: